Označiti: VN Tajlanda

Pala je prva kazna zbog novih pravila u MotoGP-u

Aleix Espargaro je isključen s petog mjesta na MotoGP Velikoj nagradi Tajlanda nakon što su redari ustanovili da mu je tlak u gumama bio prenizak tijekom utrke. Vozač Aprilije je ove godine već bio opomenut za isti prekršaj, ali je ovaj put dobio kaznu od 3 sekunde, čime je pao s petog na osmo mjesto. U sljedećoj utrci, gdje je tlak u gumama prenizak, Španjolac će biti kažnjen sa šest sekundi, au slučaju četvrtog prekršaja kazna će iznositi već 12 sekundi. Jorge Martin, pobjednik utrke na stazi u Buriramu, koji je ovoga puta dobio opomenu, kao i Marc Marquez, te Pol Espargaro sada također prijeti kazna u preostalim utrkama. Jedanaesterac za Aleixa Espargara pomaknuo je Fabija Quartarara, Marca Marqueza i Lucu Marinija za jedno mjesto, dok bi Fabio di Giannantonio dobio
Jorge Martin pobjednik napete trke za pobjedu na VN Tajlanda

Jorge Martin je pobjednik napete utrke za VN Tajlanda, gdje se većim dijelom druge polovice utrke branio od agresivnih napada Brada Bindera i Francesca Bagnaije. Binder je ciljem prošao kao drugi, ali je zbog kratke vožnje preko ruba staze u zadnjem krugu izgubio mjesto i skliznuo na treće mjesto, dok je Bagnaia napredovao na drugo mjesto. https://twitter.com/MotoGP/status/1718549312425046119 https://twitter.com/MotoGP/status/1718548550769144072 Četvrti je bio Marco Bezzecchi ispred Aleixa Espargara i Fabia Quartarara. Marc Marquez bio je sedmi, Luca Marini osmi, Fabio Di Giannantonio Johann Zarco deseti.
Jorge Martin pobijedio je u tajlandskoj MotoGP sprint utrci, Bagnaia tek sedmi

Jorge Martin je najbolju startnu poziciju u MotoGP sprinterskoj utrci uspješno pretvorio u važnu pobjedu, kojom je oduzeo veliki dio prednosti Francescu Bagnaiji, koji je utrku završio tek na sedmom mjestu. Razlika između dva rivala za naslov sada je samo 18 bodova. https://twitter.com/MotoGP/status/1718181749862043948 Brad Binder i Luca Marini zauzeli su drugo i treće mjesto u utrci. Četvrti je bio Marc Marquez, koji je u zadnjem krugu napao i savršeno prestigao Aleixa Espargara. Peti je bio Marco Bezzecchi, a među prvih deset još su ušli Alex Marquez, Johann Zarco i Jack Miller. Martinu je ovo peta uzastopna pobjeda u sprinterskoj utrci, a ukupno sedma pobjeda ove sezone.
Martin je osvojio najbolju startnu poziciju u Tajlandu

Jorge Martin, Luca Marini i Aleix Espargaro bili su najbrža tri MotoGP kvalifikanta na stazi Buriram. Četvrti je bio Marco Bezeechhi ispred Brada Bindera i Francesca Bagnaie, sedmo i osmo mjesto pripalo je braći Marquez, Alexu i Marcu, koji su istim redoslijedom također izborili Q2 iz prvog dijela kvalifikacija. Maverick Vinales bio je deveti, a Fabio Quartararo deseti. https://twitter.com/MotoGP/status/1718123711675383930
Espargaro ljut na ostale trkače

Aleix Espargaro otkrio je razloge svog bijesa uoči starta VN Tajlanda na mokroj stazi. Vozač Aprilije viđen je u žestokom razgovoru s predstavnicima Dorne, no Španjolac kaže da nije želio odgodu utrke, ali da je bio ljut na ostale trkače koji se ne usude reći što misle o opasnim uvjetima na stazi. Bio sam ljut na druge trkače, rekao je. "Rekao sam im da je staza u dobrom stanju da se možemo utrkivati, samo sam ih zamolio da oslobode treći i četvrti zavoj jer je tamo vidljivost jako loša. Nije da se nisam želio utrkivati. Fabio (Quartararo) ) rekao mi je, da je vidljivost loša, pa sam mu rekao da kaže nadležnima, jer ne možete samo sjediti na motoru i onda, ako se dogodi nesreća, kriviti druge." Espargaro je završio jedanaesti u utrci, o
Crutchlow: Bilo je opasno preko svake granice!

