Označiti: max verstappen

Verstappen ne vidi ništa kontroverzno u borbi s Russellom

Formula 1
Max Verstappen u dvoboju s Georgom Russellom na utrci u Španjolskoj nije vidio ništa što bi mogao opisati kao kontroverzno. Nizozemac je u prvim krugovima utrke u Barceloni bio na drugom mjestu, kada je zbog naleta vjetra izletio sa staze i pao na četvrto mjesto, iza suigrača Sergia Pereza i Russella. https://twitter.com/F1/status/1528399156620017666 Britanac je pokušao prestići podosta krugova, što je omeo kvar DRS sustava, prilika mu se pružila u 24. krugu utrke, kada je uspio zavesti u prvom zavoju pored Mercedesa, no Russell je uzvratio udarac s vanjske strane i prestigao Red Bull trkača nazad. dvoboj se nastavio u trećem zavoju, gdje su oba trkača izletjela s idealne linije, a Verstappen je praktički skrenuo sa staze. Dvoboj

Red Bull trkač samo 8 sekundi od katastrofe

Formula 1
Trkači Red Bull Racinga Max Verstappen i Sergio Perez donijeli su momčadi Milton Keynesa dvostruku pobjedu u utrci za Veliku nagradu Španjolske, no utrka bi se odvijala gotovo drugačije, jer su gotovo bili prisiljeni krenuti u utrku iz boksa. Zahvaljujući pobjedi i ostavci Charlesa Leclerca, Verstappen je preuzeo vodstvo u prvenstvu, no prije početka utrke on i njegov suigrač Perez bili su blizu boksačke utrke zbog istih problema zbog kojih je Aston Martin krenuo u utrku u Miami.Sebastian Vettel i Lance Stroll. Pravila propisuju da gorivo u bolidu dva sata prije starta utrke ne smije biti više od 10 stupnjeva hladnije od temperature zraka. Atmosfera u Barceloni bila je zagrijana na 35 stupnjeva, pa bi gorivo trebalo imati najmanje 2

Verstappnu utrka u Barceloni, ostavka Leclerc

Formula 1
Max Verstappen pobjednik je šeste utrke sezone u Barceloni. Na podiju su mu se pridružili Sergio Perez i George Russell. https://twitter.com/F1/status/1528385603968155650 Carlos Sainz je bio četvrti ispred Lewisa Hamiltona, Valtterija Bottasa i Estebana Ocona. Lando Norris, Fernando Alonso i Yuki Tsunoda također su završili među prvih deset. Utrku je najbolje započeo Charles Leclerc koji je u uvodu preuzeo vodstvo. https://twitter.com/F1/status/1528361361780219904 Lewis Hamilton i Kevin Magnussen sudarili su se u četvrtom zavoju. Oba trkača su se morala neplanirano zaustaviti. https://twitter.com/F1/status/1528361923649077254 Fernando Alonso je od početka osvojio najviše (5) mjesta. U sedmom kolu pogriješio je Carlos Sainz. Bio je Španjolac

Verstappen: Želio bih završiti taj drugi krug

Formula 1
Aktualni svjetski prvak Max Verstappen bio je na prvom mjestu prije posljednjeg pokušaja u trećem dijelu kvalifikacija, a borbu za pole position spriječio je kvar DRS sustava u posljednjem pokušaju, što je Charlesa Leclerca dovelo do nove najbolje startne pozicije . Upitan bi li zauzeo pole position da nije bilo tehničkih problema, Verstappen je odgovorio: "Mislim, uvijek je teško reći, ali nisam mogao uzeti zadnji dio kruga. Ili se DRS nije otvorio ili Samo sam izgubio struju, tako da je sve malo nezgodno." https://twitter.com/F1/status/1528030444092067841 "Ipak, mislim da je prva startna postava još uvijek dobar rezultat za nas, s obzirom na ono što se dogodilo tijekom trkaćeg vikenda. Htjeli smo dovršiti te

Horner: Max je imao sreće

Formula 1
Šef Red bulla Christian Horner smatra da je Max Verstappen na kraju utrke za Veliku nagradu Miamija imao dosta sreće što njegovi suparnici u Ferrariju nisu koristili sigurnosni automobil za promjenu guma. Nizozemac je utrku započeo s trećeg mjesta, iza oba Ferrarija, a na samom početku probio je prvi zavoj pored Carlosa Sainza, Charlesa Leclerca u osmom krugu, a potom stekao ugodnu prednost veću od sedam sekundi. Ali to je isparilo kada je sigurnosni automobil dovezao na stazu, a Verstappen je osjetio snažan Leclercov pritisak dok se utrka nastavljala. Da je Monacan imao svježe gume na trkaćem automobilu, lako bi prošao s vodećim trkačem, pa se na kraju morao zadovoljiti drugim mjestom. https://twitter.com/F1/status/1523403005034663936 Prema Horneru

