Označiti: rezultatima

F1: VN Bahreina, kvalifikacije: Verstappen znatno ispred Mercedesa

Formula 1
Max Verstappen pobjednik je kvalifikacija za Veliku nagradu Bahreina. U početnoj utrci sezone 2021. društvo će mu u prvom startnom redu praviti Lewis Hamilton koji za Red Bullovim trkačem zaostaje 0.388 sekundi, a u drugom redu u utrku kreću Valtteri Bottas i Charles Leclerc. https://twitter.com/redbullracing/status/1375840394995511297 Peto mjesto pripalo je Pierreu Gaslyju u utrci Alpha Tauri ispred Daniela Ricciarda, koji je u prvom nastupu za McLaren tim prestigao svog suigrača Landa Norrisa, koji će utrku započeti a mjesto iza Austrijanaca. Ferrarijevu poboljšanu formu potvrdio je Španjolac Carlos Sainz koji je osvojio osmo startno mjesto, a među prvih deset kvalifikacije su završili i Fernando Alonso i Lance Stroll.
Liber na Gorjancima do treće pobjede, Bubnič pobjednik među Slovencima

GHD
Ovogodišnji GHD Gorjanci pamtit će se ne samo po lijepom vremenu i izvrsnoj organizaciji, već i po tome što su se za trilere pobrinuli prvi favoriti utrke, Talijan Federico Liber (Gloria Formula C8F) i Čeh Vaclav Janik (Norma M20FC) nakon dvije vožnje odvojene samo dobrom sekundom. Nakon jučerašnjeg prevrtljivog vremena i otkazivanja posljednjeg treninga, vrijeme je danas bilo povoljno za trkače, jer se utrka na Gorjancima odvijala po prekrasnom sunčanom vremenu. Uz stazu se okupio dobar broj gledatelja. Na kraju je uspješniji bio Federico Liber, koji je treći put slavio na Gorjancima! Očito mu je suđeno da pobijedi u neparnim godinama, jer je pobijedio i 2013. i 2015. U drugoj vožnji također je postavio najbrže vrijeme 01: 39.467 i kao jedini pao ispod magične granice od 1:40. Njegova av
Liber najbrži na treningu, Bubnič najbrži među Slovencima

GHD
Međunarodna brdska brza utrka na Gorjancima započela je danas s dvije trening vožnje. Treći je otkazan zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta. U konkurenciji 108 vozila najbrži je na relaciji Gorjanci bio Talijan Federico Liber (Gloria C8P - EVO), koji je bio najbrži u obje trening vožnje. Najbrže vrijeme postavio je 01: 44.580 u 2. vožnji. Slijedio ga je Čeh Vaclav Janik (Norma M20FC), koji je zaostao gotovo 6 sekundi za najbržim Talijanima. Zanimljivo je da su oba dvostruka pobjednika Gorjanci Liber slavili 2013. i 2015., a Janika 2012. i 2014. Najbolji od Slovenaca u generalnom poretku bio je Milan Bubnič, koji je jedini Slovenac stazu istrčao za manje od dvije minute. Talijanska zvijezda brdskih utrka Federico Liber je u svom najboljem izdanju
Rossi u Motegiju s prvog mjesta

MotoGP vijesti
Nakon pažljivih nastupa na slobodnom treningu u kvalifikacijama, Valentino Rossi izvukao je aduta iz rukava i odvezao najbrži krug. Talijan je bio najbliži Marcu Marquezu, koji je bio čak brži od Yamahinog trkača u posljednjem pokušaju u međuvremenu, ali se nije uspio popraviti nakon manje vremenske pogreške, a sljedeći je pokušaj morao zaustaviti zbog žute zastave kada je Crutchlow pao . Treći je bio Jorge Lorenzo, koji je teško pao na trećem slobodnom treningu, ali srećom nije ozlijeđen nakon snimanja glave i rendgenskih snimaka noge. Andrea Dovizioso bio je četvrti ispred Cala Crutchlowa.
Humar na mitingu u Ajdovščini do pobjede u posljednjim kilometrima

