Označiti: kupka

Bagnaia: Sada postoji više poštovanja među MotoGP natjecateljima

MotoGP vijesti
Talijan Francesco Bagnaia kaže da se u MotoGP-u piše novo poglavlje u kojem ima više poštovanja među natjecateljima. "Mislim da se MotoGP mijenja", kaže Ducatijev trkač, koji je 2021. osvojio četiri utrke i bio je glavni rival Fabija Quartarara, kojemu je prvi čestitao na osvojenoj tituli nakon pada u utrci za Veliku nagradu Emilije Romagne. Odnosi između kandidata za naslov bili su prilično drugačiji od prethodnih sezona, kada su rivali poput Valentina Rossija, Marca Marqueza, Jorgea Lorenza, Caseyja Stonera i Maxa Biaggija često bili vrlo napeti. "Naš sport se očito mijenja budući da nije bilo tako prije mnogo godina. Poštovanje je sada najvažnije. Čini mi se da je to više nego ikad." Bagnaia je također imao netipično prijateljske odnose s MotoGP-om u Ducatijevoj garaži, gdje je naišao na veliku podršku timova.
Trostruka pobjeda Ducatija u Valenciji, Rossi se oprostio od desetog mjesta

Francesco Bagnaia je sezonu 2021. na posljednjoj utrci MotoGP okrunio još jednom pobjedom, a Ducatijev uspjeh upotpunili su Jorge Martin koji je s pravom osvojio titulu novaka sezone i Jack Miller koji je talijanskog proizvođača motocikala natjerao da proslavi svoju prvu trojku pobjeda, kojom je tvornički tim Ducati osvojio naslov prvaka među ekipama. No, pobjedu Bagnaiea i Ducatijevo slavlje zasjenio je oproštaj legende MotoGP-a, Valentina Rossija. Doktor je dobio emotivni oproštaj od utrke na dva kotača nakon što je osvojio deseto mjesto u svojoj posljednjoj utrci kao redoviti trkač. https://twitter.com/MotoGP/status/1459884927110029312 Jorge Martin je savršeno krenuo u utrku s najbolje startne pozicije, no već u drugom krugu ju je napao i nakratko prestigao.
Bagnaia: Povjetarac je najmanje što sam mogao dati Rossiju

Francesco Bagnaia startat će utrku u Valenciji s drugog mjesta unatoč padu u posljednjem brzom krugu. Pad ga je gotovo sigurno koštao šestog uzastopnog pole positiona koji je pripao Jorgeu Martinu. "Jedina stvar koja ostaje ista kroz godine utrka u Valenciji je da padnem u drugom zavoju", našalio se Bagnaia. "Jorge je zaslužio današnji pole position, a ja sam sasvim zadovoljan, jer smo bili jako dobri na zadnjem treningu, unatoč istrošenim gumama. Ovo nam daje lijepu priliku za utrku." Bagnaia je pak svom mentoru Valentinu Rossiju, koji se nakon ove utrke oprašta od MotoGP utrka, pomogao i na slobodnim treninzima i u kvalifikacijama. Ducatijev trkač je nekoliko puta vozio stazom ispred Rossija, koji je uz pomoć povjetarca na trećem treningu postavio dovoljno dobro vrijeme,
Bagnaia je pobijedio u prerano prekinutoj utrci za Veliku nagradu Algarvea

Francesco Bagnaia je svoju najbolju startnu poziciju u Portimau uspješno pretvorio u pobjedu na VN Algarvea, koja je u pretposljednjem kolu prekinuta zbog pada domaćeg Miguela Oliveire, koji se upetljao s Ikerom Lecuonom. U padu, srećom, nitko nije teže ozlijeđen. https://twitter.com/MotoGP/status/1457342470480711681 Bagnaia je suvereno vodila od početka utrke od cilja. Druga je bila Joan Mir (Suzuki), a treća nakon dvoboja s Alexom Marquezom, Jack Miller. Australac je zajedno s pobjednikom Bagnaiom Ducatijem već osigurao naslov konstruktorskog prvaka sezone 2021. U utrci se nije istaknuo svjetski prvak sezone 2021. Fabio Quartararo. Nakon lošeg starta odvezao se izvan prvih pet, a zatim pao četiri kruga prije cilja i prvi put ove godine dao otkaz. https://twitter.com/
Bagnai duel zagrijavanja s Quartararom

Francesco Bagnaia pobijedio je Fabija Quartarara na zagrijavanju prije utrke i potvrdio svoju ulogu favorita današnje MotoGP utrke za Veliku nagradu Algarvea. Francuz na Yamahi, zbog jučerašnjih problema s tvrdom stražnjom gumom, ovaj je put vozio sa srednjom tvrdom gumom, što će zasigurno utjecati na njegov izbor za utrku. Treći je bio Iker Lecuona (Tech3 KTM), a padove su zabilježili Alex Marquez i Aleix Espargaro. https://twitter.com/MotoGP/status/1457285111741829123
Bagnaia u trećem treningu samo tisućinku sekunde ispred Quartarara

