Označiti: heljda

Aljoša Novak spreman u lov na pobjedu

Rally
Aljoši Novaku i Mateju Čaru nedostajalo je samo 2,1 sekunde za prvu pobjedu u zajedničkom plasmanu slovenskog državnog prvenstva u Ajdovščini. Aljoša je reli ocijenio utrkom u karijeri i najavio da će na sljedećem mitingu ponovno loviti svoju prvu pobjedu. Nakon nesreće na nastupnom mitingu slovenskog državnog prvenstva u Velenju, Aljoša Novak i Matej Čar (Mitsubishi Lancer EVO9) malo opreznije započeli su miting Vipavske doline, ali već na trećem ispitu brzine postavili su najbolje vrijeme i najavili borbu za vrh. U nastavku je Aljoša pobijedio u još dva brzina, a nakon osme od deset brzina čak je poveo u ukupnom poretku. Posljednjih devet kilometara u Velikom Žablju bilo je presudno, ali Aljoša je skliznuo na konačno drugo mjesto i cilj.
Uspješan nastup Roka Turka na povratku relija u Vipavsku dolinu

Rally
Legendarne serpentine na brzinskom testu Žablje, noćni specijal na ulicama Ajdovščine i drugim atraktivnim mjestima bili su poprište drugog relija ovogodišnjeg državnog prvenstva proteklog vikenda. Nakon nekoliko godina stanke, velik broj gledatelja s oduševljenjem je dočekao povratak relija u Vipavsku dolinu. Rok Turk i Martina Lazar također su se uspješno natjecali u Peugeotu 208 R2 s ekipom OPV Racing Cars. Izuzetno skliski asfalt, kraći makadamski dijelovi i popodnevni pljusak definitivno su bili izazov za sve posade. Nakon 91 kilometara brzih proba, Rok i Martina zauzeli su 3. mjesto u ukupnom poretku, a najbrži su bili u Diviziji 2: "Zadovoljni smo postignutim rezultatom u ekipi, sve je išlo po planu. Masovna posjećenost gledatelja, središte mitinga u meni
Humar na mitingu u Ajdovščini do pobjede u posljednjim kilometrima

Rally
Aleks Humar i njegov suvozač Jaka Cevc (Renault Clio R3T) pobjednici su relija za državno prvenstvo u Ajdovščini, gdje su na posljednjem brzinskom testu zauzeli prvo mjesto. Humar i Cevc pobijedili su u uvodnom testu brzine na ulicama Ajdovščine u petak navečer, a u subotu ujutro zaostajali su nekoliko sekundi za svojim konkurentima u trkaćim automobilima s pogonom na sva četiri kotača. No, iskusni idrijski trkač nije se predao i uspio je smanjiti zaostatak u promjenjivom vremenu, usprkos poslovično skliskom asfaltu. Odlučujući potez povukao je na posljednjoj brzinskoj provjeri u Žablju, gdje je pretekao tadašnjeg čelnika Aljošu Novaka (mitsubishi lancer EVO9) i u reliju pobijedio 2,1 sekundu. "Stvarno slatka pobjeda. Trudio sam se najbolje. Nije bio idealan test brzine, ali bio je vs.