Označiti: lika

Nakon prve vožnje Faggioli je bio najbrži, Zjelšnik treći

GHD
Prvu od dvije vožnje brdske brze utrke u Ilirskoj Bistrici pobijedio je Simone Faggioli ispred Federica Lubera i Slovenca Patrika Zajelšnika. Faggioli je stazu trčao s vremenom 2: 01.58 i prosječnom brzinom od 148 km / h, a u cilju je bio brži od Libera za 3.42 sekunde. Zajelšnik je pretekao Čeha Otakara Kramskog za 0.37 sekundi, a Liberu je ponestalo 1.36 sekundi. Talijan Fausto Bormolini, koji je bio najveći konkurent za zajedničku pobjedu Libera i Faggiolija, dao je ostavku. Rezultate možete vidjeti na ovoj poveznici: - poveznica
Prvi trening imao je Faggioli

GHD
Talijan Simone Faggioli (Norma M20 FC) odradio je prvi trening za brdsku brdsku utrku Ilirska Bistrica. Stazom je trčao s vremenom 2: 06.84, vozeći prosječnom brzinom od 142 km / h. Njegovi najbliži sunarodnjaci bili su Fausto Bormolini (Reynard KO2) i Federico Liber (Osella FA 30). Nakon njih naš Patrik Zajelšnik (Norma) došao je na četvrto mjesto. Sve rezultate možete pogledati na donjoj poveznici: GHD Ilirska Bistrica, 1. trening
U Lučinama je slavio Boh, a zajedno švicarska Riva

GHD
Švicarac Tiziano Riva pobjednik je brdske brdske utrke Lučina 2014. godine, drugi je bio Čeh Vaclav Janik koji je na kraju zaostao za pobjednikom 2.11 sekundi. Treći je bio Crnogorac Jovan Aćimić, gotovo 12 sekundi iza Janika. Matevž Boh osvojio je slovensko državno prvenstvo s Mitsubishi Lancerom Evo IX. Drugoplasirani Peter Marc istim je automobilom zaostajao gotovo 24 sekunde za njim. Aleš Prek, koji se ove godine natjecao s Hondom Civic, bio je treći, još sekundu iza Marca. Tradicionalno slavlje nakon treće vožnje: http://youtu.be/rx0U8qF47Lk
Liber nije rekao korak prema novoj pobjedi

GHD
Talijan Federico Liber postavio je najbrže vrijeme na treningu prije brdske brdske utrke Lučina. S ukupnim vremenom od 2: 07.65 bio je više od sekunde i pol brži od prvog progonitelja, Vaclava Janika. Treći najbrži bio je Tiziano Riva, koji je zaostao 0.14 sekunde. Prva trening vožnja 'eliminirala' je samo Pogačara (VW Golf MK1), koji je već mogao prisustvovati drugom. Nakon što je sve prošlo gotovo glatko, treća vožnja poslužila je s dva duža prekida. Za prvu se pobrinuo Jure Jan (Ford Focus ST) odmah nakon starta, nakon čega su stazu morali očistiti nakon izlijevanja nafte. Pred sam kraj okrenuo se Laszlo Szasz (Zytek Reynard F3000), koji se morao zadovoljiti ostavkom, a neki vozači nisu odlučili startati. U sve tri vožnje postoji nešto manje od
Poznati popis prijavljenih trkača za Lučine

GHD
Organizatori brdske brze utrke na Lučinama objavili su popis prijavljenih trkača, na kojem se nalazi čak 81 ime, što je vrlo lijepa brojka s obzirom na činjenicu da se utrka neće smatrati hrvatskim državnim prvenstvom. Vaclav Janik (Lola B02 / 50) i Federico Liber (Gloria C8F) smatraju se favoritima na tehnički zahtjevnoj stazi. Prvi je slavio na ovogodišnjim Gorjancima, a drugi je slavio pobjedu na prošlogodišnjoj utrci u Lučinama, jer se njegov automobil, iako po snazi ​​slabiji u odnosu na druge automobile, pokazao solidnim. Među slovenskim trkačima ove će nam godine nedostajati Marjan Smrdelj, ali nakon prošlogodišnjeg izbivanja vraća se Vladimir Stankovič (Radical SR 8 LM) koji će vjerojatno zauzeti najviši rang među Slovencima. Pravi upada u oči definitivno će biti Bugarin Nikolaj Zlatkov s legendarnom Audom
126 prijavljenih trkača za Gorjance

GHD
Idući vikend, na tradicionalnoj 4,3 km dugoj ruti od Gornje Težke vode do Velikog Cerovca, održat će se međunarodni GHD Gorjanci, druga ovogodišnja utrka DP Slovenije u brdskom brzom automobilizmu. Prema utvrđenom programu, ove godine održat će se tri službena trening treninga u subotu, tri utrke u nedjelju, dok će se provjera dokumenata izvođača i tehnički pregledi njihovih vozila obavljati u petak popodne u restoranu Prepih, gdje će biti zona pružanja usluga. Ove će se godine, osim slovenskog Državnog prvenstva u brdskim brzinama, smatrati i FIA-inim planinskim prvenstvom povijesnih vozila, FIA-inim europskim kupom u brdskim utrkama, FIA-inim međunarodnim izazovom u brdskim utrkama, FIA-inim CEZ prvenstvom starodobnih vozila i Državnim prvenstvom Hrvatske u brdskim brzinama.