Označiti: treća besplatna praksa

Oliveira je najbrži na kišnom trećem treningu

Miguel Oliveira postavio je najbrže vrijeme trećeg slobodnog treninga u Portimau (1:50.552). https://twitter.com/MotoGP/status/1517794189811101696 Vremenski uvjeti ponovno su oblikovali događanja na stazi. Kiša je ujutro natopila stazu, ali je već prestala do početka treninga. U prvom dijelu uvjeti na stazi su se polako popravljali, što su iskoristili neki natjecatelji i osigurali izravan nastup u Q2. Kiša koja je ponovno prekrila stazu na kraju je onemogućila poboljšanje vremena. Dosta favorita krenut će u kvalifikacije već u Q1. Drugo i treće vrijeme postavili su Joan Mir i Fabio Quartararo. Obojica su za najbržim zaostajali manje od desetinke. Četvrti je bio Brad Binder ispred Repsol Honda trkača, Marquez ispred Espargara. Marc pada u prvom dijelu
Quartararov treći trening u Austinu

Fabio Quartararo osvojio je treći slobodni trening u Austinu s vremenom 2:02.361. S drugim mjestom najbliže mu se približila Enea Bastianini. https://twitter.com/MotoGP/status/1512818832380997634 Većinu događanja vidjeli smo u zadnjih 15 minuta, kada su natjecatelji pokušali osigurati izravan nastup u bržoj kvalifikacijskoj skupini. Također smo vidjeli mnoge padove u tom razdoblju. Među njima je bio i Jorge Martin. Španjolac je postavio petnaesto vrijeme i nastupit će u Q1. https://twitter.com/MotoGP/status/1512819806592024581 Treće vrijeme postavio je Jack Miller ispred Marca Marqueza, Francesca Bagnaia i Paula Espargara. Unatoč padu sedam puta, Joan Mir uspjela je osigurati izravan nastup u Q2. To nije slučaj za njegovog suigrača Alexa Rinsa.
Norris najbrži prije kvalifikacija, Aston Martin u zaštitnoj ogradi

Lando Norris postavio je najbrže vrijeme trećeg slobodnog treninga u Albert Parku (1:19.117) Na drugom mjestu uspio mu se približiti Charles Leclerc. Sergio Perez zauzeo je treće mjesto ispred Fernanda Alonsa i Carlosa Sainza. Domaći adut Daniel Ricciardo završio je šesti. Max Verstappen je na treninzima imao dosta problema savladati svoj bolid. Njegovo najbolje vrijeme bilo je dovoljno za sedmo mjesto. Lewis Hamilton završio je deseti iza njega. U prvih deset završili su Valtteri Bottas i Yuki Tsunoda. George Russell je bio posljednji na jedanaestom mjestu unutar jedne sekunde od najbržeg vremena. https://twitter.com/F1/status/1512642044241530881 Trening za zaborav je za tim Aston Martina. Lance Stroll i Sebastian Vettel zabijaju se u zaštitnu ogradu
Bastianini je dobio treći slobodni trening i poslao Quartarara u Q1

Enea Bastianini osvojio je treći slobodni trening u Kataru s vremenom 1:53.790. Za pravu dramu na kraju se pobrinuo Talijan. Prvo, s najboljim vremenom trećeg treninga, Bagnaio ispada iz prvih deset. Radost je bila kratkog vijeka jer mu je vrijeme bilo izbrisano zbog nepoštivanja granica staze. Bagnaia je odgovorio poboljšavši svoje vrijeme. Ipak, pred sam kraj Bastianini je još jednom uspio popraviti vrijeme i eliminirati aktualnog svjetskog prvaka Fabija Quartarara iz prvih deset. Drugo vrijeme postavio je Pol Espargaro, a treće Francesco Bagnaia, koji mu je dao izravan nastup u Q2. Quartararovo vrijeme bilo je 1:53.939, unatoč tome što današnje četvrto mjesto nije bilo dovoljno dobro da bi bio izravno u bržoj skupini. Peto mjesto zauzeo je Brad Binder prije J.
Vinales treći trening u Spielbergu,

Maverick Vinales izborio je svoj treći slobodni trening u Spielbergu s vremenom 1: 24.317. Na drugom mjestu, Jack Miller bio mu je najbliži, iza njega manje od pola desetinke sekunde. Najviše smo se vidjeli u posljednjim minutama, kada je staza bila gotovo potpuno suha, a trkači su pokušali osigurati izravno mjesto u bržoj kvalifikacijskoj skupini. Andrea Dovizioso plasirao se na treće mjesto ispred Alexa Rinsa i Miguela Oliveira. Joan Mir i Pol Espargaro završili su na šestom i sedmom mjestu. Fabio Quartararo je osmi put uspio osigurati mjesto u bržoj kvalifikacijskoj skupini na kraju treninga. Danilo Petrucci i Cal Crutchlow završili su prvih deset. S druge strane, vi ste pobjednik posljednje utrke u Brnu Brad Binder s devet
Mercedes najbrži prije kvalifikacija

