Označiti: mxgp

Gajser u Imoli do drugog svjetskog naslova u MXGP-u

motocross
Tim Gajser već je u prvoj vožnji u Imoli osvojio krunu ovogodišnjeg svjetskog prvaka u elitnoj klasi motocrossa MXGP! Momčadi je za ukupnu pobjedu trebalo samo osmo mjesto, a u finišu prve vožnje bio je peti, jer je pobjedu spriječio pad. Gajser, koji do kraja sezone imaju još tri utrke, tako je s Hondom osvojio svoje treće prvenstvo. Prvo je postao prvak 2015. u klasi MX2, a zatim u sezoni 2016. prvi put u najtežoj klasi MXGP.

Gajserovo slavlje u Velikoj Britaniji spriječilo ga je da padne

Ostali sportovi
Druga utrka u ovogodišnjoj sezoni MXGP-a, održana u Velikoj Britaniji, donijela je našem motocross asu Timu Geiseru prvu pobjedu u drugoj vožnji. Pobjeda u ukupnom poretku obje utrke pobjegla mu je zahvaljujući ružnom padu u prvoj, koju je usprkos nesretnom događaju završio na trećem mjestu. Sveukupnu pobjedu proslavio je Talijan Antonio Cairoli koji je tako povećao prednost u ukupnom poretku prvenstva elitne klase MXGP. Gajser je izvrsno započeo prvu vožnju na trkalištu Matterley Basin, pa čak i poveo u drugom krugu nakon što je pretekao Cairoli, ali je potom pao, propustivši kosu zbog svog letećeg motocikla. Završio je na trećem mjestu, ali je dojam popravio u drugoj vožnji, gdje je u svojoj klasi potpuno vozio. Cairoli nije imao odgovora u svom ritmu, zat

motocross, Ostali sportovi
Slovenski motocross as Tim Gajser teško je pao na utrci talijanskog državnog prvenstva u Mantovi i pretrpio dvostruki prijelom čeljusti. Gajser je sudjelovao u utrci u sklopu priprema za novu sezonu Svjetskog prvenstva u motokrosu, koje započinje za dva tjedna u Argentini. MX prvak sezone 2016. u završnici je u jednom od skokova pao s velike visine i prilikom slijetanja glavom udario u upravljač svog motora. Dvadesetjednogodišnjak je pretrpio dvostruki prijelom čeljusti i izgubio nekoliko zuba, a večeras će imati nekoliko sati operacije. Gajser je pomno pratio lokalnog Antonia Cairolija, aktualnog prvaka MXGP prvenstva, a u posljednjim krugovima utrke pretekao ga je Jeremy van Horebeek. Ekipa je željela nadoknaditi izgubljeno vrijeme, ali pogrešno je procijenila jedan od skokova i preskočila predaleko.

Gajser ju je odnio samo s modricama

Tim Gajser ove godine nije imao sreće s padovima i ozljedama, što je dovelo i do njegovog ispadanja iz borbe za ovogodišnji svjetski naslov, a padom je završio i pretposljednju utrku sezone u Nizozemskoj. U prvoj vožnji, inače malom brzinom od oko 50 km / h, pao je preko upravljača, a zatim je na njega pao motocikl težak stotinjak kilograma. Tada je propustio drugu vožnju zbog bolova i otežanog disanja, ali na sreću prvi liječnički pregledi nisu pokazali teže ozljede. Ekipa se vozila na trećem mjestu, ali onda je pogriješila i pala, nakon pregleda i konzultacija s liječnikom Honde, zajedno su odlučili da neće sudjelovati u drugoj utrci. "Za nama je stvarno loš dan", rekao je Gajser. "Vikend je dobro počeo, ali onda je sve pošlo po zlu. Dobro sam se proveo nakon starta na zagrijavanjima.

Dobri stari Geiser pobijedio u Švedskoj!

Naš motocross as, Tim Gajser, koji je prije nekoliko tjedana čak morao propustiti utrku nakon teške ozljede, pokazao je u Švedskoj, na osnovi koja mu odgovara, s kakvog je testa i priredio emisije poput onih koje smo gledali na putu prošle godine. za osvajanje povijesnog naslova svjetskog prvaka u klasi MXGP. Gajser je vodio od početka do kraja u prvoj vožnji šesnaeste utrke ove sezone i na kraju slavio s vodstvom od gotovo deset sekundi. Malo mu je pomogao Gautier Paulin koji je iza sebe uspješno držao opasnog Jeffreyja Herlingsa, koji je na kraju došao na drugo mjesto. Ekipa je u drugoj vožnji morala priznati pobjedu Romainu Fevbreu, ali imala je malo sreće u borbi za drugo mjesto, jer je Herlingsov lanac bio rastrgan. "Ovo je vrlo posebno i važno s

