Označiti: testiran

Quartararo najbrži i na testu

Fabio Quartararo postavio je najbrže vrijeme (1:39.447) na testu u ponedjeljak u Barceloni. Drugo vrijeme postavio je Francesco Bagnaia, pobjednik jučerašnje utrke, s zaostatkom od 0,004 sekunde. Talijan se na kraju dana probio na drugo mjesto i izbacio Johanna Zarca na treće. Četvrto i peto vrijeme postavila su braća Espargaro. Stariji Aleix je i ovaj put bio brži. Jack Miller zauzeo je šesto mjesto ispred Mavericka Vinalesa. Franco Morbidelli, Enea Bastianini i Fabio Di Giannantonio također su završili među prvih deset. Najaktivniji trkač bio je Alex Marquez koji je prošao 96 krugova. Test su propustili Takaaki Nakagami, Alex Rins i Jorge Martin. Japanac nakon pada ostaje u bolnici na promatranju. Alexu Rinsu dijagnosticiran je prijelom lijevog zapešća nakon dodatnih pretraga. ožujak
Toprak Razgatlıoğlu će ove godine testirati YZR-M1

Prema riječima voditeljice Yamaha tima Marije Meregallija, očekuje se da će Toprak Razgatlıoğlu ove godine testirati svoj MotoGP motocikl. Aktualni svjetski prvak klase Superbike više puta je javno izrazio želju da se natječe u MotoGP-u. Na kraju prošle sezone već se šuškalo da bi se to moglo dogoditi ove godine. Ipak, jasno je da će Turek braniti svoj Superbike naslov ove sezone, a mogao bi se pridružiti MotoGP karavani 2023. Kao što je danas potvrdio Meregalli, Yamaha već planira mogući datum kada bi Razgatlıoğlu mogao testirati Yamahin MotoGP motocikl. "Već smo razmišljali o tome na kraju prošle sezone. Imali smo plan testirati motocikl prošle godine, ali smo ga morali odgoditi zbog završetka Superbike sezone u Indoneziji." „T
Vinales je odredio najbrže vrijeme ispitnog dana u Barceloni

Maverick Vinales završio je s vremenom 1: 38.967 na vrhu test dana u Barceloni, završivši tako neposredno prije Franca Morbidellija. Trening je nakratko prekinut ujutro nakon pada Jorgea Lorenza u osmom zavoju. Njegova je Honda sletjela na zaštitnu ogradu. Nakon pregleda u medicinskom centru, Španjolac se vratio na stazu i završio dan na sedamnaestom mjestu sa šezdeset i pet krugova. Alex Rins vodio je veći dio jutra s vremenom 1: 39.618. Popodne je nedjeljni pobjednik utrke Marc Marquez pao u četvrtom zavoju. No, ubrzo nakon toga, vratio se na stazu i zamijenio Fabija Quartarara na vrhu tablice. U posljednjem dijelu dana Vinales i Morbidelli popeli su se na vrh. Vinales je također završio s najviše krugova - 98. Marquez je na kraju za
Leclerc: Trebalo je zaboraviti na emocije i obaviti posao

Charles Leclerc rekao je da je na službenom debiju za Ferrarijev tim morao zaboraviti na sve uključene emocije i usredotočiti se na unaprijed postavljeni plan testiranja. Mladi Monaco testirao je automobil Ferrari u prošlosti, tijekom sezone 2017. u Mađarskoj i na kraju prošle sezone u Abu Dhabiju. Uz to, u nedjelju je već završio dva kruga s novim trkaćim automobilom SF90 u svrhu snimanja promotivnih hitaca. Danas je na svom prvom službenom testu kao Ferrarijev trkač postavio najbrže doba dana i vozio najviše krugova. "Svaki put kad sjednem u trkaći automobil Ferrari prisutne su određene emocije, ali danas sam to morao odbaciti jer je pred nama bilo puno posla koji je trebalo obaviti", rekao je Leclerc nakon završetka dana.
Lorenzo je dobio zadnji dan testiranja

S ovogodišnjom novom Michelinovom gumom, Lorenzovo vrijeme (1:54:810) bilo je samo 0,697s sporije od prošlogodišnjeg najbržeg kvalifikanta (1:54:113 - Andrea Dovizioso) postavljenog na Bridgestone gume. Scott Redding je bio odličan drugi, ali je zaostao više od pola sekunde za Jorgeom Lorenzom. Maverick Vinales završio je dan treći, samo sedam tisućinki sekunde iza Britanca. Marquez, koji je ponovno pao posljednjeg dana testiranja, završio je četvrti. Prije petog Rossija (i on je pao) imao je samo 0,027 sekundi prednosti. Andrea Iannone završio je šesti sa 0,0725s zaostatka. Slijedio ga je Cal Crutchlow na LCR Hondi. Dovizioso je u drugom tvorničkom Ducatiju završio na osmom mjestu, nešto manje od pola desetine ispred devetog Španjolca Barberaja. Prvih deset upotpunjuje Pol Espa
Vinales na vrhu, Marquez nezadovoljan

