Označiti: GT World Challenge Europa

Valentino Rossi treći u prvoj utrci u Zandvoortu

Ostali sportovi
Valentino Rossi je zajedno sa svojim timskim kolegom Maximom Martinom osvojio treće mjesto u prvoj utrci automobilističkog natjecanja GT World Challenge Europe u nizozemskom Zandvoortu. Ricardo Feller i Mattia Drudi osvojili su prvo mjesto za Audi team, dok su Albert Costa i Thierry Vermeulen bili drugi s Ferrarijem. https://twitter.com/ValeYellow46/status/1713218191143366877?t=pwLZTl3bB3mkwVhevziEGg&s=19 Rossi je u utrku krenuo s petnaeste startne pozicije, ali se ubrzo probio do devete. U nastavku je Talijan dobro vozio i uspio prestići nekoliko suparnika prije nego što je automobil prepustio momčadskom kolegi. U drugom dijelu uspio je završiti posao i ekipi donijeti treće mjesto.
Valentino Rossi na stazi Paul Ricard do rezultata u karijeri

Automobilski
Valentino Rossi jučer je s WRT timom završio peti na šestosatnoj utrci izdržljivosti GT World Challenge Europe. Na stazi Paul Ricard u subotu navečer postigao je svoj najbolji rezultat u svojoj novoj trkaćoj karijeri na četiri kotača. Podsjetimo, ovo mu je tek četvrta utrka. Rossi, koji je i započeo utrku, u uvodnom se dijelu probio na deseto mjesto prije nego što je trkaći automobil predao suigračima Fredu Vervischu i Nico Mulleru. Potom su uspjeli napredovati na peto mjesto. “Bilo je jako izazovno jer sam bio na stazi već neko vrijeme i već sam stvarno osjećao vrat,” rekao je Rossi nakon utrke. "Čak sam stigao do sedmog mjesta, ali najbolji su bili malo prebrzi. Na kraju sam imao i problema s gumama." GT World Challenge Championship Racers
Rossi je u novoj karijeri propustio boks i završio je na sedamnaestom mjestu

MotoGP vijesti
Sedmerostruki svjetski prvak u MotoGP-u Valentino Rossi odvozio je svoju prvu automobilsku utrku u svojoj novoj karijeri u GT World Challenge Europe prošlog vikenda u Imoli, u kojoj je doživio nesretan incident koji je izgubio dragocjeno vrijeme momčadi. Talijan je sa svojim Audijem R8 LMS i suigračima Fredom Vervischem i Nico Mullerom završio na 52. mjestu od XNUMX momčadi u kvalifikacijama. U utrci je momčad čak vozila na dvanaestom mjestu, ali se zakompliciralo u smjeni trkača, kada je Rossi morao voziti u boks i prepustiti utrku svom timskom kolegi Vervischu. MotoGP zvijezda je vozio na trinaestom mjestu kada je ušao u boks, ali je propustio stajalište na kojem ga je čekala ekipa pa je morao na sigurno