Rally
Aleks Humar i njegov suvozač Jaka Cevc (Renault Clio R3T) pobjednici su relija za državno prvenstvo u Ajdovščini, gdje su na posljednjem brzinskom testu zauzeli prvo mjesto. Humar i Cevc pobijedili su u uvodnom testu brzine na ulicama Ajdovščine u petak navečer, a u subotu ujutro zaostajali su nekoliko sekundi za svojim konkurentima u trkaćim automobilima s pogonom na sva četiri kotača. No, iskusni idrijski trkač nije se predao i uspio je smanjiti zaostatak u promjenjivom vremenu, usprkos poslovično skliskom asfaltu. Odlučujući potez povukao je na posljednjoj brzinskoj provjeri u Žablju, gdje je pretekao tadašnjeg čelnika Aljošu Novaka (mitsubishi lancer EVO9) i u reliju pobijedio 2,1 sekundu. "Stvarno slatka pobjeda. Trudio sam se najbolje. Nije bio idealan test brzine, ali bio je vs.
Lorenzo je slavio dominantnu pobjedu u Kataru

Aktualni svjetski prvak Jorge Lorenzo započeo je utrku u Kataru s prvog mjesta, no ubrzo su ga porazili trkači tvornice Ducati, koji su iskoristili veću konačnu brzinu talijanskih motora. No, suigrači su se zapetljali u obračunu za vodstvo, dok je Andrea Iannone kratko povukao i pao u petom krugu dok je pratio Doviziosa. Lorenzo se probio pokraj Doviziosa natrag u vodstvo u devetom krugu utrke, a zatim povećao vodstvo iz kruga u krug, vodeći do cilja sa solidnih dvije sekunde prednosti. U posljednjim krugovima Marc Marquez odlučno se borio s brzim Talijanom, koji je uspješno obranio napade Honda trkača i završio na drugom mjestu. Marquez se zadovoljio trećim mjestom. Valentino Rossi zadržao je vodstvo u prvim rundama
Kavecz u Čabru za kosu ispred Bubniča

GHD
Mađar Istvan Kavecz, koji se s BMW-om M3 natječe po hrvatskoj licenci, slavio je pobjedu ispred našeg predstavnika Milana Bubniča za samo četiri stotinke sekunde nakon druge vožnje. Nakon prve vožnje zaostajao je za nešto više od dvije sekunde za prvim mjestom, no u drugoj je dao sve od sebe i zaostatak smanjio na 0.046 sekundi. Među ostalim slovenskim predstavnicima, Miha Prek slavio je pobjedu u diviziji 1, a Marko Grossi je ujedno bio i najbrži u svojoj diviziji. GHD Čabar 2015. ukupno: 1. Ištvan KAVECZ, BMW E90 M3 6: 20,497 2. Milan BUBNIČ, Lancia Delta Integrale +0,046 3. Siniša KRAINC, Ford Escort RS +2,644 4. Michele BUIATTI, Mitsubishi EVO IX +8,565 5. Đani VARLJEN , Honda Civic Type R +12,645 6. Damir MASIĆ, Mitsubishi EVO IX +13,663 7. Franz ROIDER, Ford Mondeo MSC +14,548 8. Laszl
Raikkonen najpopularniji kod gledatelja

Formula 1
Istraživanje koje je među gledateljima Formule 217.756 provelo Udruženje trkača Formule 200 otkrilo je sliku Formule 89 kakvu želi većina gledatelja. U istraživanju je sudjelovalo više od dvjesto tisuća pojedinaca, 85 iz gotovo 74 zemalja. Čak 80 posto gledatelja smatra da bi razlike između momčadi trebale biti manje, a 2000 posto vjeruje da bi sport trebao učiniti više kako bi privukao i zadržao nove gledatelje. Čak XNUMX posto ispitanika vjeruje da bi pravila trebala biti labavija da bi se vidjelo raznolikije trkaće automobile, a među najvažnijim aspektima ispitanici su istaknuli zvuk i snagu motora. Čak XNUMX posto ispitanika želi vidjeti više proizvođača guma nego što je to bio slučaj početkom XNUMX-ih, kada su Bridgestone i Michelin timovima dostavljali gume. Iako eki
Riva je prvi trening odradio na Gorjancima

GHD
Švicarac Tiziano Riva bio je najbrži na prvom treningu prije brdske brze utrke na Gorjancima. Kurs je završio za 41 sekundu u minuti i vozio prosječnom brzinom od 152 km / h. Drugi je bio Talijan Uberto Bonucci, koji je vozio nešto manje od osam sekundi sporije od Rive s prototipom Osella PA9 / 90. Čak je i sekundu sporiji bio Bonuccijev sunarodnjak Federico Liber. Najbrži među Slovencima bio je Vladimir Stankovič, koji je bio petnaesti među svima s vremenom 1: 56.75. Kliknite ovdje da biste vidjeli rezultate - Rezultati 1. treninga