Označiti: Simon Marčič

Mulec je svoj prvi reli Dakar završio na dvadeset i četvrtom mjestu, Marchič na pedesetom

Rally Dakar
Toni Mulec posljednju, četrnaestu etapu u svom prvom nastupu na reliju Dakar završio je na dvadeset i trećem mjestu. Mulecu je za brzinski ispit od 136 kilometara trebalo sat i 28 minuta. Time je ukupno zauzeo izvrsno dvadeset i četvrto mjesto. Korošec je najviše oduševio devetu etapu koju je završio na osmom mjestu. Naš drugi predstavnik Simon Marčič danas je završio na XNUMX. mjestu, što je bilo dovoljno za XNUMX. mjesto u ukupnom plasmanu. Pritom treba dodati da Marčič, kojemu je ovo bio već deveti reli Dakar, nastupa u kategoriji Original by Motul, gdje natjecatelji uz sebe nemaju mehaničare. Kod motociklista pobjedu je odnio Kevin Benavides (KTM), a kod automobilista Naser Al Atijah. Katarski Al Atijah već je snimio Fr
Reli Dakar: Simon Marčič slavio pobjedu u najtežoj kategoriji

Rally Dakar
Trkači relija Dakar danas su odvozili etapu dugu 624 kilometra koju su završili sprintom dugim 114 kilometara, a nakon izvrsnog jučerašnjeg ostvarenja Tonija Mulca, danas je zablistao naš drugi predstavnik na reliju Simon Marčič. Marčič je brzinski ispit završio s vremenom od 2 sata 8 minuta i tri sekunde, što je bilo dovoljno za ukupno 39. mjesto, no Mariborčanin je bio uvjerljivo najbrži u svojoj klasi Original, najtežoj klasi natjecatelja koji se natječu bez ekipe. Današnjim postignućem napredovao je na 54. mjesto u ukupnom poretku za kojim zaostaje 11 sati, 49 minuta i 16 sekundi. "Prvi put u karijeri pobijedio sam u najtežoj klasi, klasi original", rekao je Marčič nakon etape. "Bilo je super. 110 kilometara dina bez zaustavljanja. Ovo je teren koji sam l
Toni Mulec u 9. etapi relija Dakar na visokom šestom mjestu

Rally Dakar
Toni Mulec, inače pridošlica na reliju Dakar, na današnjoj 9. etapi, koja se vozila od Rijada do Harada, završio je na odličnom šestom mjestu među motociklistima, osam minuta i 46 sekundi iza pobjednika etape Luciana Benavidesa. Mulec je na četvrtom međuvremenskom mjerenju čak držao treće mjesto, čime bi izjednačio najbolji slovenski plasman u nekoj etapi slavnog relija koji je 2003. godine zabilježio pustinjski lisac Miran Stanovnik, ali je na kraju brzinske vožnje od 358 kilometara testu, izgubio je tri mjesta. Drugi slovenski predstavnik Simon Marčič kroz cilj je prošao kao 42., dok je Australac Toby Price završio etapu na ukupnom drugom mjestu sa zaostatkom od 1:02 minute. Treća je bila Amerikanka Skyler Howes sa jedva tri minute zaostatka. “On obično ne gleda u cilj
Vodeći Peterhansel potresen nakon sudara sa Slovencem Marčičem

Formula 1
Stephane Peterhansel, koji se na reliju Dakar utrkuje za Peugeot, vozio se vidno potresen do cilja nakon sudara u četvrtak s našim jedinim predstavnikom Simonom Marčičem. Pobjednik prošlogodišnjeg relija Dakar sudario se s Marčičem nakon zbrke s navigacijom ubrzo nakon početka testa u četvrtak. Marčič, koji se u Dakaru vozi motociklom KTM, slomio je nogu, dok je Peterhansel s ozlijeđenim trkačem čekao dolazak medicinskog helikoptera. Francuz je isprva ostao bez vodstva u reliju zbog izgubljenog vremena, ali to mu nije bilo važno, jer je bio svjestan da bi Marčič mogao to podnijeti puno gore. "Oboje smo se izgubili", objasnio je Peterhansel. "Zapravo, tamo smo se svi izgubili, pa sam vozio polako, oko 60 milja na sat. Nisam to vidio zbog grmlja.