Označiti: opv sport

Pobjeda na mitingu Friuli Venezia Giulia

Rally
152 kilometra vijugavih talijanskih cesta, s bezbroj serpentina, koje posadama rally automobila ne dopuštaju ni trenutak odmora, bilo je mjesto ovogodišnjeg četvrtog relija za slovensko državno prvenstvo. Uz asfalt s inače izvrsnim prianjanjem, koji nikako ne oprašta gume, uvjete su povisili i stupanj više zbog jakog sunca i stvarnih ljetnih temperatura iznad trideset stupnjeva. Rok Turk i Martina Lazar također su se natjecali na reliju Furlanije-Julijske krajine, brzinskim ogledima u okolici Čedada i jakom međunarodnom konkurencijom, a nakon napetih borbi u sekundama u nedjelju, u cilju su se zasluženo veselili novim velikim postignućima. U klasi R2B Rok i Martina osvojili su prvo mjesto u Peugeotu 208 R2 i timu OPV Racing Cars, radujući se novoj pobjedi: "Mi
Ovogodišnja druga uzastopna dvostruka pobjeda OPV-a Šport

Rally
Nakon dvostruke pobjede na Fuchs Rallyju Velenje, kada su posade Martin Mlinar - Miran Mlinar i Rok Turk - Martina Lazar pobijedile u diviziji 1 i diviziji 2, posade OPV Šport postigle su isto izvrsno postignuće prošlog vikenda na 6. reliju Vipavske doline. Osim pobjede u svojoj diviziji, Rok i Martina također su se visoko plasirali u ukupnom poretku relija, završili na postolju i odnijeli kući pehar za 3. mjesto. Skliska asfaltna površina, posebno u poznatom Žablju, trkačima je osigurala zahtjevne uvjete, a subotnji popodnevni pljusak sve je dodatno obogatio. No, navijači, koji su u velikom broju pratili povratak mitinga u Ajdovščinu, mogli su više nego uživati ​​u trkačkim nastupima, a istodobno pružiti fantastičnu atmosferu kako u servisnoj zoni, tako i na brzini p.
Sjajna sezona za OPV Šport i dva naslova državnog prvaka

Početkom snježnog mariborskog mitinga sredinom travnja i krajem listopada na mitingu u Idriji, sezona državnog prvenstva donijela je puno uspjeha udruzi OPV Šport. S čak četiri pobjede u šest utrka, Martin Mlinar i Miran Mlinar osvojili su naslov državnih prvaka u Diviziji 105 trkaćim automobilom MG ZR 1, a uz dobre ljestvice ostalih posada, OPV Šport osvojio je naslov prvaka u reliju između klubovima. Uz dva naslova nacionalnog prvaka, na kraju sezone klub se može veseliti i po nekoliko završetaka postolja na konačnoj ljestvici: u generalnom poretku Rok Turk osvojio je izvrsno 2. mjesto, njegov suvozač u Peugeotu 208 na početku sezone, Blanka Kacin 3. mjesto među suvozačima. Zajedno s Martinom Lazar, Rok je pobijedio u diviziji 2
Izvrsna europska sezona Roka Turka i konačno 3. mjesto

Rally
Nakon završetka sezone nacionalnog prvenstva, Rok Turk je također završio s vrlo uspješnom europskom sezonom. Natjecanje na utrkama od Sjeverne Irske do Bugarske definitivno je bio veliki izazov s kojim se Rok suočio zajedno s Peugeotom Slovenije i OPV timom. Uspješno su uspjeli provesti i projekt premijernog nastupa slovenske posade automobilom klase R5, s kojim su Rok i njegova suvozačica Blanka Kacin izborili svoj prvi nastup na Saturnus Rallyju Velenje. Peugeot 208 T16 sa slovenskom posadom domaći su navijači naravno s oduševljenjem prihvatili, automobil s pogonom na sva četiri kotača atraktivnog izgleda bio je prava gozba za oči, a konačna pobjeda u FIA European Rally Cupu vrhunac cijelog projekta automobila R5. Također na utrkama gdje se Rok natjecao s trkaćim automobilom
Osvojen u diviziji 2 i 5. mjesto na reliju Idrija

Rally
Sezona slovenskog državnog prvenstva završila je proteklog vikenda mitingom u Idriji. Promjena jesenskih vremenskih uvjeta i pokusa brze brzine najavili su zahtjevan i zanimljiv miting. Rok Turk i Martina Lazar startali su odlučno, s najbržim vremenima u uvodna dva brzinska ogleda u petak navečer. Subotnji dio relija nagnuo je vagu u korist natjecanja. Rok i Martina istisnuli su svu snagu svog Peugeota 208 R2, vozeći se na granici, ali suparnici su bili brži. Na petom testu brzine čak su se u jednom zavoju sudarili s rubom ceste i oštetili automobil. Tim OPV-a uspio je popraviti štetu na sljedećem zaustavljanju servisa, a Rok i Martina uspješno su nastavili dalje. Na cilju je momčad čekala zaslužene trofeje za osvajanje divizije
Opv Šport na Croatia rallyu do naslova državnih prvaka