Cal Crutchlow je rekao da se MotoGP utrka za VN Tajlanda vozila u preopasnim uvjetima jer je vidljivost bila vrlo loša. Utrka je odgođena zbog pljuska, no na kraju je Miguel Oliveira slavio pobjedu na isušenoj stazi, a Crutchlow je kroz cilj prošao kao devetnaesti. "Start je bio preopasan. Nismo ništa vidjeli. Prva dva kruga sam vozio polako jer me nije briga. Nisam bio zadovoljan startom utrke jer je bilo jako, jako opasno. Ljudi kažu Žalim se, ali pokušajte sami vidjeti vizir u svoj toj vodi. Po mom mišljenju bilo je opasno preko svake granice utrkivati ​​se, ali ja se više ne utrkujem, pa me nitko ne sluša. Drugačije je za one na na čelu mreže jer nema 15 ili 16 drugih trkača ispred njih." Britanac je otkrio da je u ranoj fazi
MotoGP: Oliveira do pobjede na kišnoj VN Tajlanda

Portugalac Miguel Oliveira pobjednik je VN Tajlanda koja se vozila na mokroj stazi. Vozač KTM-a bio je nedostižan za Jacka Millera, koji je završio drugi, a Pecco Bagnaia treći ispred brzih Johanna Zarca i Marca Marqueza. https://twitter.com/MotoGP/status/1576507265158348801 Fabio Quartararo je potpuno pao u drugi plan na startu utrke i završio utrku na sedamnaestom mjestu, dok je Aleix Espargaro osvojio jedanaesto mjesto nakon što je odradio produženi krug kazne. U utrci, čiji je start bio odgođen zbog vode na stazi, Bezzecchi je preuzeo vodstvo, ali je u prvom zavoju, prema riječima povjerenika, rezanjem staze stekao prednost pa je morao vratiti jedno mjesto. U međuvremenu, Fabio Quartararo je loše startao, pao je sve do 17. mjesta. https://twitter.c
MotoGP: Bagnaia najbrži na jutarnjem zagrijavanju

Francesco Bagnaia bio je najbrži na jutarnjem zagrijavanju MotoGP prije VN Tajlanda, a još tri vozača Ducatija, Luca Marini, Johann Zarco i Enea Bastianini, završila su 20-minutna zagrijavanja. Peti je bio Miguel Oliveira, ispred Fabia Quartararoa i Jorgea Martina. https://twitter.com/MotoGP/status/1576423043232145408 Oba vozača Aprilije, Maverick Vinales i Aleix Espargaro, završila su u prvih deset, dok je Alex Rins bio deseti.
Petrucci: Što sam umorniji, bit ću brži? Dakle, ja ću pobijediti u utrci!

Danilo Petrucci vratio se u MotoGP na Velikoj nagradi Tajlanda, ovaj put kao vozač Suzukija. Nakon gotovo godinu dana izbivanja, Talijan je polako uhvatio ritam i na posljednjem treningu približio se najboljima na 1.3 sekunde. Zadovoljan sam brzinom na četvrtom treningu, jer sam bio dosta blizu, ali je bilo teže u kvalifikacijama, rekao je Petrux, koji je završio posljednji u kvalifikacijama, što je u posljednje vrijeme bilo izuzetno tijesno. "Cilj mi nije bio biti zadnji, što sam zamalo uspio da sam bio dvije-tri desetinke brži, ali nema veze. Očekujem bolji ishod utrke i, s obzirom na moje fizičko stanje, nadam se kiši." Petrucci je nakon umirovljenja iz MotoGP-a nastupao i u Superbike prvenstvu, gdje mu je, kaže, bilo nešto lakše. “Motori su dobri, ali kočnice nisu tako dobre
MotoGP: Jorge Martin najbrži u FP3, Marquez u Q1

Unatoč nesreći, Jorge Martin bio je najbrži vozač trećeg MotoGP slobodnog treninga za Veliku nagradu Tajlanda. Unatoč očekivanoj kiši, treninzi su održani na suhoj stazi i omogućili su natjecateljima da poboljšaju svoja vremena, čime se promijenila lista natjecatelja kojima je zajamčeno mjesto u Q2 dijelu kvalifikacija. Tamo će iz prvog dijela morati Marc Marquez, kojeg je Luca Marini za 0.010 sekundi izgurao iz brže kvalifikacijske skupine. Jack Miller je bio drugi najbrži na treningu ispred Fabia Quartarara, Brada Bindera i Alexa Rinsa. Johann Zarco bio je šesti, Enea Bastianini sedmi, Marco Bezzecchi osmi, Marini deveti, a Marquez deseti nakon što je napravio grešku u posljednjem brzom krugu, a poboljšanje vremena u sljedećem spriječile su žute zastavice