Označiti: lotos

Lotusu nedostaje vakuum

Kimi Raikkonen završio je drugi u kvalifikacijama prije Velike nagrade Kine. Samo je Lewis Hamilton s Mercedesom bio bolji od njega, ali trkač lotusa pomalo je skeptičan prema obliku svog automobila. "Znao sam da još uvijek zaostajemo za najboljima. Drugo mjesto nije loše, ali to je najviše što smo danas mogli postići. Naravno da bih radije bio na prvom mjestu, ali nismo bili dovoljno brzi. U srednji sektor ", rekao je Raikkonen. "Ovdje smo donijeli manji popravak automobila, pa se ne razlikuje puno od onoga na kojem sam se vozio u Maleziji. Čini se da ovdje dobro uspijeva. Imamo nekih problema, sličnih Maleziji." Finac kaže da je Lotus postigao veći napredak zbog različitih postavki od novih dijelova na E21 trkaćem automobilu. "Di
Hoće li Lotus imati dovoljno financija?

Već u prvoj ovosezonskoj utrci Lotus i Kimi Raikkonen slavili su pobjedu, ali nažalost malo su pali u Maleziji. Grosjean i Raikkonen osvojili su tek šesto i sedmo mjesto u Maleziji, uslijed čega je i ova izgubila vodstvo u postizanju Svjetskog prvenstva (Kimi zaostaje devet bodova za Vettlom). Unatoč nešto lošijoj formi, Lotus je nakon druge utrke zadržao drugo mjesto među konstruktorima, gdje za Red Bullom zaostaje 26 bodova. Grosjean upozorava da će borba za naslov prvaka ovisiti uglavnom o proračunu momčadi, odnosno financijama: "Financijsko stanje momčadi igrat će veliku ulogu u borbi za više pozicije. Znamo da imamo dobre ljude koji dobro rade i sposobni su napraviti pobjednički automobil, ali sve ovisi o razvoju i opremi tvornice. Dakle sve
Boullier: Grosjean se popravio

Eric Boullier vjeruje da je Romain Grosjean ovu sezonu ušao na višu razinu kada je završio prošle godine. Sjetimo se da je prošle godine Grosjean imao podosta nesreća, raznih incidenata u prvom krugu i slično, ali momčad je to produžila samo za još godinu dana. Francuz je opravdao povjerenje Lotusove momčadi u najmanje prve dvije ovosezonske utrke i obje uvodne utrke započeo bez većih problema. Grosjean je imao problema s trkaćim automobilom u Australiji, ali u Maleziji je čak pobijedio svog suigrača koji je slavio pobjedu u uvodnoj utrci. Boullier je stoga opravdano više nego oduševljen svojom formom: „Mislim da Romain dobro utrkuje. Inače, znamo da je brz u jednom krugu, jer se dobro kvalificirao, ali sada vozi i puno bolje na utrkama. Tako da se naporan rad napokon isplati, to je za
Raikkonen tri mjesta nadoplate

Finac Kimi Raikkonen dobio je kaznenu nadoknadu od tri startna mjesta nakon kvalifikacija za VN Malezije, jer je navodno ometao Nic Rosberga. Lotusov trkač zauzeo je sedmo mjesto, a njegov Mercedesov kolega trebao je ometati u četrnaestom zavoju. Nedjeljnu utrku započet će na desetom mjestu, a Jenson Button, Adrian Sutil i Sergio Perez izborili su penal. Rosberg ostaje šesti unatoč Fincovoj kazni.
Ponavlja li se povijest?

Prije početka trkačkog vikenda u Sepangu u Maleziji, Kimi Raikkonen poželio je sa stilom proslaviti godišnjicu svoje prve pobjede, koju je postigao upravo ovdje 2003. godine. Raikkonen se utrkivao za momčad McLaren 2003. godine. Utrka, koju je kasnije dobio ispred Rubensa Barrichella u Ferrariju i Fernanda Alonsa u Renaultu, započela je na sedmom mjestu. Danas, deset godina kasnije, stajat će točno tamo gdje je stajao na početku utrke, jer je Lotusov trkač zauzeo sedmo mjesto u kvalifikacijama pod promjenjivim uvjetima. Za one praznovjernije vrijedi spomenuti činjenicu da je i Raikkonen utrku za VN Australije prije tjedan dana započeo sa sedmog mjesta i na kraju suvereno pobijedio.
Nijemci nagovještavaju nepravednu prednost

