Označiti: red bull utrke

Red Bull je slavio dvostruku pobjedu na otvaranju sezone u Bahreinu

Max Verstappen je na prvoj startnoj poziciji u prvoj utrci sezone 2024. u Bahreinu slavio dominantnu pobjedu u dominantnom stilu u kojem je završio i prošlu godinu. Momčadski uspjeh momčadi Red Bull Racinga upotpunio je Sergio Perez koji je završio 20 sekundi iza aktualnog svjetskog prvaka i četiri sekunde ispred Španjolca Carlosa Sainza u Ferrariju. Četvrti je bio Sainzov momčadski kolega Charles Leclerc, a peti vozač Mercedesa George Russell. https://twitter.com/F1/status/1763966503274090817 Utrka je tekla bez prekida, a svih 20 natjecatelja stiglo je do cilja. U utrci za šesto mjesto bodove je osvojio i Lando Norris, sedmi je bio Lewis Hamilton, osmi Oscar Piastri, deveti Fernando Alonso, a posljednji bod osvojio je Lance Stroll na desetom mjestu
Helmut Marko ostaje savjetnik momčadi Red Bulla

Iako je bivši vozač Formule 80 i konzultant Red Bull Racing tima, Dr. Helmut Marko ima već 2024 godina, ostat će na svojoj poziciji u momčadi iz Milton Keynesa još koju godinu, no ne smeta ga ni gust raspored sezone 24., u kojoj su čak XNUMX utrke: "Za mene to nije ništa stresno. Ali Australija je prekrasna i već se veselim putovanju tamo", rekao je i dodao: "Radim za Red Bull Racing od petka ujutro do nedjelje navečer i sretan sam što to radim. " Marko, inače doktor prava, u posljednje je vrijeme nekoliko puta bio u središtu pozornosti zbog nespretnih izjava, a sve se glasnije govori kako je odnos između njega i šefa momčadi Christiana Hornera sve samo ne odličan. Horner se navodno želi riješiti Austrijanca, no s time se ne slaže Hornerov vozač Max Verstappen koji je navodno postavio čak
Jesu li natjecatelji izostali? Red Bullu je istekla kazna

Istekla je kazna testiranja u zračnom tunelu i računalne simulacije koja je timu Red Bulla izrečena 26. listopada prošle godine zbog prekoračenja ograničenja budžeta u sezoni 2021. Red Bull je kažnjen sa sedam milijuna kuna zbog prekoračenja budžeta, a povrh toga, smanjenje od deset posto dozvoljenih sati za testiranje u zračnom tunelu i računalne simulacije. Momčad iz Milton Keynesa, koja je 2022. osvojila naslov konstruktora, već je dobila minimalno dopuštene sate (70 posto) za rad u aerotunelu pod sustavom kapa, a povrh toga sati su im bili ograničeni kaznom , no kazneni limit je sada istekao, pa im ide na ruku sedam posto više sati, što će im dobro doći u razvoju trkaćeg automobila za sezonu 2024.
Verstappen s dva opomenuta, ali bez penala

Max Verstappen neće izgubiti dodatna startna mjesta na Velikoj nagradi Singapura, budući da Nizozemčevi redari utrke nisu našli potrebu za kaznom unatoč istrazi o tri navodna prekršaja. No, vozač Red Bulla će pobjedničko postolje loviti tek s jedanaestog mjesta nakon što s inženjerima nije uspio pronaći prave postavke bolida. Verstappena su ispitivali stjuardi zbog tri incidenta. U prvom je aktualnog svjetskog prvaka u prvom dijelu kvalifikacija na stazi između zavoja 17 i 18 prestigao Logan Sargeant, u drugom je stao na izlazu iz garaža zbog problema s trkaćim automobilom, a na kraju navodno je opstruirao Yukija Tsunodu. Verstappen nije izgubio startna mjesta, kao što je običaj na preprekama, ali je dobio opomene zbog incidenta u boksu i s Tsunodom, a u slučaju Sargeanta, ocijenili su povjerenici
Red Bull Racing sezonu može završiti već u Singapuru

Vozači i timovi Formule 2023 imaju još osam utrka do kraja sezone 583., ali bitka za konstruktorski naslov mogla bi završiti ovog vikenda u Singapuru. Red Bull Racing tim vodi u prvenstvu sa 310 boda, odnosno 273 bodova ispred drugoplasiranog Mercedesa koji je dosad skupio 352 boda. S osam utrka, uključujući tri sprinterske, na tablici su do kraja sezone ostala "samo" 1 boda, što znači da aktualni konstruktorski prvaci već sedam utrka prije kraja mogu osvojiti šesti konstruktorski naslov F42. sezona. Uvjet za to je da skupe XNUMX boda više od ekipe Mercedesa, odnosno u slučaju da slave dvostruku pobjedu te Max Verstappen ili Sergio Perez osvoje dodatni bod za najbrži krug u utrci, a Srebrne strijele prikupiti
Red Bull ne planira povratak Ricciarda