Poštovanje između Leclerca i Verstappna je iskreno

Formula 1
Šef Red Bull Racinga Christian Horner tvrdi da je poštovanje između njegovog trkača Maxa Verstappna i njegovog rivala u Ferrariju, Charlesa Leclerca, iskreno. Leclerc i Verstappen poznaju se još iz vremena karting utrka, gdje su bili veliki rivali, baš kao i ove sezone. Monako i Nizozemac podijelili su dvije pobjede u ovogodišnje četiri utrke, a praktički u svakoj od njih su se borili i na stazi. No, za razliku od prošle sezone, kada je Verstappen uhvaćen u dvoboju s Lewisom Hamiltonom, ovaj put ni na stazi ni izvan nje, među suparnicima nema sukoba. “Oni su zajedno odrasli i utrkivali se u kartingu, tako da se jako dobro poznaju”, objasnio je Horner. "Oni dolaze iz iste generacije i među njima postoji istinsko poštovanje."

Formula 1
Max Verstappen priredio je dominantan nastup na utrci Emilia Romagna Grand Prix u Imoli, koja je kulminirala pobjedama u kvalifikacijskoj sprint utrci i nedjeljnoj utrci za veliku nagradu. Aktualni svjetski prvak upisao je drugi takozvani grand slam u karijeri, a forma mu je bila nevjerojatna, o čemu svjedoči i činjenica da je prije kraja utrke prestigao Lewisa Hamiltona, ogorčenog kandidata za prošlogodišnji naslov. Mercedesov trkač zapeo je iza Pierrea Gaslyja i Alexa Albona na četrnaestom mjestu, gdje je i završio utrku. https://twitter.com/GaIIito_lngles/status/1518231555541450753

F1: Red Bull dvostruka pobjeda u Imoli, vrijedna greška Leclerca

Formula 1
Max Verstapen slavio je pobjedu na mokroj stazi u Imoli u utrci za VN Emilia Romagna, a Sergio Perez pomogao je momčadi Red Bulla do prve ovogodišnje dvostruke pobjede, koja je ujedno i prva momčadi Milton Keynesa od 2016. Treće bio je Lando Norris , No Charles Leclerc je pogriješio deset krugova prije kraja utrke, zavrtio se i lagano oštetio bolid te je utrku završio na šestom mjestu. Nizozemac je pobjedom i bodom za najbrži krug ubacio 26 poena i tako uvelike smanjio zaostatak u bodovanju Svjetskog prvenstva. Tu sada zaostaje 27 bodova za vodećim Leclercom. https://twitter.com/F1/status/1518237203461246976 Utrka je krenula po mokroj stazi, tek na nekoliko mjesta padala je slaba kiša. Nakon starta s prvog mjesta poveo je Max Verstappen, a probio se Sergio Perez

Prve izjave najbolje trojke iz sprint utrke

Formula 1
Max Verstappen pobjednik je prve ovogodišnje sprinterske utrke u Imoli. Nizozemac je na startu izgubio prvo mjesto, ali je na kraju uspio prestići Charlesa Leclerca koji je imao puno veće istrošenost guma. Treće mjesto pripalo je Sergiu Perezu. Prve izjave trojice najboljih bile su: 1. mjesto Max Verstappen: "Jako sam zadovoljan što smo uspjeli u jako dobroj sprinterskoj utrci. Unatoč lošem startu, na kraju sam uspio prestići Charlesa, koji je, čini se, imao više problema s gume. Sutra će inače, bit će drugih mikseva u igri." 2. mjesto Charles Leclerc: "Na kraju smo imali problema s gumama, što treba pažljivo analizirati. Sutra ćemo sigurno biti još bolji." 3. mjesto Sergio Perez: "Danas je bilo važno nadoknaditi ono što smo izgubili u jučerašnjim kvalifikacijama. Im

Verstappen je pobijedio u sprinterskoj utrci u Imoli

Formula 1
Max Verstappen pobijedio je u sprinterskoj utrci kako bi osigurao najbolju startnu poziciju prije sutrašnje glavne utrke. Drugo i treće mjesto osvojili su Charles Leclerc i Sergio Perez. https://twitter.com/F1/status/1517881997124853767 Carlos Sainz bio je četvrti ispred Norrisa, Ricciarda i Bottasa. Kevim Magnussen završio je posljednji s osmim mjestom. Fernando Alonso i Mick Schumacher završili su među prvih deset. Najbolje je krenuo Charles Leclerc koji je poveo u prvom zavoju. Pierre Gasly i Zhou Guanyu sudarili su se u pozadini. Kinez je dao ostavku, a Francuz se nakon promjene guma i prednjeg krila poskliznuo na stražnjem dijelu. Na kraju je Verstappen iskoristio manje trošenje guma na svom Red Bullu i prestigao Charlesa Leclerca. https://twitter.com/F1/status/1517875372922228