Označiti: Pecca Bagnaia

Vinales kažnjen, Bagnaia kreće u utrku s prvog mjesta

MotoGP vijesti
Francesco Bagnaia u odlučujuću utrku ovogodišnjeg prvenstva u Valenciji krenut će s najbolje startne pozicije koju je u kvalifikacijama izborio Španjolac Maverick Vinales. Ali vozač Aprilije ignorirao je crno-narančastu zastavu na jutarnjem zagrijavanju i nastavio stazu unatoč očitim tehničkim problemima na motociklu, zbog čega su ga redari kaznili gubitkom tri startna mjesta. Vinales će tako u utrku krenuti s četvrtog mjesta, ispred Brada Bindera i Jorgea Martina, a Johann Zarco i Jack Miller, koji će utrku započeti iz prvog reda, dobili su jedno mjesto. https://twitter.com/MotoGP/status/1728712809033134266
Ako Martin postane prvak, bit će promoviran u tvorničku momčad Ducatija

Uspije li Jorge Martin osvojiti naslov svjetskog prvaka na današnjoj MotoGP utrci u Valenciji, on će 2024. voziti u tvorničkom timu, kao timski kolega Francesca Bagnaije, a Enea Bastianini prelazi u momčad Pramac, gdje Martin trenutno vozi. Martin će, u slučaju da pobijedi Bagnaija u borbi za naslov, već na testovima u utorak sjediti na tvorničkom Ducatiju, kao i njegov momčadski kolega, što je navodno zapisano u ugovoru s Ducatijem koji je Španjolac potpisao prošle godine.
Jorge Martin: Nema toksičnijeg rivalstva u MotoGP-u nego između Rossija i Marqueza

Jorge Martin, koji je u prošlim MotoGP utrkama preuzeo ulogu izazivača aktualnog prvaka Francesca Bagnaije, progovorio je o svom odnosu s Talijanom, s kojim je bio timski kolega u klasi Moto3. Bili smo suigrači i povezani, rekao je Španjolac. "Nismo bili prijatelji u pravom smislu te riječi, ali smo bili u prijateljskim odnosima. I sada se dobro slažemo, ali nismo prijatelji. Među nama postoji veliko međusobno poštovanje, čemu se divim. Oboje smo pošteni trkači na stazi i ne sudjelujte u incidentima. Borili smo se pridružili Moto3 i zajedno napredovali do MotoGP-a." Prema riječima vozača tima Pramac, razdoblja intenzivnih ili "toksičnih" rivalstava, kakva smo zadnji put vidjeli između Marca Marqueza i Valentina Rossija, sada su gotova. “Ne da nam nedostaju, nego tako toksični
Bagnaia slavila na domaćem terenu, Ducati je zauzeo prva 4 mjesta

Francesco Bagnaia pobijedio je u MotoGP utrci za Veliku nagradu Italije u Mugellu i pred svojim navijačima povećao svoju prednost u plasmanu Svjetskog prvenstva 2023. Ducati je i na domaćem terenu slavio veliki uspjeh čiji su vozači zauzeli prva četiri mjesta utrka. Jorge Martin i Johann Zarco također su završili na podiju. Luca Marini i Brad Binder završili su među prvih pet.

Francesco Bagnaia bio je vidno ljut na Marca Marqueza jer mu je navodno poremetio krug tijekom MotoGP kvalifikacija za Veliku nagradu Italije u Mugellu. Unatoč incidentu, Talijan na Ducatiju osvojio je najbolju startnu poziciju, no Marquez će svejedno startati današnju sprintersku utrku i nedjeljnu utrku za Veliku nagradu Italije odmah do njega. Sprinterska utrka počinje u 15 sati po našem vremenu. https://twitter.com/MotoGP/status/1667465646408359938
Pecco Bagnaia potvrdio MotoGP naslov 2022. prekinutom utrkom u Valenciji

