Označiti: prsten red bull

Rezultat VN Austrije pod lupom: FIA ispituje više od 1200 sumnji na kršenje granica staze

Nakon utrke Formule 1200 za Veliku nagradu Austrije, tim Aston Martina uložio je protest protiv konačnih rezultata, zbog brojnih vožnji izvan staze koje FIA ​​nije kažnjavala. Podneseni protest FIA je prihvatila, a povjerenici sada razmatraju više od 71 potencijalnih prekršaja koje nisu ispitali tijekom utrke duge XNUMX krug. Međutim, kada se pregled završi, FIA će objaviti sve promjene konačnog naloga. Iz FIA-e su objasnili da nikada prije nisu bili u takvoj poziciji, a vlasnici staze Red Bull Ring bit će zamoljeni da postave izletišta na pijesku, posebno u posljednja dva zavoja staze, gdje je najviše prekršaja očekuje se tijekom današnje utrke. Problem s pješčanim izletničkim zonama je što se na istoj stazi održava i MotoGP Svjetsko motociklističko prvenstvo. On je na utrci
Verstappen je donio Red Bullu pobjedu u Austriji, Leclerc također na postolju

Max Verstappen ostao je neporažen i u utrci Formule 7 u Austriji, gdje je prvi put nakon 249. svibnja, kada se vozi u Miamiju, skinuo krug s čela. Nizozemac je na VN Austrije vodio čak 305 krugova do zaustavljanja u boksu (rekord drži Alberto Ascari sa 264 krugova, drugoplasirani je Ayrton Senna sa 24 kruga, a Verstappen je sada treći). Aktualni svjetski prvak odvozio je rutinsku utrku, no u pretposljednjem krugu, kada je vodio s 42 sekunde, začinio ju je dodatnim zaustavljanjem, gdje je na svoj bolid postavio najmekše složene gume i odvozio najbrži krug utrke. , za što je osvojio dodatni bod. Vozač Red Bulla slavio je XNUMX. pobjedu u karijeri, kojom je zamahnuo ispred Ayrtona Senne. Ovaj put mu društvo prave radovi na podiju
Zašto Mercedes nije tražio kaznu za Verstappenovu osvetu?

U taboru ekipe Mercedes uvjereni su da je Max Verstappen namjerno pokvario krug Lewisu Hamiltonu tijekom kvalifikacija za sprintersku utrku, osvetivši se tako Britancu za isti postupak u zadnjem zavoju, ali nisu odlučili pritisnuti FIA-u . Incident između Hamiltona i Verstappena počeo je kada se vozač Mercedesa pripremao za brzi krug i usporio prije posljednjeg zavoja na stazi. Na snimkama iz bolida Britanca vidi se da je on bio upozoren da se vozač Red Bulla približava u brzom krugu, ali je on ipak uletio na trkaću liniju i započeo svoj brzi krug, poremetivši brzi krug aktualnog svjetskog prvaka. Blokirao me u zadnjem zavoju, pa sam morao usporiti i izgubio sam oko tri desetinke sekunde, što nije bilo najidealnije, rekao je Verstappen. "Za k
Dvostruka pobjeda Red Bulla na mokrom sprintu u Spielbergu

Max Verstappen pobjednik je subotnje mokre sprinterske utrke u Austriji, dok je uspjeh momčadi Red Bulla drugim mjestom upotpunio Meksikanac Sergio Perez. Nizozemac je pobijedio s gotovo 20 sekundi prednosti nakon 24 kruga, a treći je bio Carlos Sainz iz Ferrarija. https://twitter.com/F1/status/1675158896556605441 Četvrti i peti bili su trkači Aston Martina, ovoga puta Lance Stroll pretekao je timskog kolegu Fernanda Alonsa. Odličan šesti bio je Nico Hulkenberg koji je, kao i nekoliko drugih natjecatelja, mijenjao gume u posljednjim krugovima i koristio gume za suhu stazu na stazi koja se suši. Iza njega ciljem je prošao Esteban Ocon, a osmi je bio George Russell koji je osvojio posljednji bod. Lando Norris bio je deveti, a Lewis Hamilton deseti.
Bagnaia je pobjedom u Austriji smanjio zaostatak u MotoGP prvenstvu

Francesco Bagnaia pobijedio je u utrci za Veliku nagradu Austrije, smanjivši bodovni zaostatak u prvenstvu iza Fabia Quartarara, koji je završio drugi. Još jedan vozač Ducatija, Jack Miller, utrku je završio na postolju, a Luca Marini popeo se na odlično četvrto mjesto. Johann Zarco na kraju je bio peti, čime su čak četiri Ducatijeva trkača završila utrku među prvih pet. https://twitter.com/MotoGP/status/1561333221534695425 U prvom zavoju Bagnaia je preuzeo vodstvo pored Bastianinija, a na pola kruga Joan Mir je pao i odustao. U međuvremenu, Vinales je uspio prestići Quartararoa do petog mjesta. https://twitter.com/MotoGP/status/1561322947452829698 Na kraju drugog kruga četvorica vozača Ducatija, Bagnaia, Bastianini, Miller i Martin vodili su za više
Millerov prvi trening na Red Bull Ringu, Zarcoov drugi

