Označiti: kupka

Bagnaia najbrža u trećem treningu

MotoGP vijesti
Unatoč padu, Francesco Bagnaia bio je najbrži trkač trećeg slobodnog treninga u Mugellu, a Ducati je zauzeo čak šest od prvih sedam mjesta. Drugi je bio Aleix Espargaro (Aprilia) ispred Ducatijeve šestorke, Luce Marinija i Johanna Zarca, četvrti je bio Marco Bezzecchi, ispred Enea Bastianinija i Jorgea Martina. Osmi je bio Pol Espargaro, ponovno najbrži Hondin trkač, ispred Japanca Takkakija Nakagamija na LCR-ovoj Hondi, a aktualni svjetski prvak Fabio Quartararo bio je deseti. Francuz je s Yamahom uspio izboriti zajamčeno mjesto u drugom dijelu kvalifikacija za samo 0.028 sekundi. Jako loš trening je iza Španjolca Marca Marqueza koji je postavio tek 21. vrijeme treninga. Racer ManufacturerTimeDifference1 Francesco BagnaiaDucati1'45.393 2 Aleix

Bagnaia: Nije me briga tko će mi biti suigrač, Enea zaslužuje ovu poziciju

Francesco Bagnaia kaže da je Jack Miller, po njegovom mišljenju, najbolji kandidat za suigrača u nadolazećim sezonama, jer je prijatelj s Australcem i dobro surađuje. No, Talijan će se možda morati pomiriti s još jednim momčadskim rivalom, budući da je ove sezone, odličnim izvedbama na starijoj verziji Ducati motora, put do tvorničke momčadi dobro utrla trkačica Gresini Enea Bastianini. No, Pecco kaže da ima dobar odnos sa svakim suigračem, pa ga nije briga tko će to biti, a na kraju će odlučiti Ducatijevi čelni ljudi. "Jack je moj suigrač od 2019., tako da ga dobro poznajem", rekao je Bagnaia. “Sasvim je razumljivo da kada biste mogli odabrati suigrača, odabrali biste nekoga s kim više razgovarate.

Bastianini je predvodio Ducatijevu dvostruku pobjedu u Le Mansu

Enea Bastianini pobijedio je u MotoGP utrci za VN Francuske nakon što je Francesco Bagnaia 7 krugova prije kraja pao s trostrukog vodstva Ducatija, s kojim se Bastianini borio u zadnjim krugovima utrke. Drugi je bio Bagnin suigrač u tvorničkom timu Ducati, Jack Miller, a treći Aleix Espargaro, koji je bio tvrd orah za domaćeg heroja Fabija Quartarara. Yamahin trkač se morao zadovoljiti četvrtim mjestom. https://twitter.com/MotoGP/status/1525819068644737025?s=20&t=lQdHTMZY-3gpGRANK9OWkA

Bagnaia na najbolju startnu poziciju u Le Mansu

Francesco Bagnaia osvojio je najbolju startnu poziciju za VN Francuske u Le Mansu, a Jack Miller i Aleix Espargaro u utrku će krenuti s prve startne linije. Domaći heroj Fabio Quartararo utrku počinje na četvrtom mjestu, a Enea Bastianini na petom. https://twitter.com/MotoGP/status/1525459348994109442 Šesti je bio drugi domaći trkač Johann Zarco, dok su sedmo i osmo mjesto zauzeli Suzuki trkači Joan Mir i Alex rins. Jorge Martin je bio deveti, a Marc Marquez deseti.

MotoGP: Bagnaia najbrža u trećem treningu

Francesco Bagnaia postavio je najbrže vrijeme na trećem slobodnom treningu MotoGP-a u Jerezu, gdje je prestigao aktualnog svjetskog prvaka Fabija Quartarara za 0.006 sekundi. Treći je bio LCR Honda trkač, Takaaki Nakagami ispred Marca Marqueza i Mavericka Vinalesa. Enea Bastianini završio je šesti, Aleix Espargaro sedmi i Joan Mir osmi, a Jorge Martin i Jack Miller završili su među prvih deset, što natjecateljima daje izravan plasman u drugi dio današnjih kvalifikacija. https://twitter.com/MotoGP/status/1520324148844806144 # DirkačRazlika163F. BAGNAIA1: 36.782220F. QUARTARARO + 0.006330T. NAKAGAMI + 0.117493M. MARQUEZ + 0.143512M. VIÑALES + 0.193623E. BASTIANINI + 0.194741A. ESPARGARO + 0.277836J. MIR + 0.278989J. MARTIN + 0.2921043J. MILLER + 0.342 https://twitter.com/M

