Označiti: rezultatima

Raikkonen najpopularniji kod gledatelja

Istraživanje koje je među gledateljima Formule 217.756 provelo Udruženje trkača Formule 200 otkrilo je sliku Formule 89 kakvu želi većina gledatelja. U istraživanju je sudjelovalo više od dvjesto tisuća pojedinaca, 85 iz gotovo 74 zemalja. Čak 80 posto gledatelja smatra da bi razlike između momčadi trebale biti manje, a 2000 posto vjeruje da bi sport trebao učiniti više kako bi privukao i zadržao nove gledatelje. Čak XNUMX posto ispitanika vjeruje da bi pravila trebala biti labavija da bi se vidjelo raznolikije trkaće automobile, a među najvažnijim aspektima ispitanici su istaknuli zvuk i snagu motora. Čak XNUMX posto ispitanika želi vidjeti više proizvođača guma nego što je to bio slučaj početkom XNUMX-ih, kada su Bridgestone i Michelin timovima dostavljali gume. Iako eki
Riva je prvi trening odradio na Gorjancima

GHD
Švicarac Tiziano Riva bio je najbrži na prvom treningu prije brdske brze utrke na Gorjancima. Kurs je završio za 41 sekundu u minuti i vozio prosječnom brzinom od 152 km / h. Drugi je bio Talijan Uberto Bonucci, koji je vozio nešto manje od osam sekundi sporije od Rive s prototipom Osella PA9 / 90. Čak je i sekundu sporiji bio Bonuccijev sunarodnjak Federico Liber. Najbrži među Slovencima bio je Vladimir Stankovič, koji je bio petnaesti među svima s vremenom 1: 56.75. Kliknite ovdje da biste vidjeli rezultate - Rezultati 1. treninga
Maldonado najbrži na početku testiranja u Barceloni

Lotusov trkač Pastor Maldonado postavio je najbrže vrijeme prvog dana testiranja u Barceloni. Venezuelac se dva puta zaustavio na stazi sa svojim E23, a zatim je pred kraj dana stavio mekane gume i postavio najbrže vrijeme, koje je bilo desetinu i pol bolje od vremena koje je u brzom Ferrariju postavio Kimi Raikkonen. Finac je vrijeme provodio na sporijim, srednje tvrdim gumama. Treći je bio Daniel Ricciardo s Red Bullom. Australcu je također smetala tehnika ujutro, a postigao je i vrijeme na smjesi meke gume. Sergio Perez bio je četvrti s prošlogodišnjim Force Indie trkaćim automobilom koji mu je ostavio Pascal Wehrlein, koji je zamijenio bolesnog Lewisa Hamiltona u Mercedesovom trkaćem automobilu. Felipe Nasr, koji je sudjelovao u sudaru sa Susie Wolff, postigao je pet
Hamilton je ostao bez odgovora za Rosbergov krug

Nijemac Nico Rosberg, u borbi za najbolju startnu poziciju na Velikoj nagradi SAD-a, pretekao je suigrača u Mercedesu i jedinog pretendenta na naslov svjetskog prvaka Lewisa Hamiltona, krugom gotovo pola sekunde bržim. Treći je opet bio Finn Valtteri Bottas s Williamsom ispred svog suigrača Felipea Masse. Peto mjesto zauzeo je Daniel Ricciardo, a slijedi Fernando Alonso. Sedmo mjesto pripalo je Jensonu Buttonu, a slijedili su ga Kevin Magnussen, Kimi Raikkonen i Adrian Sutil.
Hamiltonov prvi trening

Lewis Hamilton bio je najbrži u svom prvom slobodnom treningu za Veliku nagradu SAD-a u Austinu. Trening se odvijao na malo vlažnoj stazi, na kojoj je sudjelovalo samo 18 trkača zbog problema momčadi Marussije i Caterhama. Isprva je to najbolje izgledalo Jensonu Buttonu, ali na kraju, kada je Mercedes pokazao pravu brzinu, skliznuo je na još uvijek dobro treće mjesto, iza Hamiltona i Nicoa Rosberga. Daniil Kvjat bio je četvrti, a Kevin Magnussen optimističan u kampu McLaren s petim mjestom. Fernando Alonso bio je šesti s teškim Ferrarijem, a pratio ga je Sebastian Vettel. Dobar dojam ostavio je Felipe Nasr koji je ove godine s Williamsom nastupio četvrti put. Trening je završio 0.362 sekunde i tri mjesta ispred Felipea Masse, redovnog trkača momčadi. Nico Hulkenberg bio je deveti, deseti put str
Rosberg je dao ostavku, Hamilton je pobijedio

