Označiti: Kevin magnussen

Ferrarijev motor prevario je tim Haas

Momčad Haas počela je pripreme za sezonu 2023. u Bahreinu s problemima s Ferrarijevim agregatom. Šef tima Gunther Steiner otkrio je da su se mehaničari morali nositi s problemima i ujutro i poslijepodne, ali je priznao da nisu izgubili puno vremena jer su Nico Hulkenberg i Kevin Magnussen zajedno vodili 108 krugova. "Nije bilo lako jer smo morali ukloniti sve kako bismo došli do neispravnog sustava", rekao je Steiner. "Ali nismo izgubili puno vremena. Ali ako imamo devet i pol sati i izgubimo sat ili dva, to je puno postotno. Ali u smislu vremena staze, izgubili smo jedan izlaz." Prema Steineru, Haasovi mehaničari zamijenili su cijeli sustav, koji momčadi isporučuje partner za motore Ferrari. Što se tiče ostatka trkaćeg automobila s njom
Poznati su svi datumi lansiranja automobila F1 2023

Nakon što je datum prezentacije izgleda VF-23 trkaćeg automobila potvrđen i od strane Haas tima, raspored prezentacija F1 2023 trkaćih automobila je popunjen. Prošli tjedan Haas tim ostao je jedini koji još nije službeno objavio kada ćemo vidjeti ovogodišnje boje momčadi i bolida, na što će veliki utjecaj imati novi partner MoneyGram koji je postao glavni, odnosno imenski sponzor tim za koji će se voziti povratnik Nico Hulkenberg. Nijemac je preuzeo mjesto upražnjeno nakon završetka Haasove saradnje s Mickom Schumacherom. https://twitter.com/HaasF1Team/status/1618251369101811714 Uz Hulkenberga, američku momčad i dalje će predstavljati Kevin Magnussen, koji je momčadi osigurao povijesni prvi pole position prošle godine u Brazilu, dok Pietro Fittipaldi ostaje službeni test i rezerva vozač. Iako ćemo 31
Kevin Magnussen do prvog mjesta u kišnim kvalifikacijama u Interlagosu

Kevin Magnussen osvojio je svoju prvu najbolju startnu poziciju u F1 s timom Haas na Interlagosu. Danac će tako subotnju sprintersku utrku započeti s prvog mjesta, a uz njega će u prvom startnom redu stajati svjetski prvak Max Verstappen. Treće vrijeme ostvario je George Russell, koji je izletom sa staze na sve mokrijoj stazi uzrokovao prekid kvalifikacija pod crvenom zastavom, zapečativši rezultate postavljene na pretežno suhoj stazi. Lando Norris i Carlos Sainz također su završili kvalifikacije u prvih pet. Esteban Ocon i Fernando Alonso startat će subotnju utrku dugu 100 kilometara sa šestog i sedmog mjesta, ispred osmoplasiranih Lewisa Hamiltona, Sergia Pereza i Charlesa Leclerca, čije su inženjeri Ferrarija poslali na suhu stazu s gumama za laganu kišu, dok je Monaco t
Magnussen upozorio: Ne približavajte se previše Hamiltonu!

Šef tima Haas Guther Steiner upozorio je svog vozača Kevina Magnussena da se ne približava Lewisu Hamiltonu, s kojim je već imao nekoliko bliskih susreta ove godine, na Velikoj nagradi Velike Britanije u nedjelju. Hamilton se sudario s danskim vozačem u prvom krugu utrka u Španjolskoj i Kanadi, oba puta ga je izvukao vozač Haasa. Suci nisu kaznili incidente tijekom utrke, no Magnussen je u Montrealu morao promijeniti oštećeno prednje krilo, zbog čega je izgubio dosta vremena i mjesta. Na pitanje bi li rekao Kevinu da promijeni svoj pristup utrci u prvom krugu, Steiner je rekao: "Ne, jer je teško usmjeravati vozača u prvom krugu. Sam mora znati što radi i mislim da oni to znaju. Nesreće se događaju i Kevin sada zna da se ne smije približavati Hamiltonu jer je stranac
Schumacher: Za curenje vode krivo je curenje automobila

