Označiti: Marc Marquez

Marquez najbrži na prvom treningu MotoGP-a u Austinu

Hondin trkač Marc Marquez bio je najbrži na prvom besplatnom treningu MotoGP-a u Austinu koji se održao na mokroj stazi. Španjolac je bio nešto manje od dvije desetinke sekunde brži od Jacka Millera (Ducati) i Johanna Zarca (Pramac Ducati). Uvjeti su očito odgovarali Hondi, budući da su se u prvih šest našli i Marquezov suigrač Pol Espargaro i njegov brat Alex (Hondin LCR). Yamahini trkači našli su se u nevolji. Najbolje rangirani trkač na Yamahi bio je Fabio Quartararo, koji je postavio tek petnaesto vrijeme. https://twitter.com/MotoGP/status/1443958670149226506
Marquez se veseli natjecanju u Austinu nakon dvije dobre utrke

Marc Marquez ima priliku ovog vikenda u Austinu produžiti niz solidnih ljestvica na MotoGP utrkama, u sezoni kada je još uvijek izvan svoje stare forme zbog ozlijeđene ruke. Trkač Honde slavio je iznenađujuću pobjedu na Velikoj nagradi Njemačke, unatoč fizičkim ograničenjima zbog bolova u ramenu, a u Aragonu mu je pobjeda u dvoboju s Francescom Bagnaiom izmakla iz ruku. Dobru formu pokazao je i na sljedećoj utrci u Misanu i završio na četvrtom mjestu, a Španjolcu se sviđa utrka Dvije Amerike u Teksasu na koju se MotoGP vraća prvi put od 2019. godine. "Veselim se utrci u Austinu, gdje dolazimo nakon dvije dobre utrke u Aragonu i Misanu", rekao je osmostruki svjetski prvak. „Staza mi se jako sviđa, a i na njoj sam postigao dosta dobrih rezultata, ali ove godine smo u nekoliko
Marquez: Hvala Honda za elektronička rješenja

Marc Marquez osvojio je tek 20. startno mjesto u kvalifikacijama za Veliku nagradu Nizozemske nakon pada u prvom dijelu kvalifikacija. Trkač Honde objasnio je da još uvijek osjeća posljedice ružnog pada na svom drugom slobodnom treningu. "Jučer sam osjetio pad, tako da je sve skupa bilo puno teže. Imali smo dobru formu ujutro i prva guma nije bila dobra u kvalifikacijama. Imao sam bolji osjećaj s drugom, ali nisam mogao završiti krug To se događa kad voziš punom brzinom .Samo sam izgubio prednji dio i pao.Nisam vozio kako sam želio danas.Utrka će sutra biti vrlo teška jer 20. mjesto nije mjesto gdje inače pripadamo.Početak dosadašnja utrka bit će teška, ali mi ćemo dati sve od sebe, ali želim se zahvaliti Hondi koja je nakon jučerašnjeg pada brzo reagirala i danas ponudila elektronska rješenja.
Marquez je teško zaboravio uspomene na ozljedu dok je lovio pobjedu

Marc Marquez je nakon pobjede na VN Njemačke, prve nakon Valencije 2019., u kojoj je prošao 581 dan, rekao da mu je bilo teško ostati koncentriran tijekom cijele utrke, jer su ga stalno progonila sjećanja na ozljedu koja bi ga gotovo koštala desna ruka. Španjolac je slomio ruku na utrci u Jerezu u srpnju prošle godine, a zbog komplikacija su mu bile potrebne čak tri operacije, a od MotoGP utrka bio je odvojen devet mjeseci. Ove je godine propustio utrku u Kataru i teškom se mukom vratio u Portugal, a od tada se polako oporavljao i podizao formu sve dok MotoGP karavana nije posjetila njemačku trkaću stazu Sachsenring, gdje se krug sastoji od deset lijevih i samo tri desna zavoja. Hondin trkač ovdje nije izgubio od nastupa u klasi 125cc i Moto2, točnije od sezone 2010. godine, a postavka staze omogućuje mu oporavak tijekom oporavka.
MotoGP: Kralj Sachsenringa ostaje neporažen! Marc Marquez pobjednik utrke u Njemačkoj

Marc Marquez osvojio je VN Njemačke prvi put nakon devet mjeseci izbivanja s MotoGP utrka, ostavivši Španjolca neporaženim na Sachsenringu nevjerojatnih 11 godina zaredom. Trkač Honde poveo je u prvim krugovima utrke, a potom diktirao prejak tempo suparnicima, a u cilju mu je najbliže došao Miguel Oliveira (KTM). Fabio Quartararo također je završio na postolju. https://twitter.com/MotoGP/status/1406593272647237637 Marquez nije doživio poraz na Sachsenringu od 2010. godine, iako je u subotu nakon kvalifikacija rekao da ne vjeruje da će niz uzastopnih pobjeda ostati neprekinut nakon ovogodišnjeg testa. Honda trkačica pobijedila je prvi put u 581 dan od utrke za Veliku nagradu Valencije 2019., a jedno od najtežih razdoblja za Hondu je završilo. N
Marquez neće imitirati Rossija

