Označiti: kružne brze utrke

Slovenska momčad presjekla je vrh Eurocup Clio kupa

KHD kružne brze utrke
Nitko u slovenskoj LEMA momčadi nije zamišljao takav ishod sezone. U posljednjoj utrci tvrde i duge sezone Eurocupa Clia na španjolskom Motorland Aragonu Ivan Pulić slavio je zasluženu pobjedu. Ohrabrujući rezultati besplatnog treninga pokazali su da momčad ima potrebnu brzinu za vrhunski rezultat ovog vikenda. Hrvatski vozač Ivan Pulič zauzeo je četvrto mjesto, dok je češki vozač Tomas Pekar, koji se na kraju sezone također natječe za ekipu LEMA, zauzeo 13. mjesto u konkurenciji dvadeset i četiri vozača koji su stigli do završnog događaja. Tijekom sezone u svakoj se utrci istodobno natjecalo 35 natjecatelja! Vođa ekipe Mirko Marinšek bio je suzdržan prije utrka i nadao se da vozači na stazi neće učiniti ništa glupo. Na kvalifikacijama
Jesu li utrke na Slovakiaringu odlučivale o prvenstvu?

Između 23. i 25. kolovoza 2013., po drugi put ove godine, slovenski natjecatelji u kružnom prvenstvu u brzini okupili su se na slovačkom trkalištu u Slovačkoj. Dvije utrke vjerojatno su bile presudne i u borbi za naslov državne prvakinje. Vikend su obilježili Zoran Poglajen u generalnom poretku otvorenog državnog prvenstva u kružnim brzinama s Renault Clio Cup nove generacije i Aleš Bužga u atraktivnom LEMA GP kupu. Prva utrka vikenda, koja se održala u subotu, započela je na blago mokroj stazi. U generalnom plasmanu pobijedio je Zoran Poglajen, a slijede ga Jure Marinšek, novak u kružnim utrkama Simona Premrl i David Šuster. Nažalost, Željko Čumurdžić završio je svoj nastup u četvrtom kolu. U LEMA GP kupu Ale je pobijedio s malim Fiatom Grande Punto