Označiti: trening

Hamilton najbrži, Mercedes bez konkurencije

Formula 1
Čini se da je Mercedesova ekipa također potpuno u svojoj klasi na mađarskom trkalištu Hungaroring, jer su srebrni trkaći automobili bili daleko najbrži. Lewis Hamilton bio je gotovo četvrtinu sekunde brži od suigrača Nic Rosberga. Rosberg je dan započeo potpisivanjem novog dvogodišnjeg ugovora s Mercedesom, završivši svoj prvi slobodni trening gotovo sekundu i pol ispred Sebastiana Vettla. Njemački trkač Ferrarija bio je za dlaku brži od suigrača Kimija Raikkonena, koji je također bio blizak Danielu Ricciardu. Australac u Red Bullu, za razliku od konkurenata rangiranih prije njega, nije vozio na najmekšim gumama. Njegov suigrač Max Verstappen također je vozio na mekim gumama i bio je gotovo tri desetinke sporiji od Ricciarda. Vrijeme treninga bilo mu je više od dv
Hülkenberg s najboljim vremenom

Formula 1
Lewis Hamilton i Nico Rosberg treći su dan vozili samo djelomične treninge, a najbolji je bio Nico Hülkenberg. Dok je Sebastian Vettel prva dva dana bio najbrži, Hülkenberg je snimio jučerašnji trening za svoje dobro. Kao što je rečeno, Mercedes je odlučio ne voziti sve krugove i podijeliti testiranje između dva trkača, jučerašnji trening iskoristio je Carlos Sainz mlađi. iz ekipe Toro Rosso, koja je odvozila 161 krug. "Sam sam predložio promjenu jer mi olakšava fokusiranje na automobil i vožnju", komentirao je Rosberg promjenu planova za jučerašnji trening. Ipak, Mercedesov automobil dokazuje svoju pouzdanost, u utorak vozi čak 172 kruga. “Trening u utorak zapravo mi je bio previše i na kraju se više nisam uspio savršeno koncentrirati
Virtualni sigurnosni automobil naišao je na pozitivan odgovor

Formula 1
Natjecatelji Formule XNUMX također su testirali novi sustav takozvanog virtualnog sigurnosnog automobila na drugom slobodnom treningu u Austinu. Tijekom treninga na dijelu staze bile su izvješene žute zastave, kao u slučaju nesreće jednog od trkaćih automobila, a trkači su tim dijelom morali voziti prilično sporo, u određenom vremenskom okviru. Potez je rezultat ozbiljne nesreće Julesa Bianchija u Suzukiju, koji nije dovoljno usporio u području dvostrukih žutih zastava te izletio s pruge i zabio se u mobilno dizalo, koje je izvlačilo zaglavljeni automobil. izletničke zone. Trkači s virtualnim sigurnosnim sustavom automobila sami usporavaju, pa nema potrebe voziti stvarni sigurnosni automobil na stazu, što bi usporilo trkače u svim dijelovima staze. Iako su i trkači i vođe
Hamiltonov prvi trening

Formula 1
Lewis Hamilton bio je najbrži u svom prvom slobodnom treningu za Veliku nagradu SAD-a u Austinu. Trening se odvijao na malo vlažnoj stazi, na kojoj je sudjelovalo samo 18 trkača zbog problema momčadi Marussije i Caterhama. Isprva je to najbolje izgledalo Jensonu Buttonu, ali na kraju, kada je Mercedes pokazao pravu brzinu, skliznuo je na još uvijek dobro treće mjesto, iza Hamiltona i Nicoa Rosberga. Daniil Kvjat bio je četvrti, a Kevin Magnussen optimističan u kampu McLaren s petim mjestom. Fernando Alonso bio je šesti s teškim Ferrarijem, a pratio ga je Sebastian Vettel. Dobar dojam ostavio je Felipe Nasr koji je ove godine s Williamsom nastupio četvrti put. Trening je završio 0.362 sekunde i tri mjesta ispred Felipea Masse, redovnog trkača momčadi. Nico Hulkenberg bio je deveti, deseti put str
Di Grassi je dobio svoj prvi trening