Ducati i Pecco Bagnaia u MotoGP-u zajedno do kraja 2024

Drugoprvak sezone 2021., Francesco Bagnaia, produžio je svoje sudjelovanje s Ducatijem u MotoGP-u do kraja sezone 2024. tri i završio sezonu na ukupno drugom mjestu, iza svjetskog prvaka Fabija Quartarara. "Oduvijek sam sanjao o utrci za Ducati u MotoGP-u, tako da sam jako sretan što ću se moći utrkivati ​​za njih još dvije sezone", rekao je Bagnaia. "Našao sam mirno okruženje u tvorničkom timu, sada se samo moram fokusirati da se dokažem u borbi za naslov." https://twitter.com/PeccoBagnaia/status/2019

Bagnaia: Sada postoji više poštovanja među MotoGP natjecateljima

Talijan Francesco Bagnaia kaže da se u MotoGP-u piše novo poglavlje u kojem ima više poštovanja među natjecateljima. "Mislim da se MotoGP mijenja", kaže Ducatijev trkač, koji je 2021. osvojio četiri utrke i bio je glavni rival Fabija Quartarara, kojemu je prvi čestitao na osvojenoj tituli nakon pada u utrci za Veliku nagradu Emilije Romagne. Odnosi između kandidata za naslov bili su prilično drugačiji od prethodnih sezona, kada su rivali poput Valentina Rossija, Marca Marqueza, Jorgea Lorenza, Caseyja Stonera i Maxa Biaggija često bili vrlo napeti. "Naš sport se očito mijenja budući da nije bilo tako prije mnogo godina. Poštovanje je sada najvažnije. Čini mi se da je to više nego ikad." Bagnaia je također imao netipično prijateljske odnose s MotoGP-om u Ducatijevoj garaži, gdje je naišao na veliku podršku timova.

Trostruka pobjeda Ducatija u Valenciji, Rossi se oprostio od desetog mjesta

Francesco Bagnaia je sezonu 2021. na posljednjoj utrci MotoGP okrunio još jednom pobjedom, a Ducatijev uspjeh upotpunili su Jorge Martin koji je s pravom osvojio titulu novaka sezone i Jack Miller koji je talijanskog proizvođača motocikala natjerao da proslavi svoju prvu trojku pobjeda, kojom je tvornički tim Ducati osvojio naslov prvaka među ekipama. No, pobjedu Bagnaiea i Ducatijevo slavlje zasjenio je oproštaj legende MotoGP-a, Valentina Rossija. Doktor je dobio emotivni oproštaj od utrke na dva kotača nakon što je osvojio deseto mjesto u svojoj posljednjoj utrci kao redoviti trkač. https://twitter.com/MotoGP/status/1459884927110029312 Jorge Martin je savršeno krenuo u utrku s najbolje startne pozicije, no već u drugom krugu ju je napao i nakratko prestigao.

Bagnaia: Povjetarac je najmanje što sam mogao dati Rossiju

Francesco Bagnaia startat će utrku u Valenciji s drugog mjesta unatoč padu u posljednjem brzom krugu. Pad ga je gotovo sigurno koštao šestog uzastopnog pole positiona koji je pripao Jorgeu Martinu. "Jedina stvar koja ostaje ista kroz godine utrka u Valenciji je da padnem u drugom zavoju", našalio se Bagnaia. "Jorge je zaslužio današnji pole position, a ja sam sasvim zadovoljan, jer smo bili jako dobri na zadnjem treningu, unatoč istrošenim gumama. Ovo nam daje lijepu priliku za utrku." Bagnaia je pak svom mentoru Valentinu Rossiju, koji se nakon ove utrke oprašta od MotoGP utrka, pomogao i na slobodnim treninzima i u kvalifikacijama. Ducatijev trkač je nekoliko puta vozio stazom ispred Rossija, koji je uz pomoć povjetarca na trećem treningu postavio dovoljno dobro vrijeme,

Bagnaia je pobijedio u prerano prekinutoj utrci za Veliku nagradu Algarvea

Francesco Bagnaia je svoju najbolju startnu poziciju u Portimau uspješno pretvorio u pobjedu na VN Algarvea, koja je u pretposljednjem kolu prekinuta zbog pada domaćeg Miguela Oliveire, koji se upetljao s Ikerom Lecuonom. U padu, srećom, nitko nije teže ozlijeđen. https://twitter.com/MotoGP/status/1457342470480711681 Bagnaia je suvereno vodila od početka utrke od cilja. Druga je bila Joan Mir (Suzuki), a treća nakon dvoboja s Alexom Marquezom, Jack Miller. Australac je zajedno s pobjednikom Bagnaiom Ducatijem već osigurao naslov konstruktorskog prvaka sezone 2021. U utrci se nije istaknuo svjetski prvak sezone 2021. Fabio Quartararo. Nakon lošeg starta odvezao se izvan prvih pet, a zatim pao četiri kruga prije cilja i prvi put ove godine dao otkaz. https://twitter.com/