Nijemac Mick Schumacher otkrio je da mu je rashladna tekućina na automobilu počela curiti u petak zbog nasilnog poskakivanja automobila na ulicama glavnog grada Azerbajdžana. Haasov trkač vozio je samo tri kruga kada je voda počela bljuvati s dna stranice s desne strane automobila. “Problem s curenjem vode koji je osujetio naš plan priprema nastao je zbog jakog skakanja u prvom krugu”, objasnio je Schumacher, koji kaže da je ovo ujedno i prvi put da fizički osjeti skok. "Tijelo pati, kao i trkaći bolid, pa će se to morati razmotriti prije sljedećih utrka. Staza nema previše guma, jer temperatura nije visoka. Bit će zanimljivo pogledati izbliza i pripremite se za utrku." https://twitter.com/F1/status/1535250153988411393 Voditelj tima, Gunt
Alonso, Ricciardo i Magnussen kažnjeni nakon utrke

Suci su nakon utrke za Veliku nagradu Miamija kaznili Australca Daniela Ricciarda, koji je stekao prednost istrčavanjem izvan staze, s pet sekundi dodanog vremena na posljednje vrijeme. Ricciardo se borio s Kevinom Magnussenom koji ga je htio prestići, ali je McLarenov trkač sletio sa staze i na nedopušten način zadržao grad. Ricciardu kazna ne donosi promjenu, jer je utrku završio na trinaestom mjestu, devet sekundi ispred Nicholasa Latifija. Magnussen, koji je odgovoran za sudar s Lancom Strollom, također je kažnjen. Danac je dobio kaznu od pet sekundi, ali nije završio utrku, ali je Haasov trkač dobio dva kaznena boda. Fernando Alonso, međutim, udario je Pierrea Gaslyja tijekom utrke i prvotno je kažnjen kaznom od pet sekundi zbog incidenta koji je doveo do Gaslyjevog sudara s La
Steiner: S Mapezinom bi bilo teško postići ono što jesmo u Bahreinu

Šef američkog tima Haasa Günther Steiner smatra da bi sa starom vozačkom ekipom, u kojoj je uz Micka Schumachera bio i Rus Nikita Mazepin, teško ostvariti ono što su uspjeli prošle nedjelje u utrci za VN Bahreina. Haas je raskinuo ugovor s ruskim sponzorom Uralkalijem, proizvođačem gnojiva u vlasništvu Mazepinovog oca Dmitrija. Iako su napetosti između Mazepinaca i momčadi rasle, ruska invazija na Ukrajinu dotaknula je dno. Odlaskom Uralkalija morao je otići i Nikita, koji je oslobodio prostor u trkaćem automobilu koji je zauzimao bivši timski trkač Kevin Magnussen. Danac se prije 1-ak mjeseci oprostio od Formule 15, a po povratku je zauzeo sedmo mjesto u kvalifikacijama i čak se borio s Lewisom Hamiltonom u utrci i do cilja.
Magnussen: Sve je to nevjerojatno

Kevin Magnussen preplavio je srećom nakon što je završio kvalifikacije koje je završio na sedmom mjestu. Danac je samo tjedan dana prije početka inauguralnog trkaćeg vikenda zamijenio Nikitu Mazepinu i tako se vratio momčadi za koju je igrao između 2017. i 2020. Prošle je godine američka momčad bila prikovana za zemlju nakon svih nada i planova da se usredotoči na ovogodišnji sezona. To je upravo ono čemu je Haas polagao velike nade. Schumacher i Magnussen su na testovima pokazali dobru formu, a potom je prenijeli i na uvodni trkaći vikend sezone. Mick je postavio dvanaesto vrijeme, a Danac se, unatoč problemima s hidraulikom, uspio probiti na začelje i postaviti sedmo vrijeme. "Nevjerojatno! To je sve što smo mogli poželjeti."
F1 testiranje, Bahrein: Drugi dan na vrhu Magnussena

Pretposljednjeg dana testiranja u Bahreinu vidjeli smo Kevina Magnussena na vrhu ljestvice u trkaćem automobilu Haas, koji je zauzeo prvo mjesto s vremenom 1:33.207. I ovoga puta na vrhu, na drugom mjestu, trkač Ferrarija Carlos Sainz završio je testni dan, dok je aktualni svjetski prvak Max Verstappen bio treći. Dvojac je priredio i mali dvoboj na stazi i uljepšao događaj. https://twitter.com/F1/status/1502332271784824835 Među najaktivnijim trkačima bio je Juki Tsunoda s trkaćim automobilom Alpha Tauri, koji je odvozio 119 krugova.