Formula 1
Prvi slobodni trening prije uvodne utrke sezone Formule E u Pekingu imao je Lucas di Grassi, koji se natječe za momčad Abt. Brazilac je bio najbrži u prvom, 1-minutnom slobodnom treningu s vremenom 41.937: 45. Drugi najbrži na pekinškoj stazi ePrix bio je Sebastien Buemi (E.Dams Renault), a treći Sam Bird (Virgin Racing). Nicolas Prost bio je četvrti u drugoj utrci ekipe E.Dams, a slijedi ga Karun Čandok (Mahindra Racing). Bruno Senna bio je pomalo razočaran sa samo petnaest puta. Rezultati prvog treninga: Racer Team Time 01 11 Lucas di Grassi Audi Sport ABT 1.41.934s 02 9 Sébastien Buemi e.dams-Renault 1: 42.510s 03 2 Sam Bird Virgin Racing 1: 42.902s 04 8 Nicolas Prost e.dams-Renault 1: 42.9
Nakon pauze na vrhu opet oba Mercedesa

Formula 1
Nico Rosberg prvi je slobodni trening dobio za VN Belgije, gdje drugi dio sezone započinje nakon jednomjesečne pauze. Da se veza u ovo vrijeme nije puno promijenila, svjedoče i rezultati popodnevnog treninga, koji je u drugom automobilu Mercedesa pobijedio Lewis Hamilton. Hamilton je popodne bio šest desetinki brži od svog suigrača i rivala u borbi za ovogodišnjeg svjetskog prvaka Rosberga, a treći je bio Fernando Alonso, koji je ujedno bio i treći najbrži na prvom treningu. Španjolac je za Rosbergom zaostajao desetinku. Nastavili su u dobroj formi u Williamsu. Felipe Massa bio je četvrti, a Valtteri Bottas šesti, a vratio se samo McLarnov trkač Jenson Button. Sedmi je bio rookie s Torom Rossom Danilom Kvjatom, koji je bio nekoliko desetinki bolji
Na prvom Rossi, na drugom Marquez

MotoGP vijesti
Marc Marquez bio je najbrži na drugom slobodnom treningu za Grand Prix Indianapolisa nakon što je najbrže vrijeme prvog treninga zabilježio Valentino Rossi. Aktualni prvak rekao je nakon prvog treninga da je stara konfiguracija staze više odgovarala njegovoj Hondi, ali u drugom je ipak poboljšao Rossijevo vrijeme za više od pola sekunde, na 1: 32.882. Španjolac je bio najbliži Talijanu Andrei Ianone, koji je bio sporiji za 0.222 sekunde, a treće najbrže vrijeme postavio je Jorge Lorenzo, još tri desetinke sekunde niže. Andrea Dovizioso bila je četvrta ispred Danija Pedrosa i Stefana Bradla.
Hamilton drugi trening, Vettel ponovno zatvara

Formula 1
Lewis Hamilton dobio je drugi slobodni trening na stazi Gillesa Villeneuvea u krugu od 1: 16.118. Nakon što je tempo diktirao Fernando Alonso na prvom treningu, dvojac Mercedes preuzeo je inicijativu na drugom. Hamilton je bio brži od Nic Rosberga za 0.175 sekundi, a Sebastian Vettel, koji je bio manje od tri desetinke sekunde sporiji od Rosberga, popodne se najbliže približio vozačima njemačke momčadi. Ferrari je bio iza Vettla, ovaj put je Kimi Raikkonen bio brži od Alonsa, a slijedili su ga Felipe Massa i Valtteri Bottas u Williamsu. Osmo i deveto mjesto, kao i na prvom treningu, pripalo je objema trkačima McLarna. Kevin Magnussen je bio bolji, a Jenson Button uspio je zadržati Jean-Erica Vergena u Toru Rossu.
Još samo jedan trening u petak u budućnosti?

Formula 1
Očekuje se da će trkaći vikend karavana Formule XNUMX sljedeće sezone biti skraćen besplatnim treningom jednog petka. Očekuje se da će se već tradicionalni razgovori trkača s novinarima od četvrtka ubuduće održavati u petak ujutro, a popodne bi timovi i trkači odradili samo jedan slobodni trening, a ne dva, kako je to sada običaj. Ovime bi osoblje momčadi, barem u teoriji, na trkalište stiglo dan kasnije nego inače, što bi timovima uštedjelo novac na putovanjima i hotelskom smještaju. Ideja o otkazivanju jednog treninga trebala bi biti dio mjera kojima namjeravaju smanjiti troškove u Formuli XNUMX, jer su proračuni manjih momčadi premali da bi mogli konkurirati većim momčadima. Prednosti mjere ne bi trebale biti na financijskom polju, već i povećati broj gledatelja, kao što možemo
SlovenianEnglishItalianGermanFrenchCroatianBosnianSerbianCzechDutchRussianSpanishSlovakSwedish