Označiti: pol

Rossi nakon četiri godine s prvog mjesta

Valentino Rossi ostvario je najbrže vrijeme kvalifikacija s Yamahom na utrci u Valenciji i tako će utrku za glavnu nagradu prvi put nakon 2010. godine započeti s prvog startnog mjesta. Vrijeme Talijana od 1: 30.843 bilo je 0.132 sekunde bolje od vremena Andree Ianonea na drugom mjestu, a Dani Pedrosa uspio se u zadnji tren smjestiti u prvu startnu liniju. Jorge Lorenzo, Rossijev suigrač, bio je četvrti, dok je Marc Marquez postavio tek petu. U posljednjem pokušaju Španjolac je predvidio izvrsno vrijeme uz najbolje vrijeme prvog sektora, ali pred kraj kruga pao mu je prednji kraj i kvalifikacije je završio na pijesku uz stazu. Pol Espargaro bio je šesti, a iza njega Bradley Smith, Cal Crutchlow i Andrea Dovizioso na devetom mjestu. Ste je završio deset
Hamiltonova prva najbolja startna pozicija u Rusiji

Lewis Hamilton započet će prvu utrku Formule 1 u Rusiji s najboljom startnom pozicijom, prvenstveno u pratnji svog suigrača i konkurenta za ovogodišnji naslov, Nico Rosberga. Treći je opet bio Finac Valtteri Bottas s Williamsom. Hmilton je bio točno dvije desetinke sekunde brži od Rosberga s vremenom 38.513: 4, a Bottas je bio XNUMX desetinke sporiji od Britanca, unatoč najbržim vremenima u prva dva sektora. Jenson Button uspio je s McLarnom stići do solidnog četvrtog mjesta, a slijedi ga mještanin Daniil Kvjat s Torom Rossom, koji je također zabilježio svoj najbolji plasman u karijeri na petom mjestu. Kevin Magnussen bio je šesti, ali prije početka kretat će se pet mjesta niže, jer su mehaničari u njegov automobil morali ugraditi novi mjenjač. Dan
Hamilton je natopio kvalifikacije

Lewis Hamilton dobio je najbolju startnu poziciju za Veliku nagradu Malezije u promjenjivim uvjetima s vremenom kruga 1: 59.431. Mercedesov trkač prestigao je vladajućeg prvaka Sebastiana Vettla za samo 0-055 sekundi, dok je njegov suigrač Nico Rosberg odredio treće vrijeme kvalifikacija. Fernando Alonso, koji je u sudaru s Daniilom Kvyatom u drugom dijelu kvalifikacija slomio prednji ovjes, bio je četvrti. Australijski osmoškolac na utrci, Daniel Ricciardo, bio je peti, a Kimi Raikkonen šesti, više od sekunde iza Alonsa.
Marquezov treći uzastopni pol

Marc Marquez započet će današnju utrku u Aragonu s najbolje startne pozicije. Španjolac je u posljednjim trenucima kvalifikacija vozio krug s rekordnim vremenom 1: 47.804. Ovo mu je treća uzastopna i sedma pole pozicija ove sezone. Jorge Lorenzo prvi je oborio rekord kruga koji je postavio Casey Stoner 2011. godine, no ubrzo su ga pretekli Stefan Bradl i Marquez, koji je s Yamahom bio samo stotinku sekunde od Marquezova vremena. Marqueza i Lorenza u prvoj startnoj liniji pratit će Dani Pedrosa, koji je dobio i posljednji slobodni trening, što pokazuje da će biti opasan i u utrci. Valentino Rossi bio je četvrti pored Bradlea, a šesti Alvaro Bautista. Treću startnu postavu popunili su Cal Crutchlow, Bradley Smith i Andrea Dovizioso.
Bradl je iznenadio najboljom početnom pozicijom

Stefan Bradl utrku za Veliku nagradu Sjedinjenih Država započet će s najbolje startne pozicije. Nijemac je pobijedio na račun pada Marca Marqueza. Vremenom 1: 21.176 bio je dvije stotinke bolji od Španjolca. Bradl je najbrže vrijeme postavio trideset sekundi prije kraja, iako je izgledalo da će i Marquez lako doći do kvalifikacija. Trkač Repsol Honde pokušao je popraviti svoje najbolje vrijeme 1: 21.193, ali je pao. Španjolac nije imao vremena za još jedan brzi krug i tako je Bradl izborio svoj prvi pole position u MotoGP seriji. Alvaro Bautista, koji je bio 1: 21.373 bolji od Valentina Rossija 1: 21.418, pobrinuo se da prva startna linija bude u cijelosti Honda. Cal Crutchlow, koji je pao na četvrtom treningu, mogao je voziti tek peti put jer je brz