Označiti: saudijska Arabijangp

Fernando Alonso ostao je bez jubilarnog postolja zbog kazne nakon utrke

Španjolac Fernando Alonso završio je utrku za Veliku nagradu Saudijske Arabije na trećem mjestu nakon što je odradio kaznu od 5 sekundi zbog krive startne pozicije, što bi mu bilo 100. postolje u F1. Ali FIA-ini stjuardi dodijelili su Aston Martinu kaznu od 10 sekundi nakon utrke jer nije ispravno odslužio kaznu na stanici, zbog čega je 41-godišnji Alonso pao na četvrto mjesto u klasifikaciji utrke, ali je kasnije poništio odluku zbog propušten rok za izdavanje kazni.
Perez osvaja VN Saudijske Arabije, Verstappen s 15. na drugo postolje ove godine

Meksikanac Sergio Perez slavio je pobjedu u F1 utrci za Veliku nagradu Saudijske Arabije. Na postolju su mu se pridružili timski kolega iz Red Bulla Max Verstappen, koji je nakon tehničkih problema u kvalifikacijama utrku startao s petnaestog mjesta i do cilja se probio do drugog mjesta, te Fernando Alonso, koji je preuzeo vodstvo nakon starta utrke. utrku i zadržao vodstvo nekoliko krugova utrke. Španjolac, koji je morao odraditi kaznu od 5 sekundi zbog nepravilnog pozicioniranja na gridu, ostvario je jubilarno 100. pobjedničko postolje u karijeri. Mercedesovi trkači George Russell i Lewis Hamilton utrku su završili među prvih pet, dok su iza njih kroz cilj prošli Ferrarijevi trkači Carlos Sainz i Charles Leclerc. Osmo i deveto mjesto zauzeli su vozači alpskog tima Esteban Ocon i Pierre Gasly, posljednji bod je p
Verstappen je zaustavljen u kvalifikacijama zbog kvara na pogonskoj osovini

Max Verstappen počet će F1 VN Saudijske Arabije s petnaestog mjesta nakon što je izgubio snagu u svom RB19 na početku drugog dijela kvalifikacija. Čast momčadi Red Bulla spasio je Sergio Perez izborivši najbolju startnu poziciju, a sutra će s čela kolone pobjedu loviti Verstappen koji je u prvom dijelu kvalifikacija bio gotovo pola sekunde brži od suparnika. . Na putu do prve ovogodišnje pobjede, Perezu će sigurno najviše zaprijetiti trkač Aston Martina, Fernando Alonso koji će utrku startati s drugog mjesta, dok će George Russell i Carlos Sainz krenuti iz drugog startnog reda. .
Velika nagrada Saudijske Arabije: Perez osvojio pole position za Red Bull nakon što se Verstappenu pokvario bolid

Max Verstappen je nakon najbržih vremena na slobodnim treninzima za Veliku nagradu Saudijske Arabije zbog kvara na bolidu završio na startu drugog dijela i zauzeo petnaesto mjesto, ali će Red Bullov bolid utrku u Jeddahu krenuti s prvog mjesta mjesto, kao drugi vozač Red Bulla, Sergio Perez. Drugo mjesto osvojio je Charles Leclerc koji će zbog promjene upravljačke elektronike izgubiti deset startnih mjesta te će utrku započeti s dvanaestog mjesta. Zbog kazne Monaca u prvi red će proći Španjolac Fernando Alonso, koji je bio treći u kvalifikacijama. Četvrti je bio vozač Mercedesa George Russell, peti Carlos Sainz, šesti Lance Stroll, sedmi Esteban Ocon, osmi Lewis Hamilton, deveti Oscar Piastri, a deseti Pierre Gasly.
Verstappen: Prednost Red Bulla manja je u Saudijskoj Arabiji nego u Bahreinu

Max Verstappen vjeruje da se neće ponoviti njegova dominantna izvedba na Velikoj nagradi Bahreina ovog vikenda jer je konkurencija izgledala mnogo tijesnije na početku vikenda utrka Formule 1 u Saudijskoj Arabiji. Iako je Nizozemac vodio na oba treninga na stazi u Jeddahu, rekao je da rane simulacije utrke pokazuju da će natjecanje ovog vikenda biti puno bliže. Vozač Red Bulla vjeruje da drugačija priroda staze, posebice činjenica da nije previše oporezovana na gume, omogućuje Red Bullovim rivalima da predstavljaju puno veću prijetnju. Na kraju dana, Verstappen je rekao: "Imali smo pozitivan dan, ali još uvijek postoje neke stvari koje možemo poboljšati. Bliži smo jedni drugima, ali više zbog upravljanja gumama. Ovdje se ne može gurati, tako da mislim da su prolazna vremena vrlo izjednačena. Dakle,
Verstappen također drugi trening u Jeddahu

