Označiti: max verstappen

Trostruki prvak pokazao je gdje Red Bull može napredovati u 3

Formula 1
Max Verstappen osvojio je svoj treći naslov svjetskog prvaka 2023. s Red Bullom RB19 i vodio jednu od najdominantnijih sezona u povijesti F1. Prema Nizozemcu, trkaći se automobil još uvijek može poboljšati. Jedna od najvećih slabosti Red Bullove jurilice je sporo prolaženje kroz zavoje i vožnja po rubnjacima, zbog čega je poražen samo jednom na Velikoj nagradi Singapura. Zato su se u Milton Keynesu prilikom izrade trkaćeg automobila RB20 fokusirali upravo na te slabe točke. "Glavni problemi su ulične utrke, spori zavoji i rubnici", rekao je Verstappen. Ali tehnički direktor momčadi, Pierre Wache, upozorava da će biti potrebno paziti da se ne izgube prednosti kod drugih u potrazi za poboljšanjima u tim područjima. "Vidimo slabosti u timu u drugim područjima osim Maxa, jer Max je vozač
Max Verstappen završio je rekordnu F54 sezonu 1. svojom 2023. pobjedom u Abu Dhabiju

Formula 1
Ni u utrci u Abu Dhabiju Max Verstappen nije pokleknuo pred suparnicima te je nakon 58 krugova slavio 54. pobjedu u Formuli 1000. Nizozemac je zaključio iznimnu sezonu u kojoj je srušio mnoge rekorde, među kojima je postao i prvi vozač koji je vodio 1 krugova u sezoni na utrci u Abu Dhabiju. https://twitter.com/F1728783573723881535/status/XNUMX Na postolju je utrku završio Ferrarijev Charles Leclerc, dok je treći na cilju bio Sergio Perez, koji je zbog sudara s Georgeom Russellom kažnjen s pet sekundi i tako skliznuo na četvrto mjesto. Čak je i Leclerc pokušao pomoći Meksikancu, koji mu je ustupio mjesto, a zatim pokušao usporiti Russella kako bi Perez nakon penala ostao ispred Britanca, ali nije uspio. Russell je napredovao do trećeg mjesta, a oni su utrku završili među šest najboljih
FIA zabranila "Verstappenu" pretjecanje

Formula 1
FIA je promijenila pravila uoči nastavka vikenda u Abu Dhabiju, zabranjujući pretjecanje na izlazu iz garaža nakon što je Max Verstappen utrčao na stazu u jako skraćenom drugom treningu kako bi prestigao Georgea Russella i Lewisa Hamiltona. Nizozemac je rekao da su dvojica suparnika bila prespora i da su mu htjeli zapriječiti put. “Vozili su sporo, ali ja sam htio što prije doći na stazu jer smo imali ograničeno vrijeme na stazi”, objasnio je. – Kad sam ih pokušao prestići, pokušali su me gurnuti u zid. https://twitter.com/F1/status/1728080282656321954 Direktor utrke Niels Wittich izdao je nove upute momčadima i natjecateljima prije trećeg treninga i kvalifikacija u kojima je dopunio članak 33.4 sportskog pravilnika koji inače zabranjuje "nepotrebno sporu vožnju i
Živio Las Vegas! Na ulicama grada svjetla, Verstappen se bori na putu do pobjede

Formula 1
Max Verstappen slavio je još jednu pobjedu na ulicama Las Vegasa za koju se morao boriti cijelu utrku. Stvari su se zakomplicirale na početku utrke kada je agresivnim pretjecanjima prestigao Leclerca i zaradio kaznu od pet sekundi koju je odradio tijekom sigurnosnog automobila na zamjeni guma, skliznuvši na deveto mjesto. Od tada je pobjeda izgledala izgubljena, ali krug za krugom probijao se do čela i ponovno preuzeo vodstvo trinaest krugova prije kraja. Drugo mjesto osvojio je Charles Leclerc koji je u zadnjem krugu napao i pretekao Pereza. Meksikanac je završio treći nakon što nije iskoristio Verstappenovu pomoć. https://twitter.com/F1/status/1726141978734465498 Max Verstappen je na startu agresivno napao Charlesa Leclerca u prvom zavoju i zbog vrlo kasnog
Verstappen je slavio rutinsku pobjedu u sprint utrci na Interlagosu

Formula 1
Max Verstappen je bez problema odgovorio na napad Landa Norrisa na početku utrke kako bi preuzeo vodstvo kočeći u prvom zavoju, a zatim je kontrolirao utrku iz vodstva i ostvario još jednu pobjedu u sprintu. Norris, koji je startao s najbolje startne pozicije, završio je drugi, no Sergio Perez, koji je izgubio nekoliko mjesta na početku utrke, probio se do trećeg mjesta i tako završio na istom mjestu na kojem ju je i započeo. https://twitter.com/F1/status/1720879725726601553 Četvrto mjesto zauzeo je George Russell, koji je na početku utrke vozio čak i drugoplasirani, a peti je bio Charles Leclerc. Yuki Tsunoda je zadržao svoju šestu startnu poziciju i osvojio važne bodove za momčad Alpha Tauri, završivši utrku ispred Lewisa Hamiltona. Carlos Sainz je bio osmi, deveti odličan
Ferrari je zaključao prvi startni red u Meksiku

