Označiti: rezultatima

Humar s pobjedom u borbi za prvenstvo

Europsko prvenstvo u reliju, Rally
  Aleks Humar vratio se u borbu za ovogodišnji naslov državnog prvaka izvrsnom vožnjom i pobjedom na Croatia Rallyju, koji se smatrao i Europskim prvenstvom. U Hrvatskoj je Idrijčana zatekla kiša na drugom testu brzine, gdje se okrenuo i izgubio neko vrijeme. No, u nastavku Humar nije imao pravu konkurenciju. Već nakon prvog dana stekao je zavidnu prednost nad natjecateljima, što mu je omogućilo da drugog dana mitinga kontrolira prednost nad Janijem Trčekom, Asjom Zupanc, Rajkom Žaklom i Darkom Peljhanom, unatoč kvaru kočnica prije posljednjeg runda brzih proba, još jedna treća pobjeda ove godine, kojom su on i njegov suvozač Florian Rus smanjili bodovni zaostatak protiv vodećeg Trčeka. Ovo je sada samo još 17 bodova, što znači da će T morati
De Cecco nam je ukrao asove

Rally
Talijan Claudio De Cecco s Ford Focusom RS WRC pobjednik je 2. sprint relija u Novoj Gorici. Drugi je bio naš as Aleks Humar, a treći Alfred Kramer. Rally, koji se sastoji od jednog brzinskog testa, kojeg posade voze četiri puta, i ove je godine privukao ogroman broj gledatelja. Organizaciju i samu ideju relija prihvatili su i pohvalili mnogi vozači, koji bi željeli vidjeti barem još jedan test brzine u budućnosti. Ovogodišnja utakmica smatrala se samo Alpe Adria Cupom, a organizatori i AŠ2005 rade na tome da događaj bude uvršten u kalendar državnog prvenstva i tako dobije na vrijednosti. U Nova Gorici natjecalo se 65 posada, od kojih je 51 stigla do cilja. Najveći favorit za pobjedu, koji je i on osvojio, bio je Claudio De Cecco za volanom Ford Foce
Posljednji trening u Singapuru za Vettl

Formula 1
Sebastian Vettel dobio je treći slobodni trening u subotu ujutro nakon drugog slobodnog treninga u petak. Trkač Red Bull-a pretekao je Lotus-ovog trkača Romaina Grosjeana za 1 sekunde s vremenom 44.173: 0.191, koje je stavio na mekšu smjesu guma, a treći je bio Mercedes Nico Rosberg. Većinu posljednjih priprema prije kvalifikacija ponovno su obilježili duži nizovi krugova na tvrđoj mješavini. Mark Webber bio je najbrži u ovoj fazi s vremenom 1: 46.220, a njegov suigrač Sebastian Vettel preuzeo je inicijativu u posljednjih deset minuta, kada su trkači ugradili još mekše gume na automobile. Grosjean, koji se u petak suočio s mnogim tehničkim problemima, očito se pokupio u subotu ujutro i odredio drugo najbrže vrijeme trećeg slobodnog treninga. Treći je bio Nico
Liber pobjeđuje i na Gorjancima

GHD
Talijan Federico Liber pobjednik je brdske brdske utrke Gorjanci 2013. Talijan je prestigao Čeha Vaclava Janika za samo pola sekunde s formulom Gloria C8F nakon tri vožnje. Treća je bila još jedna Talijanka Marietto Nalon. Marjan Smrdelj bio je šesti, a sedmo mjesto pripalo je Radu Raspetu. Raspeti je ujedno i pobjednik ukupnog poretka državnog prvenstva. Drugi je bio Matej Grudnik s Renault Twingom R2, a treći Alojz Udovč s Renault Cliom. Sve rezultate i vremena možete pogledati ovdje.
Žakelj u Italiji do prve pobjede

Rally
Nakon dramatične serije ostavki favorita, Rajko Žakelj uspio je ostvariti prvu pobjedu za slovensko državno prvenstvo. On i njegov suvozač Jako Cevec prestigli su posadu Zupanc - Kacin u istom automobilu (Mitsubishi Lancer EVO IX) za 39.6 sekundi, a treća je bila veza Novak - Ovcirk u Škoda Fabiji R2 s gotovo tri minute do kraja. Rally Alpi Orientali pobrinuo se za nevjerojatan ishod, jer je čelnik Aleks Humar probušio gumu, istovremeno oštetivši hladnjak i tako morao dati ostavku unatoč vrlo povoljnom vodstvu. Nakon sedmog HP-a Rok Turk je poveo, ali nakon pobjede nade su propale kad je motocikl otkinut. Darko Peljhan, koji je do petog HP-a uspješno držao treće mjesto u ukupnom poretku, također je zaustavljen tehnikom. Pogodio ga je diferencijal na svom Mitsubishiju.
Subotnji trening obilježila je teška Zormanova nesreća

GHD
  Oba treninga prije sutrašnje utrke u Ilirskoj Bistrici pobijedio je Čeh Miloš Beneš s Osella FA30. Najbolje doba dana bilo mu je 2: 08.75, što je postigao na drugom treningu. Najbliži je bio sunarodnjaku Otakaru Kramskom u Reynardu, koji je bio nešto manje od sekunde sporiji. Patrik Zajelšnik bio je najbrži među slovenskim formulama s Normom pobijedivši Marjana Smrdelja u Loli za gotovo dvije sekunde. Zajelšnik je bio šesti najbrži na posljednjem treningu, dok je Marjan bio za jedno mjesto lošiji. U državnom prvenstvu, Rado Raspet i Mitsubishi Lancer i Milan Bubnič vladali su na vrhu vremenske serije, postigavši ​​identično vrijeme s Rasciom kao Raspet, naime 2: 29.50. Treći najbrži bio je Aleš Prek. Današnji dan najviše je obilježila teška nesreća Slavka Zormana. Slavko, koji j
Utrka u Lučinama završila je prerano

GHD
  Brdska brza utrka na Lučinama završila je prerano. U trećoj vožnji, punoj prekida, Istvan Kavecz i njegov BMW toliko su oštetili zaštitnu ogradu da se nije mogla popraviti do te mjere da se posljednja vožnja mogla sigurno izvesti do kraja. To je otkazano i rezultati nakon druge vožnje su stupili na snagu. Ovogodišnja pobjeda u Lučinama ide Talijanu Federicu Liberu s formulom Gloria C8F koji je s dobre dvije sekunde pobijedio Čeha Vaclava Janika. Treći je bio Laszlo Szazs. Mađar, koji je ovdje igrao za hrvatski klub, zaostajao je dvije sekunde za pobjednikom. Očekivalo se da će najbrži Slovenac biti Marjan Smrdelj s Lolom F3000, koji je bio sedmi najbrži među svim natjecateljima. To je u ukupnom zbroju slovenskog DP-a s ukupnim vremenom