Ducatijev trkač Francesco Bagnaia bio je najbrži na trećem slobodnom treningu MotoGP-a za Veliku nagradu Algarvea, gdje je za samo tisućinku sekunde pretekao najbližeg rivala Fabija Quartarara. Male razlike obilježile su i preostala mjesta na ljestvici, jer je Joan Mir za najboljim vremenom na trećem mjestu zaostao samo 0.025 sekundi, a deset najbržih trkača manje od pola sekunde. Borbu za najviša mjesta najavio je i Australac Jack Miller s četvrtim mjestom, koji je oduševio svojim letačkim doprinosom na spektakularnom spuštanju iz devetog zavoja. https://twitter.com/MotoGP/status/1456936323353305092 Alex Marquez je postavio peto vrijeme, dok je Franco Morbidelli bio šesti, a deset puta najbrži su bili Alex Rins, Pol Espargaro, Luca Marini i Jorge M.
Bagnaia je prestigla Quartararo u Austinu i osvojila pole position

Ducatijev trkač Pecco Bagnaia osvojio je najbolju startnu poziciju za Veliku nagradu Amerike u Austinu nakon što je pobijedio Fabija Quartarara u kvalifikacijama klase MotoGP. Talijan, kojemu je ovo treća uzastopna najbolja startna pozicija, prvi je trkač koji je na ovoj stazi pobijedio Marca Marqueza u kvalifikacijama. U utrku će krenuti s trećeg mjesta, a njemu je to prvi put od povratka od ozljede da u utrku kreće s prva tri mjesta. Osim Bagnaie, ispred njega će u prvoj početnoj postavi i Fabio Quartararo. https://twitter.com/MotoGP/status/1444390135416696834
Francesco BAGNAIA nakon napetog duela s MARQUEZOM do 1. POBJEDE u MOTOGP-u

Ducatijev trkač Francesco Bagnaia ostvario je prvu pobjedu u kraljevskoj klasi Svjetskog motociklističkog prvenstva na MotoGP utrci u Aragonu, nakon napetog dvoboja s Marcom Marquezom u posljednja tri kruga. Marquez je na kraju bio drugi, a aktualni svjetski prvak Joan Mir treći. https://twitter.com/MotoGP/status/1437035639514488832 Marquez je pratio Bagnaija tijekom cijele utrke, pokušavajući prve napade tek u posljednjim krugovima, ali se Ducatijev trkač uspješno obranio i na kraju slavio dugo očekivanu pobjedu. https://twitter.com/autosport/status/1437035609428742148 Lider MotoGP Svjetskog prvenstva Fabio Quartararo završio je osmi u utrci, ali zahvaljujući lošoj utrci, njegovo vodstvo u prvenstvu ispred Bagnaia je nešto niže sa 53 boda.
DUCATI su pobijedili na posljednje tri utrke u Mugellu, mogu nastaviti ovaj set

Slijedi trkaći vikend u Mugellu koji je iznimno šarolik na koži Ducati motora. To potvrđuje i činjenica da je Ducati pobijedio na posljednje tri utrke na Mugellu u sezonama 2017., 2018. i 2019. U sezoni 2020., zbog pandemije, na ovom trkalištu nije bilo utrke. Ducati ove sezone ima tri trkača na vrhu. Bagnaia zaostaje bod za vodećim Quartararom. Slijede Zarco i Miller. Ducati nikada u svojoj povijesti nije imao takav start. Miller je slavio i pobjede u posljednje dvije utrke na trkaćim stazama koje inače nisu Ducatiju oslikane. Sve ukazuje na to da samo o tome tko će od tri Ducatija natjecatelja slaviti na nedjeljnoj utrci ovisi samo ako pogledamo nadmoć koju momčad ima na ovoj trkaćoj stazi posljednjih godina. Zarco juri svoju prvu pobjedu i prema svojoj ovogodišnjoj
MotoGP, Jerez: Francesco Bagnaia najbrži na drugom treningu

Francesco Bagnaia bio je najbrži trkač drugog slobodnog treninga u Jerezu. Većina natjecatelja, kao i obično, odradila je kvalifikacijske simulacije s mekšim gumama, ali Franco Morbidelli i Marc Marquez nisu postavili krug s mekšim gumama. https://twitter.com/MotoGP/status/1388116671223771139 Bagnaia je također preuzeo vodstvo na kombiniranoj ljestvici vremena treninga s najbržim vremenom. Povratnik u MotoGP Tito Rabat, koji u Pramcu zamjenjuje Jorgea Martina, pao je na treningu. https://twitter.com/MotoGP/status/1388111970100994048