Formula 1
Najbolju startnu poziciju na Velikoj nagradi Meksika osvojio je Charles Leclerc, a njegov momčadski kolega Carlos Sainz utrku će započeti u prvom redu. Treće startno mjesto, koje je još upitno, osvojio je Max Verstappen, koji je jedan od gotovo polovice vozača na startnoj liniji kojima prijeti kazna. Ako trostruki svjetski prvak izbjegne kaznu, imat će izvrsnu priliku s trećeg mjesta za vodstvo na dugoj ravnini prije prvog zavoja. https://twitter.com/F1/status/1718387601382727701 Pravo iznenađenje kvalifikacija je Australac Daniel Ricciardo koji je s trkaćim automobilom Alpha Tauri osvojio četvrto mjesto i tako pobijedio domaćeg heroja Sergia Pereza koji će utrku startati s petog mjesta mjesto. Šesto mjesto zauzeo je Lewis Hamilton koji će nakon kvalifikacija biti pod istragom
Verstappen najbrži prije kvalifikacija, Albon i Perez najbliži suparnici

Formula 1
Max Verstappen bio je najbrži vozač posljednjeg F1 slobodnog treninga prije VN Meksika, što nije toliko iznenađujuće koliko činjenica da je Williamsov vozač Alex Albon ispao najbliži konkurent prije kvalifikacija koje će se održati u 23. 0.139 GMT. Tajlandski je trkač zaostao samo sedam stotinki sekunde za Nizozemcem, a domaći heroj Sergio Perez ovoga je puta postavio treće vrijeme sa zaostatkom od XNUMX sekundi. George Russell bio je četvrti ispred Oscara Piastrija, Valtterija Bottasa, Yukija Tsunode, Landa Norrisa, Daniela Roicciarda, Lewisa Hamiltona i Logana Sargeanta.
Red Bull mora pronaći izvor problema s kočnicama

Formula 1
Max Verstappen je u Austinu doduše slavio svoju 50. pobjedu u F1, ali bila mu je to jedna od najtežih utrka posljednjih godina jer je svih 56 krugova imao problema s kočnicama, a na cilju je slavio pobjedu s prednošću od 2.225 sekundi ispred Lewisa Hamiltona. Momčad Red Bulla promijenila je kočnice na njegovom bolidu nakon sprinterske utrke, a Nizozemac još ne zna što je uzrokovalo probleme. “Promijenili smo kočnice nakon sprinta i danas nisu bile dobre”, objasnio je. "Nisam imao dobar osjećaj na kočnicama i nisam mogao riješiti probleme tijekom utrke. Moramo pronaći razlog, jer nedostatak povjerenja u kočnice, posebno na stazi kao što je COTA, ima veliki utjecaj utjecaj na vrijeme kruga, pa je utrka bila teža nego što sam očekivao. Do sada u F1 nikad nisam imao problema s kočnicama, ali danas je to bio veliki problem." Problemi s kočnicama se odražavaju
Max Verstappen pobijedio je u nervoznoj utrci u Austinu

Formula 1
Max Verstappen odvozio je taktički zahtjevnu utrku koja kida živce u Austinu F1 i na kraju je proslavio svoju 50. pobjedu u karijeri unatoč problemima s kočnicama. Nizozemcu je utrku znatno otežala pogreška u kvalifikacijama, kada su mu povjerenici zbog kršenja ograničenja staze izbrisali najbrže vrijeme u Q3 dijelu kvalifikacija, poslavši ga s pole positiona na šesto startno mjesto. https://twitter.com/redbullracing/status/1716192509129277829 Trkač Red Bulla bio je oprezan i pomalo rezerviran tijekom cijele utrke, a vodstvo u utrci preuzeo je tek u drugom dijelu utrke, kada se uspio zadržati na čelo kolone uz dva zaustavljanja u boksu sve do cilja. Drugi je bio Lewis Hamilton, koji je čak i vodio u prvom dijelu utrke i obećavao borbu za pobjedu, no na kraju je za trostrukim svjetskim prvakom zaostao nešto više od dvije sekunde.
Verstappen je pobijedio u kvalifikacijama u raspucavanju s 0.055 sekundi prednosti

Formula 1
Max Verstappen započet će F1 sprint utrku s najbolje startne pozicije nakon što je postavio vrijeme 0.055 sekundi brže od drugoplasiranog Charlesa Leclerca u kvalifikacijama raspucavanja. Lewis Hamilton postavio je treće vrijeme kvalifikacija. https://twitter.com/F1/status/1715794212992561446 Četvrto i peto mjesto zauzeli su McLarenovi vozači Lando Norris i Oscar Piastri, šesti je bio Carlos Sainz, sedmi Sergio Perez, osmi George Russell.