Alex Rins pobjednik je Velike nagrade Valencije, čime je Suzuki donio posljednju MotoGP pobjedu prije povlačenja iz Svjetskog prvenstva. Španjolcu su se na pobjedničkom postolju pridružili Brad Binder i Jorge Martin koji su u utrku krenuli s prvog mjesta, no po završetku utrke svu je pozornost plijenio Francesco Bagnaia koji je odvozio vrlo suzdržanu utrku i završio na devetom mjestu. što je bilo dovoljno da osigura naslov svjetskog prvaka u MotoGP-u 2022. Njegov jedini suparnik za naslov, Fabio Quartararo, završio je utrku na četvrtom mjestu. https://twitter.com/MotoGP/status/1589252073471844353 Alex Rins preuzeo je vodstvo utrke u prvom zavoju, a slijedili su ga Martin, Miller i Marquez. Dok je Marquez pretekao Millera, Fabio Quartararo i
Bagnaia osjeća pritisak unatoč prednosti od 23 poena

Francesco Bagnaia vodi s 2022 boda uoči odlučujuće finalne utrke MotoGP sezone 23., ali vozač Ducatija kaže da osjeća pritisak jer Fabio Quartararo još uvijek ima priliku obraniti MotoGP naslov. Da budem iskren, osjećam pritisak jer Fabio još uvijek ima šanse da me pobijedi, rekao je Talijan. "Morat ću voziti pametno jer moramo završiti posao, iako smo u boljoj poziciji od Fabija. Pokušat ću biti maksimalno koncentriran cijeli vikend i izboriti što bolje mjesto." Bagnaia je prošle godine pobijedio u Valenciji, a na postolju su mu se pridružila još dva Ducatijeva trkača, Jorge Martin i Jack Miller, što samo svjedoči teoriji da je staza kao stvorena za Ducatijeve motocikle. “Staza nam odgovara, a ovogodišnji motocikl je još ljepši u odnosu na prošlogodišnji
Bagnaia pobijedio u Sepangu, Quartararo preselio odluku o naslovu u Valenciju

Talijan Francesco Bagnaia pobjedom na Velikoj nagradi Malezije napravio je korak bliže tituli Svjetskog prvaka u motoGP razredu, povećavši prednost ispred Fabia Quartarara, koji je utrku završio na trećem mjestu, na 23 boda. Vozač Gresinija Enea Bastianini bio je drugi, dok su Marco Bezzecchi i Alex Rins završili među prvih pet. https://twitter.com/MotoGP/status/1584087707005116417
Quartararo: Sada se suočavam s najtežim zadatkom u cijeloj karijeri

Fabio Quartararo pao je na drugo mjesto u poretku prvenstva, 14 bodova iza Francesca Bagnaija, nakon što se povukao na Velikoj nagradi Australije. Vozač Yamahe priznao je da ga u posljednje dvije utrke čeka najteži zadatak u karijeri ako želi ove sezone osvojiti naslov svjetskog prvaka. Nakon pogreške u 4. krugu utrke, aktualni svjetski prvak proklizao je sve do starta, potom se čak probio među prvih deset i potom pao sedam krugova kasnije, zabilježivši treću nulu u posljednje četiri utrke. U međuvremenu, njegov najbliži konkurent za naslov, Bagnaia, završio je utrku na trećem mjestu, ostavljajući ga samo 11 bodova ispred Francuza na Yamahi koji će osvojiti naslov u Maleziji sljedećeg vikenda. “Utrka nije išla onako kako sam očekivao,” priznao je Quartararo. “Posebno je bio težak dan
Bodovanje MotoGP prvenstva 2022. nakon VN Australije

MotoGP bodovni poredak nakon Velike nagrade Australije na Phillip Islandu, dvije utrke prije kraja sezone. Bodovanje MotoGP prvenstva 2022. nakon VN Australije RiderCountryTeamPointsDifference1^1Francesco BagnaiaITADucati Lenovo (GP22)233 2˅1Fabio QuartararoFRAMonster Yamaha (YZR-M1)219(-14)3=Aleix EspargaroSPAAprilia Racing (RS-GP)206(-27)4 =Enea BastianiniITAGresini Ducati (GP21)191(-42)5=Jack MillerAUSDucati Lenovo (GP22)179(-54)6=Brad BinderRSARed Bull KTM (RC16)160(-73)7=Johann ZarcoFRAPramac Ducati (GP22)159(- 74)8 ^3Alex RinsSPASuzuki Ecstar (GSX-RR)137(-96)9=Jorge MartinSPAPramac Ducati (GP22)136(-97)10˅2Miguel OliveiraPORRed Bull KTM (RC16)135(-98)11˅1Maverick ViñalesSPAAprilia Racing ( RS-GP) )122(-111)12=Luca MariniITAMooney VR46 Ducati (GP22)111(-122)13=Marc Marque