Valtteri Bottas postavio je najbrže vrijeme trećeg slobodnog treninga na Hungaroringu. Mercedesovu dominaciju potvrdio je Lewis Hamilton na drugom mjestu. Sergio Perez bio je najbliži srebrnim strelicama, završivši na trećem mjestu ispred Charlesa Leclerca i suigrača Lanca Strolla. Max Verstappen, koji je veći dio treninga proveo na gumama srednje tvrde gume, napokon je uspio postaviti šesti put. Lando Norris također je bio na sedmom mjestu brži od Carlosa Sainza. S druge strane, Sebastian Vettel bio je posljednji na osmom mjestu u roku od jedne sekunde najbržeg vremena. Pierre Gasly i Daniel Ricciardo završili su među prvih deset.
Quartararo s rekordom staze na vrhu trećeg treninga

Fabio Quartararo osvojio je svoj treći slobodni trening u Jerezu s vremenom 1: 36.806 i također postavio rekord staze. Najbolje mu je prišao Jack Miller, koji je za njim bio pola desetine. Treći put postavila je Joan Mir, koja je ovaj put opet bila puno brža od suigrača Alexa Rinsa. Današnjim dvanaestim mjestom, potonji nije osigurao izravan nastup u bržoj kvalifikacijskoj skupini. Marc Marquez plasirao se na četvrto mjesto ispred Mavericka Vinalesa i Cala Crutchlowa. Sedmi put postavio je drugi trkač momčadi Petronas Franco Morbidelli ispred sunarodnjaka Valentina Rossija. Francesco Bagnaia i Andrea Dovizioso završili su među prvih deset. Rezultati: Pos Racer Hold Team Time / Lag 1 Fabio Quartararo FRA Petronas Yamaha (YZR-M1) 1'36.806s
Verstappen najbrži prije kvalifikacija, Lelcerc s poteškoćama

Max Verstappen završio je s vremenom 1: 33.305 na vrhu svog trećeg slobodnog treninga u Austinu. Nizozemcu je bio najbliži Sebastian Vettel, iza kojeg je bilo 0,218 sekundi. Njegov suigrač Charles Lelcerc završio je trening nakon dobrih petnaest minuta, kada je zbog problema parkirao automobil uz stazu. Iznenadio je Landa Norrisa trećim mjestom, završivši ispred oba Mercedesa. Vallteri Bottas ovaj je put završio ispred suigrača Lewisa Hamiltona. Šesti put postavio je Alexander Albon, koji je ujedno i posljednji zaostao za manje od sekunde najbržeg. Carlos Saniz završio je sedmi. Kimi Raikkonen, Pierre Gasly i Daniel Ricciardo također su završili među prvih deset. Australac je završio trening neposredno prije suigrača Nico H
Ferrari najbrži prije kvalifikacija

Charles Leclerc završio je s vremenom 1: 32.733 na vrhu trećeg slobodnog treninga u Sočiju. Ferrarijevu brzinu potvrdio je Sebastian Vettel drugim mjestom. Odmah iza njemačkog trkača, Lewis Hamilton završio je ispred Valtterija Bottasa. Finac je također bio posljednji u roku od jedne sekunde najbržeg vremena. Max Verstappen je već zaostajao na petom mjestu. Zaostajanje za nizozemskim trkačem bilo je prilično malo. Romain Grosjean završio je na šestom mjestu ispred Alexandera Albona i Nico Hulkenberga. Landom Norris i Kevin Magnussen također su završili među prvih deset. Jedanaesti put postavio je Pierre Gasly ispred Danila Ricciarda i Carlosa Sainza. Natjecatelji Alfa Romea ni ovaj put nisu pronašli pravu brzinu. Antonio Giovinazzi završio je na XNUMX., a Kimi Raikkonen na XNUMX. mjestu
Vettel najbrži prije kvalifikacija

Sebastian Vettel završio je s vremenom 1: 20.294 na vrhu trećeg slobodnog treninga u Monzi, obilježenog malim razlikama između trkača. Čak 14 trkača završilo je trening u roku od jedne sekunde. Max Verstappen bio je najbliži vodećem Nijemcu. Treće i četvrto mjesto pripalo je Valtteriju Bottasu i Charlesu Leclercu koji su postavili potpuno identično vrijeme. Petim mjestom Daniel Ricciardo je bio pomalo iznenađen. Leadis Hamilton ovaj je put završio na šestom mjestu. Renaultovu brzinu potvrdio je Nico Hulkenberg na sedmom mjestu. Alexander Albon, Antonio Giovinazzi i Daniil Kvyat također su završili među prvih deset. Odmah iza prvih deset, Carlos Sainz završio je ispred Sergia Pereza, Pierrea Gaslyja i suigrača Land Norrisa, koji je ujedno bio i posljednji