Marc Marquez rekao je da se divi Valentinu Rossiju koji trči unatoč tome što nema gotovo nikakve šanse za postolje, ali bi u talijanskim cipelama postupio drugačije. Rossijeva budućnost nakon završetka ove sezone, kada mu istječe ugovor s momčadi Petronas SRT, još je neizvjesna, a sve je izglednije da će završiti karijeru nakon 26 godina utrkivanja u Svjetskom prvenstvu. Novi ugovor ovisi o njegovim nastupima, a ove godine je u sedam utrka skupio samo 15 bodova, što mu je najlošiji početak sezone u karijeri. Marquez, pak, juri svoju devetu sezonu u MotoGP klasi kako bi sustigao Rossija po broju svjetskih naslova i treba mu još jedan lovor, za koji mnogi vjeruju da je samo pitanje vremena kada će se Španjolac u potpunosti oporaviti nakon operacije ruke. "Motiv
MotoGP: Marc Marquez najbrži na prvom treningu u Njemačkoj

Marc Marquez bio je najbrži trkač prvog slobodnog treninga za VN Njemačke. Kralj Sachsenringa najavio je da će ovog vikenda staza biti manje ograničena zbog fizičkih problema koje ima nakon operacije ruke i ramena, a to je pokazao i najbržim vremenom prvog treninga na kojem se utrkiva s ažuriranom aerodinamikom motocikla iz Sezona 2018. Https : //twitter.com/MotoGP/status/1405808309995806728 Unatoč padu, drugi put na treningu stavio je Fabija Quartarara ispred dva druga Hondina trkača, Takaakija Nakagamija i Paula Espargara. Peti je bio Aleix Espargaro. https://twitter.com/MotoGP/status/1405799623160123394
Marquez u Njemačkoj prvi put bez fizičkih ograničenja

Marc Marquez vjeruje da će se ovog vikenda, kada se MotoGP natječe na njemačkoj trkaćoj stazi Sachsenring, prvi put nakon povratka juriti bez fizičkih ograničenja desne ruke. Trkač Honde od utrke u Portugalu, gdje se nakon devet mjeseci vratio na motocikl MotoGP, bori se s nedostatkom snage u operiranoj ruci i pokretljivosti u ramenu. Španjolac je od 2010. godine pobijedio u svim utrkama s deset lijevih i samo tri desna zavoja i zaradio titulu Kralja prstena, ali će desna ruka biti manje opterećena zbog staze. "Možda ću se osjećati bolje ovog vikenda što se ramena i ruke tiče", rekao je Marquez. “Nadam se da ne osjećam tolika ograničenja na ovoj trkaćoj stazi jer imamo puno zavoja ulijevo i samo tri skretanja udesno,
Marquez je odvozio najboljih 7 krugova sezone u Kataloniji

Marc Marquez je rekao da je sedam krugova utrke na VN Katalonije bilo najbolje ove sezone, u kojoj je ponovno bio onaj stari Marc. Marquez je utrku započeo s mekanom stražnjom gumom, jer je smatrao da je to pravi dan za rizik, jer nije vidio smisla samo besciljno voziti i trošiti gorivo. Trkač Honde u utrku je krenuo s trinaestog mjesta i stigao sve do šestog kada je pao u desetom zavoju osmog kruga i završio utrku. Priznao je da su vodeći trkači počeli brže voziti, ali je pao kada je i sam htio ostati u kontaktu s njima. Ipak, rekao je da bi radije odvezao sedam dobrih krugova i onda pao nego da se samo vozi niz stazu. "Stvarno sam uživao danas. Vozio sam punom brzinom. Opet sam bio stari Marc, i za mene je to bilo najboljih sedam krugova ove sezone
Hoće li Honda dobiti razvojne koncesije u sezoni 2022.?

U slučaju da niti jedan od Hondinih trkača ne uspije završiti niti jednu od tri najbolje utrke ove godine, jedan od dva proizvođača imat će na raspolaganju razvojne koncesije sljedeće sezone. Najbolji rezultat Honde ove godine je četvrto mjesto, koje je na Velikoj nagradi Španjolske osvojio LCR Honda trkač Takaaki Nakagami, dok se trkači tvorničkog tima, Marc Marquez i Pol Espargaro, tek trebaju probiti više od šestog mjesta. Ove godine jedini proizvođač koji je došao na ustupke je Aprilia, koja ima neograničeno testiranje s crvenim trkačima, a za sezonu mogu koristiti devet pogonskih agregata koje mogu razvijati bez ograničenja. Ostale momčadi imaju na raspolaganju sedam agregata koje ne smiju mijenjati nakon početka sezone, niti ih smiju testirati, r