Označiti: nesreća

Zorman je već kod kuće

GHD
Slavko Zorman, koji je pretrpio ozbiljnu nesreću sa svojim Renault Cliom Williamsom na prvom treningu prošle subote prije brdske brze utrke u Ilirskoj Bistrici, danas je otpušten iz bolnice i već je kod kuće. Slavko je ovu dobru vijest objavio na svom Facebook profilu, gdje je zahvalio svima na ohrabrenju nakon nesreće. Mnogi njegovi obožavatelji, kolege trkači i drugi prijatelji izrazili su svoje najbolje želje i brz oporavak i sastanak na utrkama, kojima se također pridružujemo u našoj redakciji. Video nesreće možete pogledati ovdje.
Subotnji trening obilježila je teška Zormanova nesreća

GHD
  Oba treninga prije sutrašnje utrke u Ilirskoj Bistrici pobijedio je Čeh Miloš Beneš s Osella FA30. Najbolje doba dana bilo mu je 2: 08.75, što je postigao na drugom treningu. Najbliži je bio sunarodnjaku Otakaru Kramskom u Reynardu, koji je bio nešto manje od sekunde sporiji. Patrik Zajelšnik bio je najbrži među slovenskim formulama s Normom pobijedivši Marjana Smrdelja u Loli za gotovo dvije sekunde. Zajelšnik je bio šesti najbrži na posljednjem treningu, dok je Marjan bio za jedno mjesto lošiji. U državnom prvenstvu, Rado Raspet i Mitsubishi Lancer i Milan Bubnič vladali su na vrhu vremenske serije, postigavši ​​identično vrijeme s Rasciom kao Raspet, naime 2: 29.50. Treći najbrži bio je Aleš Prek. Današnji dan najviše je obilježila teška nesreća Slavka Zormana. Slavko, koji j
Smrt u Le Mansu

Ostali sportovi
  Danski trkač Allan Simonsen podlegao je ozljedama zadobijenim u nesreći na legendarnoj utrci izdržljivosti 24 sata Le Mana. 34-godišnji Simonsen uletio je u zaštitne gume nakon samo 12 minuta utrkivanja s Aston Martinom. Nakon sudara bio je u svijesti i komunicirao je s liječnicima. Nesreću je ispred kamere ulovio jedan od trkača iza njega: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=T_ITXBv01io
Smrt radnika na kanadskom liječniku

Na jučerašnjoj Velikoj nagradi Kanade Esteban Gutierrez je utrku završio rano, parkirajući automobil u zaštitnim gumama. To, naravno, ne bi bilo ništa posebno da nije bilo nesreće tijekom pospremanja automobila. Jedan od radnika trčao je dok je vukao automobil i izgubio radio stanicu, koju je naravno htio pokupiti, ali slučajno je pao ispod dizala u pokretu. Radnik je odmah prebačen u bolnicu u Montrealu, gdje je od toga i umro. Radnik je imao 38 godina i iza sebe imao deset godina staza. Prisjetimo se da su u posljednjih trinaest godina trojica radnika umrla u Formuli 2000, naime XNUMX. godine u Monzi, kada se na nju zabio bicikl, te u sličnoj nesreći godinu dana kasnije na VN Australije.
Rosberg je ujedno i najbrži na trećem treningu

Nico Rosberg je također postavio najbolje vrijeme kruga na trećem, posljednjem slobodnom treningu za VN Monaka. S vremenom 1: 15.039, bio je nešto manje od šest desetinki sekunde brži od trkača Lotusa Romaina Grosjeana, koji se zabio u zaštitne ograde kako bi osigurao rani završetak treninga. Sebastian Vettel bio je treći, a trening su obilježile ozbiljne nesreće između Felipea Masse i Adriana Sutila. Massa mu je potpuno uništio automobil, a mehaničari su morali zamijeniti njegov oštećeni mjenjač, ​​pa će Brazilac sutrašnju utrku započeti pet mjesta niže od svog kvalifikacijskog poretka. Vremenski krugovi trkačkih momčadi 1. Nico Rosberg Mercedes 01: 14.378 22 2. Romain Grosjean Lotus 01: 15.039 13 3. Sebastian Vettel Red Bull 01:15