Njemački Auto Motor und Sport ispalio je prve strijele protiv Lotusa nakon pobjede Kimija Raikkonena na VN Australije, gdje automobili Mercedesa nisu dobro prošli. Već u prvoj ovogodišnjoj utrci, kao i nakon prva dva besplatna treninga prije VN Malezije, gume su očito ključne ove godine. Ove godine Pirelli je pripremio još mekše gume iz kojih su komadi letjeli vozeći se kroz zavoje staze Sepang. No, i u Australiji i u Maleziji Lotus je s Kimijem Raikkonenom bio na vrhu vremena. U Auto Motor und Sport misle da su već pronašli odgovor zašto. Pirelli je svoje gume razvio s trogodišnjim Renaultovim trkaćim automobilom koji je dizajniran i izrađen u Enstonu, gdje se sada proizvode trkački automobili Lotus. "Konkurencija sumnja na nepoštenu prednost", napisali su Nijemci. “Priznajemo, Renau
U drugom Raikkonenu

Nakon fantastičnog početka sezone, Kimi Raikkonen također je na drugom treningu zauzeo prvo mjesto ispred Vettla i Masse u Maleziji. Finchov najbrži krug bio je, naravno, postavljen neposredno prije kiše, koja je praktički prekinula trening pola sata prije kraja. Naravno, ovo nije zaustavilo akciju, već samo uhvatilo najbrža vremena, jer su se timovi i trkači željeli pripremiti i za kišnu utrku. Srećom, u Sepangu je bilo dovoljno vruće da se staza počela brzo sušiti, ali do kraja treninga jednostavno nije bila potpuno suha. Vrijedno je spomenuti četvrto mjesto Alonsa u Ferrariju prije Webbra i Grosjeana. Rosberg, di Resta, Hamilton i Sutil slijedili su deseto mjesto, ali imao je mehaničkih problema. Možda je također vrijedno spomena rotacija Gieda van der Garda kad je počela padati kiša i Hulkenberga, koji nije zamijenio pr.
Kišni zadnji trening Grosjeanu

Romain Grosjean postavio je najbolje vrijeme kruga lotosom E21, 1: 26.929, prije nego što se staza smočila od kiše. Drugi je bio Ferrarijev as Fernando Alonso, a treći Felipe Massa u drugom Ferrariju. Četvrti je bio Paul di Resta iz Force India, a peti je dovršio Kimi Raikkonen u drugom lotosu. Sebastian Vettel bio je četrnaesti. Trening je morao prerano završiti zbog hidrauličkog kvara. # Racer Team Razlika u kolu Runde 1 Romain Grosjean Lotus 1: 26.929 14 2 Fernando Alonso Ferrari 1: 27.000 0.071 7 3 Felipe Massa Ferrari 1: 27.241 0.312 10 4 Paul di Resta Force India 1: 27.533 0.604 9 5 Kimi Raikkonen Lotus 1: 27.625 0.6
Ludi rat za tehničko osoblje

Šef Lotusovog tima Eric Boullier transfer Paddyja Lowa iz McLarena u Mercedes vidi kao početak novčanog rata za tehničko osoblje. Nakon Paddyjeva odlaska, navodno je James Allison iz Lotusa u kontaktu s McLarnom, što je vjerojatno razlog zašto ga Boullier opisuje kao "ludi rat novca za tehničko osoblje:" "Mislim da je suludo ići u rat kad počnete plaćati svoje ljude s takvim novcem. Formula 1 je vrlo rizična i vrlo naporna, što znači da ima bolje plaće u svim područjima, ali zašto? Za mene je tvrtka na prvom mjestu, a ne borba za nekoliko stotina tisuća eura da zadržim zaposlenika. "Allison jednom ostaje vjerna Lotusu, ali čak i ako ode, momčad bi trebala ostati konkurentna:" Formula 1 vrlo je izložena medijima , zbog čega je ovdje samo nekoliko ljudi u prvom planu. .
Red Bull priprema iznenađenje

Peter Sauber ne vjeruje da je momčad Red Bulla u krizi, kako su neki nagađali na temelju rezultata testova. Očekuje se da će Mercedes, Ferrari, Lotus i McLarn biti brži od austrijske momčadi, ali Švicarac, osnivač momčadi Sauber, ne vjeruje rezultatima, iako se slaže da je Mercedes napravio korak bliže Red Bullu i Ferrariju. "Svatko tko misli da Red Bull nije baš na vrhu čeka veliko iznenađenje", rekao je Sauber. "Imaju toliko resursa da mogu odgovoriti na bilo koju tešku situaciju. Vidjet ćete", upozorava 69-godišnjak.