Unatoč očitoj krizi u koju je zapao drugi trkač momčadi Red Bull Racing Sergio Perez, momčad ga ne planira zamijeniti, ali i da jest, Australac Daniel Ricciardo ne bi dobio njegovo mjesto. Ricciardo je uoči ove sezone ostao bez mjesta u momčadi McLarena, pa se prvi put nakon 2018. vratio u Red Bull, gdje će idućih dana po prvi put testirati ovogodišnji trkaći automobil RB19 tijekom testiranja Pirellijevih guma, no za sada, prema riječima šefa momčadi Christiana Hornera, ne planiraju njegov povratak u redovito utrkivanje. "Definitivno to sada ne planiramo", rekao je Horner. "Bilo je ispravno što smo mu ove godine dali priliku da ostane u sportu jer bi bio veliki gubitak ako ode." Ricciardo se sljedeće sezone namjerava vratiti među regularne igrače, što bi i bilo
Verstappen mokri posljednji trening u Kanadi

Max Verstappen bio je najbrži vozač posljednjeg slobodnog treninga F1 u Kanadi, a njegovo vrijeme od 1:23.106 bilo je najbliže Monačanu Charlesu Leclercu (Ferrari) u teškim uvjetima. Treće vrijeme treninga pripalo je Fernandu Alonsu (Aston Martin), dok je četvrto vrijeme ispisao Kevin Magnussen (Haas). Carlos Sainz, koji je slupao svoj bolid, završio je peti. Kvalifikacije za Veliku nagradu Kanade održat će se u 22 sata po našem vremenu.
Pole position za Pereza, Verstappen bez vremena deveti

Sergio Perez počet će Veliku nagradu Miamija s najbolje startne pozicije nakon što su kvalifikacije prekinute zbog pada Charlesa Leclerca. Vozač Ferrarija napravio je pogrešku u posljednjem brzom krugu i zabio se u rezervne gume, zbog čega je završni dio kvalifikacija označen crvenom zastavom i nije nastavljen. Monačanin nije ozlijeđen, ali će u utrku krenuti sa sedmog mjesta. https://twitter.com/F1/status/1654955058172141570 U prvi startni red ušao je Fernando Alonso, a odličan četvrti bio je Kevin Magnussen, kojeg će nakon kvalifikacija ipak morati saslušati povjerenik zbog incidenta s Lewisom Hamiltonom u Q1 . Danac nije potpuno siguran na četvrtom mjestu jer bi mogla uslijediti kazna. https://twitter.com/F1/status/1654962626194034691 Treći put otišao u Car
Ricciardo nije zainteresiran za natjecanje u F1 2023

Australac Daniel Ricciardo kaže da nije zainteresiran za natjecanje u ovogodišnjoj F1 sezoni. Ricciardo, 33, odlučio je uzeti pauzu od stalnih utrka na kraju prošle sezone nakon što je proveo dvije naporne sezone u McLarenu. Tamo je uspio osvojiti Veliku nagradu Italije 2021., ali inače nije uspio držati korak s timskim kolegom Landom Norrisom. Australac se odlučio umiroviti, ali pritom nije želio zatvoriti vrata mogućem povratku 2024. godine, pa se vratio u momčad Red Bull Racinga, gdje će obnašati ulogu trećeg vozača. To uključuje rad u marketingu, ali će istovremeno vrtjeti volan u simulatoru, a iznimno bi mogao obaviti povremeno testiranje s pravim trkaćim automobilom. Ricciardu se nudi mnogo drugih prilika za natjecanje u utrkama izvan F1, ali kaže da želi mentalnu o
Imola mora platiti jer je Red Bull bio preglasan

Red Bull Racing tim je sredinom listopada prošle godine zakupio trkaću stazu Enzo i Dino Ferrari u Imoli, gdje su snimali promotivni materijal s aktualnim dvostrukim svjetskim prvakom Maxom Verstappenom. No voditelj staze morat će platiti dio zarade lokalnim vlastima, budući da je Verstappen vozio Red Bullov bolid RB09 iz 2013., koji je sa svojim vrištećim osmocilindričnim motorom premašio dozvoljene razine buke. Vlasti su trkalištu poslale zahtjev za plaćanje kazne od 500 eura, a dan snimanja bio je, unatoč brojnim utrkama, jedini u cijeloj godini kada su izmjerene vrijednosti buke bile veće od dopuštenih. https://www.youtube.com/shorts/RiWYGKUlCOk