Označiti: proizlaziti

Honda: Pedrosa je i dalje vrhunski trkač

MotoGP vijesti
Šef Honde Livio Suppo tvrdi da je Dani Pedrosa, unatoč tome što još nije postao svjetski prvak u elitnoj klasi, jedan od najboljih MotoGP-ovih trkača. Španjolac je u devet sezona pobijedio u 26 utrka u tvorničkoj momčadi Honde, ali još nije osvojio svjetski naslov, a u posljednje dvije sezone zasjenio ga je suigrač Marc Maruqez. Pedrosa je prvi pobijedio Marqueza ove sezone. To se dogodilo na VN Češke u Brnu, a kasnije je Španjolac skliznuo na četvrto mjesto u prvenstvu, iza oba Yamahina trkača, Valentina Rossija i Jorgea Lorenza. Suppo tvrdi da za nedostatak bodova nije kriv samo Dani, već je kao primjer naveo sudar s Andreom Iannone u Australiji. "Danskoj mi je malo žao jer je gotovo cijelu sezonu bio na drugom mjestu u ukupnom poretku," rekao je.
Grosjeanuov prvi slobodni trening

Formula 1
  Romain Grosjean bio je najbrži na prvom slobodnom treningu za VN Abu Dhabija. Lotusov trkač pretekao je drugog najbržeg trkača, Lewisa Hamiltona, za 1 sekunde s vremenom 44.241: 0.192. Treći je bio Sebastian Vettel. Kako trkači polako ostaju bez novih motora pred kraj sezone (može se koristiti samo osam po sezoni), na početku prvog slobodnog treninga na stazi vladalo je dugo zatišje. Nakon gotovo pola sata, Sergio Perez ušao je u brzi krug, ubrzo za njim i ostali. Na vrhu vremenske crte imena su se trkača brzo promijenila, ali na kraju sat i pol treninga, najbrže vrijeme pripalo je Lotusovom trkaču Romainu Grosjeanu. Francuzu su se najbliže približili Lewis Hamilton i novi-stari svjetski prvak Sebastian Vettel. Webber i Rosberg zauzeli su četvrt