Označiti: VN Las Vegasa

Živio Las Vegas! Na ulicama grada svjetla, Verstappen se bori na putu do pobjede

Max Verstappen slavio je još jednu pobjedu na ulicama Las Vegasa za koju se morao boriti cijelu utrku. Stvari su se zakomplicirale na početku utrke kada je agresivnim pretjecanjima prestigao Leclerca i zaradio kaznu od pet sekundi koju je odradio tijekom sigurnosnog automobila na zamjeni guma, skliznuvši na deveto mjesto. Od tada je pobjeda izgledala izgubljena, ali krug za krugom probijao se do čela i ponovno preuzeo vodstvo trinaest krugova prije kraja. Drugo mjesto osvojio je Charles Leclerc koji je u zadnjem krugu napao i pretekao Pereza. Meksikanac je završio treći nakon što nije iskoristio Verstappenovu pomoć. https://twitter.com/F1/status/1726141978734465498 Max Verstappen je na startu agresivno napao Charlesa Leclerca u prvom zavoju i zbog vrlo kasnog
Ferrari najbrži u kvalifikacijama u Las Vegasu

Charles Leclerc izborio je najbolju startnu poziciju za VN Las Vegasa 2023. Njegov timski kolega Carlos Sainz završio je kvalifikacije na drugom mjestu, ali će startati kao dvanaesti, zbog zamjene oštećenih dijelova trkaćeg automobila nakon slobodnih treninga. https://twitter.com/F1/status/1725801752501354924 Max Verstappen, koji je već postao svjetski prvak za sezonu 2023., bio je treći u kvalifikacijama, George Russell četvrti. Pierre Gasly bio je peti, ali iznenađujuće su dva Williamsova trkača stigla do Q3 u kvalifikacijama i plasirala se na odlično šesto i sedmo mjesto. Alex Albon je bio brži od domaćeg trkača, Logana Sargeanta, a nakon Sainzove kazne obojica startaju utrku mjesto više. Osmo vrijeme kvalifikacija ostvario je Valtteri Bottas (Alfa Romeo), deveto Kevin Mag
Prvi video Las Vegas Stripa u F1 utakmici 23

Programer igrica EA Sports objavio je prvu "on board" snimku F1 trkaćeg automobila oko nove trkaće staze Las Vegas Strip, gdje će se održati prva ovogodišnja subotnja utrka Las Vegas Grand Prixa. Prezentaciju kruga možemo vidjeti zahvaljujući novoj igrici F1 23 koja će biti dostupna od 16. lipnja nadalje. https://twitter.com/F1/status/1661387347915579401 https://www.youtube.com/watch?v=kGP-3-KsQpg
Formula 1 vraća se u Las Vegas 2023. subotnjom utrkom

Formula 1 otkrila je planove za povratak u Las Vegas, gdje će se utrka svjetskog prvenstva održati na poznatom Vegas Stripu u studenom 2023., no utrka će biti i posebna jer će se prvi put od danas održati u subotu, a ne u nedjelju. 1985. Utrka za Veliku nagradu Las Vegasa planirana je već duže vrijeme, a Sjedinjene Američke Države u kalendaru će ugostiti tri utrke s ogledima u Miamiju, Austinu i Las Vegasu. https://twitter.com/F1/status/1509358902420598785 Staza će biti duga 6.12 kilometara i sastojat će se od tri ravnine i 14 zavoja, te dva DRS područja. Očekuje se da će trkači postići brzinu od oko 342 km/h, a utrka koja će se održati noću sastojat će se od 50 krugova. https://twitter.com/F1/status/1509365324369768452 Formula 1 je već u Las Vegasu