Rally
Brza posada OPV-a Šport u MG ZR 105, Martin Mlinar i Miran Mlinar, osvojili su dovoljan broj bodova s ​​2. mjestom na Croatia rally-u, tako da se i prije kraja državnog prvenstva mogu veseliti naslovu nacionalnog prvaci Slovenije u diviziji 1. brzi ogledi, 12 kilometara i međunarodno sudjelovanje definitivno su bili među najtežim ove sezone, što je dodatni izazov za posade. Tako su Martin i Miran uspjeli nastupiti kako su željeli prije početka. Još jedan vrhunski plasman u reliju brzinskim ogledima između Poreča i Buzeta ostvario je suvozač Rok Nartnik, koji je ovaj put pročitao bilješke Gregu Premrlu u Citroënu DS190 R3T - osvojili su visoko 3. mjesto u ukupnom poretku za Slovenca državno prvenstvo. Međutim, nešto manje sreće imali su ostali
Uspješan nastup ekipe OPV Šport na domaćoj utrci u Lučinama

GHD
Staza duga od 3900 metara od Todraža do Lučina, gdje je i sjedište kluba OPV šport, prošlog je vikenda ugostila brdske brzače. U pravim ljetnim vrućinama i pred velikim brojem gledatelja na utrci su sudjelovala i četiri vozača OPV Sporta koji su uspješno predstavljali klupske boje. S Peugeotom 208 R2 Rok Turk je osvojio visoko 5. mjesto u ukupnom poretku za državno prvenstvo Slovenije, a bio je najbrži u diviziji 2, donijevši tako OPV Šport pobjedu u domaćoj utrci. Još jednu pobjedu s Volkswagenovim polom odnio je i Simon Mlinar, koji je bio najbrži među vozačima mlađim od 21 godine. Jure Jereb, koji se natjecao u istom automobilu kao i Simon, osvojio je 7. mjesto u diviziji 1, a u istoj diviziji Matjaž Karner i Zastava Yugo završili su na 17. mjestu.
Posade ekipe Opv Šport zasluženo su slavile na mitingu u Železnicima

Rally
Momčad Opv Šport zasluženo se veselila izvrsnim rezultatima članova svoje posade na cilju na 2. mitingu u Železnicima prošlog vikenda. Postigli su popriličan broj izvrsnih rezultata, koje su članovi posade iskreno pobijedili u devet brzih proba u ukupnoj dužini od 95 km. Postigli su sljedeće rezultate: Martin Mlinar i Miran Mlinar pobijedili su u 1. diviziji. Rok Turk i Blanka Kacin završili su na 2. mjestu u Diviziji 1 i na 2. mjestu u ukupnom poretku relija. Jure Jereb i Jani Drnovšček stigli su do 1. mjesta u diviziji 5. U Yugo kupu Simon Mlinar i Rok Nartnik zauzeli su 2. mjesto. Simon je također osvojio 2. mjesto među vozačima mlađim od 21 godine. Na cilj su uspješno stigle i suvozačice Martina Lazar i Barbara Tolar. M
Stepenice za ekipu OPV Šport na početku sezone

Rally
? Državno prvenstvo u reliju započelo je ove godine u Štajerskoj, gdje je 12. Porsche Maribor bio domaćin trkačima prošle subote, ovaj put u travnju. A travanjsko vrijeme dodatno je začinilo ionako zanimljiv početak sezone, čak 33% testova brzine odvijalo se na makadamskoj podlozi, a subotnji snijeg na Pohorju bio je samo dodatak ionako zahtjevnom reliju. Za ekipe koje su sudjelovale ovo je naravno bio samo dodatni izazov, među njima i za momčad OPV Sport koja je na mitingu sudjelovala s čak tri posade i dva suvozača. Dok su suvozačice Martina Lazar i Barbara Tolar morale odustati prije cilja zbog tehničkih problema s dva automobila, ostali su se uspješno borili do kraja. Posada Martina i Mirana Mlinara s trkaćim automobilom MG ZR 105 na cilju je u centru Maribora
Sažetak sezone očima udruge OPV Šport Lučine

Rally
Udruga OPV Šport iz Lučina postigla je uspjeh u prvoj godini rada, a o tome su napisali više: „U zajedničkom poretku udruga ili nositelja licence AŠ2005 (NTL) postigli smo izvrsno 2. mjesto na nacionalnoj razini među ukupno 22 udruge. Martin Mlinar / Miran Mlinar s utrkom MG ZR 2014 osvojio je sljedeća mjesta: - 4. mjesto u državi u konkurenciji divizije I do 35 ccm (u konkurenciji 105 momčadi) - 2. mjesto u generalnom poretku državnog prvenstva u reliju (u konkurenciji 1400 momčadi) - 43. mjesto u kup kupu (u konkurenciji 9 momčadi) Posada Andrej Velkavrh / Nina Gorenc s VW Polo osvojio sljedeća mjesta