Max Verstappen je s vremenom 1:29.603 također bio najbrži na drugom slobodnom treningu F1 za Veliku nagradu Saudijske Arabije u petak. Fernando Alonso (Aston Martin) približio se njegovom vremenu na 0.208 sekundi, dok je njegov momčadski kolega Sergio Perez završio treći s gotovo tri desetinke sekunde slabijim rezultatom. Četvrto vrijeme treninga ostvario je Esteban Ocon (Alpine), dok je peti bio George Russell (Mercedes). Drugi alpski trkač, Pierre Gasly, bio je šesti, a danas smo prvi put vidjeli i oba Ferrarija u prvih deset. Charles Leclerc bio je deveti, a Carlos Sainz deseti. Sedmo vrijeme treninga ostvario je Lance Stroll (Aston Martin), a osmi je bio Nijemac Nico Hulkenberg (Haas).
Verstappen je u Saudijskoj Arabiji pobijedio Leclerca i proslavio svoju prvu ovogodišnju pobjedu

Aktualni svjetski prvak Max Verstappen, nakon napetog dvoboja s Charlesom Leclercom u posljednjim krugovima utrke za Veliku nagradu Saudijske Arabije, tri kruga prije kraja utrke izveo je odlučujuće pretjecanje za pobjedu. Red Bull trkaču ovo je prva ovogodišnja pobjeda i 21. u karijeri. Još jedan Ferrarijev trkač, Španjolac Carlos Sainz, završio je podij. https://twitter.com/F1/status/1508149242824642576 Utrka je krenula bez incidenata, ali kao i na prethodnoj utrci nova pravila su se pokazala uspješnim, jer smo u prvom dijelu utrke vidjeli dvoboj u trajanju od nekoliko krugova alpskih trkača. , Fernando Alonso i Esteban Ocon, a zatim se umiješao Valtteri Bottas. Lewis Hamilton krenuo je u utrku na tvrđim gumama te je taktikom kasnijeg zaustavljanja pokušao dobiti što više metara.
Perez: Ako sam najbrži ovdje, mogu biti bilo gdje

Meksikanac Sergio Perez konačno je osvojio pole position u svojim 215. kvalifikacijama. Meksikanac će utrku Formule XNUMX za Veliku nagradu Saudijske Arabije krenuti s najboljom startnom pozicijom, što će biti vrlo važno za utrku koja se odvija na uskoj stazi. No, više od toga veselila ga je činjenica da je na zahtjevnoj trkaćoj stazi uspio pobijediti sve natjecatelje u kvalifikacijama. "Ako mogu biti najbrži ovdje, onda mogu biti bilo gdje", rekao je. "Ova je staza definitivno najizazovnija za savršen krug, jer stalno puno riskirate i morate biti iznimno precizni." Perez je vrlo iznenađujuće došao do najbolje startne pozicije, jer je Ferrarijev trkač Charles Leclerc postavio najbrža vremena od sva tri slobodna treninga, a prije zadnjih brzih krugova bio je i ispred njega i Carlosa Sainzea
Wolff: To nije prihvatljivo!

Šef momčadi Mercedesa Toto Wolff bio je jako razočaran rezultatom svoje momčadi u kvalifikacijama za Veliku nagradu Saudijske Arabije. Posebno je bolan udarac zadobio kada je njegova zvijezda Lewis Hamilton prvi put nakon 2019. godine ispao iz prvog dijela kvalifikacija samo zbog presporog kruga. "Ovo je druga utrka sezone i još jedna potvrda da nismo tamo gdje želimo biti", rekao je Wolff. Ali koji problemi muče Mercedesov tim? "Općenito, nije samo jedan problem. Dosta dijelova auta ne radi, ili ih ne razumijemo, ili ne daju očekivane rezultate. Pogledajte rezultate Lewisa i Georgea, ali ne postoje velike razlike u postavkama. Ali očito su dovoljno velike." da jedan od natjecatelja eliminira u Q1, a drugi mirno napreduje u Q3." https://twitter.com/F1/status/1
Mick Schumacher propušta utrku u Saudijskoj Arabiji nakon nesreće u kvalifikacijama

Nijemac Mick Schumacher neće nastupiti u utrci F1 za Veliku nagradu Saudijske Arabije nakon teške nesreće u kvalifikacijama, u kojoj, prema prvim podacima, nije teže ozlijeđen. Iz Haasa su najavili da Schumachera nećemo vidjeti u utrci, ali ujedno da nitko neće zauzeti njegovo mjesto pa će boje američke momčadi predstavljati samo Danac Kevin Magnussen. https://twitter.com/HaasF1Team/status/1507816226088701952