Vinales, koji je bio najbrži drugi dan testiranja na Phillip Islandu, postavio je najbrži krug (1:55:436) drugog dana testiranja u Kataru. Još uvijek je vozio sa starim Suzuki-jevim kontinuiranim promjenjivim mjenjačem, dok je Espargaro (bio je tek 10.) vozio noviju verziju. Ducatijeva Andrea Iannone, koja je također pala tijekom testiranja, bila je druga najbrža, zaostavši za samo 0,072 sekunde. Lorenzo je bio treći sa svojom Yamahom, gotovo desetinku sekunde sporiji (1: 55: 535) nego dan ranije. Ducatijev Pramac trkač Scott Redding bio je četvero, nešto manje od četvrtine sekunde sporiji od Vinalesa, te je opet pretekao Hectora Barberaja, momčadskog trkača Avintia Ducatija, koji je sletio na peto mjesto. Šesti je bio još jedan član Ducatija, Andrea Dovizioso, koji je pobijedio sedmog Danija Pedrosa za samo 0,001s. Ros
Trkaći automobil Haas prve kilometre odradit će u veljači

Ekipa Haas F1 kao najnovija momčad Formule 1 planira odraditi prve kilometre na stazi u uvodnom testu u veljači, nakon što je uspješno položila FIA test sudara. Stoga će sudjelovati u testiranju između 22. i 25. veljače i 1. i XNUMX. ožujka. Romain Grosjean, jedan od trkača američke momčadi, pozdravio je najavu s pohvalama osoblja: "Dobar posao, momci!" U ožujku će se on i suigrač Esteban Gutierrez, koji se nedavno utrkivao za Saubera, a kasnije djelovao kao Ferrarijev testni trkač, natjecati u nastupnoj utrci u Melbourneu. Imena trkaćih automobila još nisu objavljena. Njihova šasija izrađena je uz pomoć Dallare, a oni rade s Ferrarijem za pogonski sklop. S potonjim imaju višegodišnji tehnički sporazum koji također obuhvaća opskrbu ostalim komponentama i podrškom.
Ferrari, McLaren i Red Bull certificirani za testiranje kišnih guma

Ferrari, McLaren i Red Bull potvrđeno je da sudjeluju na predstojećem testu Pirelli, gdje će testirati kišne gume. Održat će se od 25. do 26. siječnja na trkalištu Paul Ricard u Francuskoj. Dvodnevni test bit će prvi na stazi za automobile Formule 1 u 2016. godini i u potpunosti će se fokusirati na kišne gume. Oni će testirati različite njihove prototipove. Prema pravilima momčadi, oni neće koristiti nove automobile, a Pirelli će osigurati program za svaki. Stoffel Vandoorne bit će za volanom McLarena MP4-30, a daljnji detalji i imena trkača bit će dostupni sljedećih dana.
Red Bull se približava

Nakon prva dva dana testiranja u Bahreinu, Daniel Ricciardo rekao je da njegov Red Bull tim polako, ali sigurno poboljšava automobil, te da će biti malo bliži dominantnom Mercedesu u Kini, krajem ovog mjeseca. Australac je nedjeljnu utrku u Bahreinu završio na četvrtom mjestu, ali danas je sjeo u svoj automobil na istoj stazi i odradio prvo ovosezonsko testiranje izvan sezone. Unatoč nekim manjim problemima, vozio je 91 krug i završio dan kao sedmi najbrži, dvije i pol sekunde zaostajući za najboljim vremenom dana. "Danas smo se fokusirali na malo duži set s tri različite postavke trkaćih automobila koji su nam poslužili pozitivnim povratnim informacijama", objasnio je Ricciardo. "Izgubili smo malo vremena ujutro, ali popodne smo
Silverstone 2. dan: Ricciardo s Torom Rossom

U Red Bullu su započeli aktivnu potragu za još jednim trkačem osim Vettla, jer znamo da se Mark Webber oprašta na kraju sezone. Jedna od najboljih šansi za mjesto je Ricciardo, koji je s Torom Rossom postavio najbolje doba dana drugog dana testiranja mladih trkača u Silverstonu. Drugo mjesto pripalo je Carlosu Sainzu u drugom STR, a Ricciardo se također našao na trećem, ali ovaj put u Red Bullu. Na četvrtom je mjestu Valsecchi, koji je s Lotusom izvodio aerodinamička ispitivanja, imajući na početku nekih tehničkih problema s radio komunikacijom. Oliver Turvey s McLarnom također je bio u prvih pet. Testiranje je, međutim, dva puta prekidala crvena zastava zbog Ricciarda i Frijnsa. Vremena drugog testnog dana u Silverstonu: 1. Daniel Ricciardo Toro