Gajser u Češkoj na treće mjesto

motocross
Aktualni svjetski prvak klase MXGP, Tim Gajser, stigao je do konačnog trećeg mjesta u Loketu u Češkoj, pobjedom u prvom i četvrtom mjestu u drugoj vožnji. Gajser je bio nepobjediv u prvoj vožnji, a započeo je drugu dobro, ali nije uspio pratiti tempo Antonia Cairolija nakon ozljede pa je polako skliznuo na četvrto mjesto. Cairoli je na kraju proslavio 83. pobjedu, povećavajući svoje vodstvo u strijelcima Svjetskog kupa, drugi je bio Clement Desalle. "Nakon dobrog starta i prvih krugova, imao sam nekih problema," rekao je Gajser nakon utrke. "Ipak, sretan sam što sam nakon dugo vremena ponovno na postolju. U svakoj utrci sam bolji, pa se već radujem sljedećoj. Prošlo je dosta vremena od moje posljednje pobjede, tako da sam zaista sretan", dodao je.

Gajser se u top formu vraća sa šestim mjestom

motocross
Tim Geiser započeo je svoj povratak na Svjetsko prvenstvo u motokrosu na VN Portugalije nakon ozbiljne ozljede ramena i dvije propuštene utrke. Aktualni svjetski prvak u prvoj je vožnji stigao do osmog mjesta, u drugoj je napredovao još dva mjesta i na kraju slavio ukupno šesto mjesto, što je s obzirom na dugo izbivanje i potreban odmor odlično. Na nesreću našeg asa, odličan je opet bio i Antonio Cairoli, lider u bodovanju prvenstva, koji je današnjom pobjedom povećao prednost u prvenstvu, jer sada ima 478 bodova, a Gajser je tek 310. na petom mjestu. Jeffrey je bio drugi na današnjoj utrci Herlings, a Arminas Jasikonis iznenadio je trećim mjestom. Osim Gajsera, Slovenci nisu imali nijednog predstavnika u Portugalu, kao što su braća Jernej i Peter Irt odlučili nakon utrke u Italiji.

Geiser u kvalifikacijama za peto mjesto

motocross
Tim Gajser povratak na trkaće staze klase MXGP u Portugalu započeo je petim mjestom u kvalifikacijskoj utrci. Nakon starta, Tim je vozio na šestom mjestu, a zatim se probio na treće, a nakon male pogreške kada se odvezao sa staze i zamalo pao, izgubio je dva mjesta i završio na petom mjestu. Utrku je obilježila iznenađujuća pobjeda Litvanca Arminasa Jasikonisa, te pad Antonia Cairolija u borbi za drugo mjesto. Talijan je teško pao, ali srećom nije ozlijeđen. MXGP, kvalifikacije VN Portugalije: 1 27 Jasikonis, Arminas LTU LMSF Suzuki 24: 04.032 2 12 Nagl, Maximilian GER DMSB Husqvarna 24: 10.050 3 461 Febvre, Romain FRA FFM Yamaha 24: 14.065 4 222 Cairoli, Antonio ITA FMI KTM 24: 15.154 5 243 Geiser, Tim SLO AMZS Honda 24: 19.010 6 84 Herlings, Jeffrey NED KNMV KTM

Gajser je po povratku stigao do desetog mjesta

motocross
Tim Gajser vratio se u natjecanje u elitnoj klasi Svjetskog prvenstva u motokrosu nakon prekidne utrke u Pttobianu u Italiji, gdje je ukupno završio na 21. mjestu, zaradivši mu 50 bod. Očekivano, pobjedu je slavio mještanin Antonio Cairoli, koji je s najvišim plasmanom u obje utrke upisao 44 bodova, povećavajući tako vodstvo u ovogodišnjem MXGP prvenstvu. Drugi je bio Jeffrey Herlings sa 36, a treći Max Anstie s 282 poena. Gajser je prvu vožnju završio na desetom mjestu nakon solidnog starta, a drugu nakon pada na jedanaestom mjestu, što je bilo dovoljno za konačno deseto mjesto, a nakon dvije utrke bez bodova zbog teške ozljede, naš motocross vozač sada je peti. Dosad je ove sezone postigao 431 poena, a vodeći Cairoli ima 149, XNUMX više od Gajsera. Pored Gajsera, u Italiji smo i spr

Gajser se vraća u MXGP prvenstvo utrkom u Italiji

motocross
Tim Gasjer propustio je nastup na VN Rusije zbog ozlijeđenog ramena, a nakon pauze spreman je vratiti borbu za bodove na Svjetskom prvenstvu. Aktualni svjetski prvak nastupit će ovog vikenda na VN Italije u Ottobianu. "Radujem se povratku", rekao je Tim. "Bilo mi je teško kad sam morao propustiti utrku da bih mogao sanirati ozljedu, ali sada vidim da je to bilo najbolje za mene. Sviđa mi se staza u Ottobianu jer je pješčana. Spremna sam za povratak i napokon vozim kao da sam to opet učinila. Znam ", dodao je Gajser. Roger Harvey, šef Hondinog odjela MXGP, također se raduje njegovom povratku na utrke. Tim jedva čeka povratak