Lewis Hamilton poveo je u ukupnom poretku ovogodišnjeg Svjetskog kupa pobjedom na VN Singapura nakon što je njegov suigrač Nico Rosberg dao ostavku zbog tehničkih poteškoća. Sebastian Vettel utrku je završio na drugom mjestu, a Daniel Ricciardo još se jednom radovao trećem mjestu na pobjedničkom postolju. Rosberg je vodio s 22 boda u prvenstvu prije početka utrke, ali i prije starta utrka i prvenstvo loše su pukli. Utrku je morao započeti iz boksa, jer je tehnička neispravnost elektronike automobila spriječila Nijemca da uopće krene s druge startne pozicije i započne krug zagrijavanja. To je Hamiltonu omogućilo da lako pobjegne u prvi zavoj, a Vettel je uspio prestići Ricciarda i ušao na drugo mjesto nakon što je to morao prepustiti Feu.
Faggioli je dobio prvu vožnju

GHD
Talijan Simone Faggioli pobijedio je u prvoj vožnji brdske brze utrke u Buzetu. S vremenom 2: 11.661 pretekao je drugoplasiranog Čeha Miloša Beneša za gotovo 7 sekundi, a Fausto Bormolini, treći najbrži, ipak je bio sporiji za 1.8 sekundi. Najbolji Slovenac Marjan Smrdelj bio je šesti najbrži među mnogim formulama i prototipovima, a trčao je nešto manje od 17 sekundi sporije od Faggiolija. U slovenskom državnom prvenstvu ponovno miriše na laganu pobjedu Matevža Boha (Mitsubishi Lancer EVO IX). Sva vremena prvog pokretanja možete vidjeti na ovoj poveznici: -link
Di Grassi pobjeđuje nakon sudara u posljednjem zavoju

Lucas di Grassi pobjednik je prve utrke serije E, nakon nevjerojatnog zadnjeg kruga utrke na ulicama Pekinga. U posljednjem zavoju trke sudarili su se Nico Prost i Nick Heidfeld, koji je vodio veći dio utrke. Free je vodio većinu krugova, dok se Heidfeld probio do drugog mjesta nakon obveznog zaustavljanja u boksovima, gdje su trkači zamijenili trkaće automobile. Dvojac je pobjegao ostatku progonitelja u posljednjem dijelu utrke, s Heidfeldom koji je neprestano napadao Prostu. Nijemac je ponovno pokušao u posljednjem kutu utrke. Vozio je prema unutra, a Prost je pokušao zatvoriti vrata u uskom lijevom zavoju, udarajući u Heidfeldov automobil. Nijemac je bačen preko rubnika u zrak i u zaštitnu ogradu. Njegov se automobil zaustavio prevrnut, ali Heidfeld je iz njega izašao pov
Di Grassi je dobio svoj prvi trening

Prvi slobodni trening prije uvodne utrke sezone Formule E u Pekingu imao je Lucas di Grassi, koji se natječe za momčad Abt. Brazilac je bio najbrži u prvom, 1-minutnom slobodnom treningu s vremenom 41.937: 45. Drugi najbrži na pekinškoj stazi ePrix bio je Sebastien Buemi (E.Dams Renault), a treći Sam Bird (Virgin Racing). Nicolas Prost bio je četvrti u drugoj utrci ekipe E.Dams, a slijedi ga Karun Čandok (Mahindra Racing). Bruno Senna bio je pomalo razočaran sa samo petnaest puta. Rezultati prvog treninga: Racer Team Time 01 11 Lucas di Grassi Audi Sport ABT 1.41.934s 02 9 Sébastien Buemi e.dams-Renault 1: 42.510s 03 2 Sam Bird Virgin Racing 1: 42.902s 04 8 Nicolas Prost e.dams-Renault 1: 42.9
Rekord je pao u Iliriji!

GHD
Ulogu favorita potvrdio je Simone Faggioli s najboljim vremenima u svim utrkama, oba treninga i obje utrke. U posljednjoj je vožnji srušio rekord staze sa svojim prototipom Norma M20 FC i pao ispod dvominutne granice. S vremenom 1: 59.65 bio je potpuno u svojoj klasi, jer je najbliži sljedbenik Federico Liber zaostajao 8.8 sekundi, od čega samo 5.38 sekundi u drugoj vožnji. Na 20. izdanju brdske brze utrke u Ilirskoj Bistrici i Slovenci imaju razloga za slavlje, jer je naš Patrik Zajelšnik proslavio ukupno konačno treće mjesto. Puno bliža pobjeda bila je državno prvenstvo Slovenije, koju je u atraktivnoj Lancii Delta Integrale HF slavio Matevž Boh (Mitsubishi Lancer EVO IX) prije legendarnog Milana Bubniča. Nakon dvije trke, ona ih razdvaja