Označiti: objesiti se

Red Bull neće biti dorastao Ferrariju na suhoj stazi

Max Verstappen vjeruje da Red Bullovi bolidi neće biti dorasli Ferrarijevim na Velikoj nagradi Mađarske ako staza ostane suha. Carlos Sainz i Charles Leclerc ostvarili su najbrža vremena petkovih slobodnih treninga s automobilima talijanske momčadi, dok je Verstappen poslijepodne za Leclercom zaostajao samo tri desetinke. Vremenska prognoza kaže da bismo mogli vidjeti kišnu utrku na Hungaroringu, što će, prema riječima Nizozemca, ekipi Red Bulla dati barem malo nade. Mislim da su malo ispred nas i da ćemo ih teško pobijediti, rekao je Verstappen u petak navečer. "Pokušat ćemo smanjiti zaostatak, ali ako staza ostane suha, nećemo im se moći natjecati, ali po kiši bismo mogli imati šanse." Kao što je već nekoliko puta bio slučaj, u Red Bullu nisu pronašli pravu ravnotežu između brzih
Verstappen: Opet me eliminirao Mercedesov trkač

Drugu utrku zaredom Max Verstappen ostao je bez borbe za pobjedu, zbog posljedica akcije Mercedesovog trkača. Nakon sudara s Lewisom Hamiltonom u Silverstoneu, Nizozemca je ovaj put udario Hamiltonov pomoćnik Valtteri Bottas koji se zabio u stražnji dio Land Norrisa i gurnuo McLaren trkača u Verstappn trkaći automobil. "Opet me je nokautirao Mercedesov trkač", rekao je nakon utrke, gdje je osvojio utješni bod. "To baš ne želite. Ostao sam bez cijelog boka auta, oštećeno je i dno. Dao sam sve od sebe da postignem barem bod. Nije puno, ali je barem nekoliko, ali mi smo želim što manje utrka." Verstappen je imao malo sreće u nesreći, jer je utrka prekinuta zbog krhotina na stazi, pa su mehaničari imali vremena da brzo poprave bolid,
Ocon pobjednik boćarske utrke mađarskog Bottasa

Francuz Esteban Ocon (Alpine F1) iznenađujući je pobjednik utrke za Veliku nagradu Mađarske na Hungaroringu, koju je ponovno obilježio sudar u prvom zavoju, u kojem su sudjelovali i Red Bullovi trkači i Mercedesov trkač Valtteri Bottas. https://twitter.com/F1/status/1421879484924547074 Finac je nakon lošeg starta izgubio nekoliko mjesta, a onda je napravio veliku grešku pri kočenju u prvom zavoju, te se uklizao u leđa Britancu Land Norrisu (McLaren), koji je tada bio odbijen u Maxu Verstappnu i Sergiu Perezu. Utrka je prekinuta, a Bottas, Perez i Norris prekinuli su utrku zbog oštećenih trkaćih automobila. Dok je Bottasov timski kolega Lewis Hamilton, kao vođa utrke, izbjegao sudar Bottasa i Norrisa, Verstappen ju je iz svega izvukao snažnim
Hamilton je suvereno pobijedio u utrci na Hungaroringu

Lewis Hamilton pobjednik je utrke u Mađarskoj. Na pozornici su mu se pridružili Max Verstappen i Valtteri Bottas. Na četvrtom mjestu bila je prilično usamljena utrka koju je vozio Lance Stroll. Ovaj je put bio peti ispred Alexa Albona i Sebastiana Vettla, koji su ovaj put bili puno bolji od suigrača Leclerca. Sergio Perez završio je sedmi ispred Daniela Ricciarda. Kevin Magnussen uspio je iskoristiti dobru strategiju svoje momčadi i završio na devetom mjestu. Posljednji je bod, međutim, ovoga puta osvojio Carlos Sainz. Charles Leclerc nije uspio iskoristiti dobar start utrke i završio je na jedanaestom mjestu. Isto vrijedi i za oba Willamsova trkača, koji su potpuno pali na start u utrci. Utrku je najbolje započeo Hamilton, koji je poveo u prvom zavoju. Puno je gore, međutim, sv
Hamilton je stekao kvalifikacije na Hungaroringu

Lewis Hamilton pobijedio je u kvalifikacijama za Hungaroring s vremenom 1: 13.447. Zajedno s njim, utrku će iz prvog reda započeti suigrač Valtteri Bottas. Drugi startni red zauzeli su Racing Point Racing, Stroll ispred Pereza. Oba Ferrarija, Vettel ispred Leclerca, startat će iz trećeg reda. Max Verstappen postavio je sedmi put, a Lando Norris, Carlos Sainz i Pierre Gasly također su završili među prvih deset. Daniel Ricciardo utrku će započeti na jedanaestom mjestu. Iznenadili su trkače Willamsa, koji su se prvi put plasirali u drugi dio nakon utrke u Monzi 2018. godine. George Russell završio je dvanaesti, a Nicholas Latifi petnaesti. Među njima su bili Alex Albon i Esteban Ocon. U prvom dijelu eliminirana su oba trkača Alfa Romeo, Haas i Daniil Kvyat. Rezultati: Pos Dirkač Š
Mercedes najbrži prije kvalifikacija

Valtteri Bottas postavio je najbrže vrijeme trećeg slobodnog treninga na Hungaroringu. Mercedesovu dominaciju potvrdio je Lewis Hamilton na drugom mjestu. Sergio Perez bio je najbliži srebrnim strelicama, završivši na trećem mjestu ispred Charlesa Leclerca i suigrača Lanca Strolla. Max Verstappen, koji je veći dio treninga proveo na gumama srednje tvrde gume, napokon je uspio postaviti šesti put. Lando Norris također je bio na sedmom mjestu brži od Carlosa Sainza. S druge strane, Sebastian Vettel bio je posljednji na osmom mjestu u roku od jedne sekunde najbržeg vremena. Pierre Gasly i Daniel Ricciardo završili su među prvih deset.
Vettlu kišni drugi trening Hungaroringa

Sebastian Vettel pobijedio je na kišnom drugom treningu u Mađarskoj s vremenom 1: 40.464. Zbog kiše, koja je inače splasnula tijekom treninga, cijeli događaj na stazi je znatno smanjen. Čak osam trkača nije postavilo vrijeme. Među najaktivnijim na stazi bili su Ferrarijevi trkači. Valtteri Bottas bio je najbliži Nijemcu. Treći put Carlos Sainz postavio je ispred oba Racing Racing trkača. Šesti put postavio je Pierre Gasly ispred Maxa Verstappna, Romaina Grosjeana, Kimija Raikkonena. Charles Leclerc, koji je imao puno više problema od svog suigrača, završio je među prvih deset. Antonio Giovinazzi, Lando Norris i Daniil Kvyat posljednji su postavili vrijeme. Pos Chassis Racer No. krugovi Vremenski odmak 1 Sebastija
F1 Hungaroring: Hamiltonov prvi trening

Lewis Hamilton diktirao je tempo na prvom slobodnom treningu za VN Mađarske. Max Verstappen i Sebastian Vettel najbliži su se utrci Mercedesa. Prvi je bio 0.165 sekundi sporiji od Britanca, a Vettel 0.001 sekunde više. U Mercedesovom kampu, međutim, već postoji zabrinutost zbog pouzdanosti trkaćih automobila, jer je Valtteri Bottas nakon treninga proveo sve treninge u boksovima nakon problema s pogonskim sklopom i nije odredio vrijeme.