Vozači Ducatija Jack Miller i Johann Zarco u petak su bili na vrhu ljestvice vremena. Prvi trening koji je započeo na mokroj stazi dobio je Australac, drugi je bio Zarco u momčadi Pramac Ducati, dok je treće vrijeme upisao vozač Suzukija Joan Mir. Na prvom treningu natjecatelji su se prvi put službeno susreli s modificiranom stazom koja sada ima novu šikanu u drugom zavoju, a veći dio treninga odvožen je na gumama za mokru stazu. Pravi obračun brzih vremena počeo je u posljednjih petnaestak minuta, kada su svi slijedili primjer Marca Bezzecchija i iz garaža krenuli na gumama za suhu stazu. VN Austrije - FP1 rezultati: .Racer ManufacturerTimeDiff.1 Jack MillerDucati1'30.756 2 Johann ZarcoDucati1'31.3740.6183 Joan MirSuzuki1'31.5760.8204 Jorge MartinDucati1'31.61
Verstappen pobjeđuje u sprint utrci u Austriji

Max Verstappen pobijedio je u sprinterskoj utrci i startat će nedjeljnu VN Austrije s najbolje startne pozicije. Drugi je bio vozač Ferrarija Charles Leclerc, koji se u prvim krugovima borio s timskim kolegom Carlosom Sainzom. Potonji je utrku završio na trećem mjestu, dok su četvrto i peto mjesto osvojili George Russell i Sergio Perez. https://twitter.com/F1/status/1545785774330839040 Šesti je bio Esteban Ocon, sedmi Kevin Magnussen, a osmi Lewis Hamilton koji je nekoliko krugova vodio tijesan dvoboj s Nijemcem Mickom Schumacherom. Ipak, vozač tima Haas morao je priznati premoć Britancu, koji je osvojio posljednji bod, nekoliko krugova prije kraja.
Red Bull Ring za MotoGP utrke postavio je novu šikanu

Austrijska trkaća staza Red Bull Ring predstavila je promjene staze u području 2. zavoja, koje je MotoGP posljednjih godina opisao kao prilično opasno. Najbliža trkaća staza u Spielbergu u Austriji u sezoni 2016. vratila se u kalendar utrka MotoGP-a i odmah je naišla na kritike na račun sigurnosti, jer su zaštitne ograde na nekim mjestima bile prilično blizu staze, a na drugim pješčanim zonama. Organizatori su uvažili kritike i napravili potrebne izmjene, pa je drugi zavoj staze postao najproblematičniji dio. Riječ je o iznimno brzom lijevom zavoju, čija je (ne)sigurnost bila u središtu pozornosti 2020. godine, kada su se u njemu sudarili Johann Zarco i Franco Morbidelli i izazvali strašnu nesreću u kojoj su oba njihova motocikla bila u velikoj brzini.
Quartararo: U Austriji sam razmišljao o naslovu MotoGP 2021

Fabio Quartararo je nakon utrke za Veliku nagradu Austrije priznao da je prvi put vozio u zadnjim krugovima nedjeljne MotoGP utrke imajući na umu ovogodišnji naslov svjetskog prvaka. Francuz se do 25. kruga utrke borio za barem postolje u vodećoj skupini, ali se po jakoj kiši 3 kruga prije kraja s nekolicinom natjecatelja ugurao u boks, gdje je sjeo na motocikl s kišnim gumama. Iako je ostao bez postolja i završio utrku na sedmom mjestu, povećao je svoje vodstvo na 47 bodova na Svjetskom prvenstvu, što je vrlo solidan rezultat, s obzirom da Yamahi teoretski najmanje odgovara utrka Red Bull Ring. "Prvi put ove godine pomislio sam i na naslov svjetskog prvaka", priznao je Quartararo. "Uvjeti su bili teški i bilo bi riskantno ostati vani na gumama za suhu stazu. Nisam želio pasti, što bi me natjeralo
MotoGP Austria FP2: Iker Lecuona na kiši 3.4 sekunde ispred suparnika

Iker Lecuona iskoristio je teške uvjete na stazi za sušenje za riskantan krug na gumama za suhu stazu, koji je bio 3.4 sekunde brži od svog najbližeg progonitelja Johanna Zarca koji je na prvom treningu postavio novi rekord Red Bull Ringa. Treninzi su se cijelo vrijeme odvijali po mokroj stazi, a Lecuona, koji nema ugovor za sljedeću sezonu, jedini je u zadanim uvjetima odvozio krug brže od minute i 30 sekundi. S vremenom 1:27.520 postavio je vrlo visoku letvicu, jer je čak osam vozača zaostajalo za njegovim postignućem više od 107% te tako ne bi bili uključeni u utrku da su kvalifikacije ispale i startna mjesta bila dodjeljuje se na temelju besplatnih ljestvica.obuka. Među osmoricom "otpali" su Francesco Bagnaia, Miguel Oliveira, Luca Marini, kao i aktualni