Označiti: VNAragonija

VN Aragona: Takaaki Nakagami najbrži na zagrijavanjima

MotoGP vijesti
Japanac Takaaki Nakagami bio je najbrži na jutarnjem zagrijavanju uoči VN Aragona, Enea Bastianini mu se približio na 0.109 sekundi, dok je Johann Zarco bio treći. U najboljoj petorci zagrijavanje su završili Maverick Vinales i Marc Marquez, koji su u utrku krenuli s trinaestog mjesta. Alex Marquez završio je zagrijavanje gadnim padom. Španjolac je odveden na liječnički pregled, a rendgenske snimke zgloba i vrata nisu pokazale nikakve ozljede pa će moći nastupiti u utrci. https://twitter.com/MotoGP/status/1571405876401000448 Šesto i sedmo vrijeme ostvarili su Jack Miller i Jorge Martin, dok je Fabio Quartararo bio osmi, dok su Aleix Espargaro i Cal Crutchlow također završili u prvih deset zagrijavanja.
Marc Marquez u lovu na nove MotoGP bodove već ovaj vikend u Aragonu

Marc Marquez će se ovog vikenda vratiti na MotoGP utrku po prvi put od VN Italije u svibnju. Španjolac je zbog operacije ruke koju je ozlijedio u Jerezu 2020. izbivao više od 100 dana, ali se prije nekoliko dana vratio svom trkaćem motociklu s kojim je sudjelovao na dvodnevnim testiranjima u Misanu. Šesterostruki svjetski prvak u MotoGP-u doduše je rekao da je više patio nego uživao kad se vratio, ali je potvrdio da se osjećao bolje u vožnji jer mu operirana ruka više nije stvarala probleme i ometala ga u vožnji, pa je samo pitanje je vremena kada će se i on vratiti utrkama. Sada je i na to pitanje dao odgovor, najavivši da se vraća na jednu od svojih domaćih utrka u Aragonu. "Kao što vidite, smijem se, to znači da ću biti na VN Aragona", rekao je u videu koji je objavio na svom
Francesco BAGNAIA nakon napetog duela s MARQUEZOM do 1. POBJEDE u MOTOGP-u

Ducatijev trkač Francesco Bagnaia ostvario je prvu pobjedu u kraljevskoj klasi Svjetskog motociklističkog prvenstva na MotoGP utrci u Aragonu, nakon napetog dvoboja s Marcom Marquezom u posljednja tri kruga. Marquez je na kraju bio drugi, a aktualni svjetski prvak Joan Mir treći. https://twitter.com/MotoGP/status/1437035639514488832 Marquez je pratio Bagnaija tijekom cijele utrke, pokušavajući prve napade tek u posljednjim krugovima, ali se Ducatijev trkač uspješno obranio i na kraju slavio dugo očekivanu pobjedu. https://twitter.com/autosport/status/1437035609428742148 Lider MotoGP Svjetskog prvenstva Fabio Quartararo završio je osmi u utrci, ali zahvaljujući lošoj utrci, njegovo vodstvo u prvenstvu ispred Bagnaia je nešto niže sa 53 boda.