Označiti: trening

Rosberg je ujedno i najbrži na posljednjem treningu

Nico Rosberg bio je najbrži na posljednjem slobodnom treningu za VN Malezije. Nijemac je poveo vremenom 1: 39.008, a najbliže mu se približio njegov suigrač Lewis Hamilton koji je zaostajao dvije desetinke sekunde. Još jednom su Kimi Raikkonen i Ferrari bili u društvu Mercedesovih trkača među prva tri, aktualni svjetski prvak Sebastian Vettel bio je četvrti, a Nico Hulkenberg završio je među prvih pet. Daniel Ricciardo u drugom Red Bullu bio je šesti, a Fernando Alonso sedmi. Slijedili su ih Felipe Massa, Valtteri Bottas i Sergio Perez. Romain Grosjean i pastor Maldonado i dalje nisu pronašli odgovarajuće postavke za svoj Lotus E22. Francuz je ponašanje opisao kao katastrofu. McLarenovi trkači također teško treniraju. Jenson Booth
Grosjeanuov prvi slobodni trening

Romain Grosjean bio je najbrži na prvom slobodnom treningu za VN Abu Dhabija. Lotusov trkač pretekao je drugog najbržeg trkača, Lewisa Hamiltona, za 1 sekunde s vremenom 44.241: 0.192. Treći je bio Sebastian Vettel. Kako trkači polako ostaju bez novih motora pred kraj sezone (može se koristiti samo osam po sezoni), na početku prvog slobodnog treninga na stazi vladalo je dugo zatišje. Nakon gotovo pola sata, Sergio Perez ušao je u brzi krug, ubrzo za njim i ostali. Na vrhu vremenske crte imena su se trkača brzo promijenila, ali na kraju sat i pol treninga, najbrže vrijeme pripalo je Lotusovom trkaču Romainu Grosjeanu. Francuzu su se najbliže približili Lewis Hamilton i novi-stari svjetski prvak Sebastian Vettel. Webber i Rosberg zauzeli su četvrt
Ferrari i Alonso su najbolje krenuli

Besplatni trening započeo je u Barceloni, gdje smo isprva vidjeli vrlo malo vožnji, jer je cijelu stvar prilično obilježilo loše vrijeme. staza je bila pogodna samo za gume bez gaznoga sloja u posljednjoj četvrtini, zbog čega je svaki od trkača prešao samo dvadesetak krugova. Već jučer je Alonso potiho najavljivao Ferrarijevu dobru formu, ali nije želio biti preglasan. Eto, danas je zauzeo prvo mjesto pred suigračem, koji je za njim bio dvije desetinke sekunde. Treće mjesto pripalo je Vergenu u Toro Rossu, a slijede ga Romain Grosjean i Sutil. Već šesti Lewis Hamilton stekao je više od sekunde zaostatka za Alonsom, ali nema puno toga za reći o vremenima nakon takvog treninga. Prva vremena treninga: 1. Fernando Alonso Ferrari 1m25.25
Na drugoj Massa

Prva polovica treninga vladala je u Mercedesu, gdje je Rosberg nastavio sa sjajnom vožnjom nakon prvog treninga. Ipak, konkurencija nije zaspala, jer je Felipe Massa u potpunosti zasjenio sve u drugom poluvremenu, kada je stigao do vrha i tamo ostao do kraja treninga. Drugo mjesto pripalo je Raikkonenu, a treće Massinu suigraču Fernandu Alonsu. Na četvrtom mjestu bio je Rosberg, koji je zaostao na manje od pola sekunde za vodećim Brazilcem, a peti Webber, a zatim i šesti Button već su zaostajali i sekundu. Drugo vrijeme treninga: 1. Felipe Massa Ferrari 1m35.340s 32 2. Kimi Raikkonen Lotus-Renault 1m35.492s + 0.152s 32 3. Fernando Alonso Ferrari 1m35.755s + 0.415s 30 4.
Posljednji trening na vrhu Vettela

Sebastian Vettel potvrdio je svoju ulogu favorita za najbolju startnu poziciju na VN Malezije nakon što je bio najbrži na posljednjem treningu u Sepangu. Trkač Red Bull-a zabilježio je najbolje vrijeme cijelog vikenda s 1: 36.435, pobijedivši u Mercedesu svog najbližeg sljedbenika Lewisa Hamiltona za 0.133 sekunde. Adian Sutil bio je treći, a Mark Webber na četvrtom mjestu zaostao je samo 0.178 sekundi za Vettlom. Kimi Raikkonen danas nije bio zadovoljan svojim Lotusom. Trening je završio kao peti najbrži s manje od četiri desetinke zaostatka. 3. Slobodni treninzi, neslužbeni sati: Vremenski krugovi trkačkog tima 1. Sebastian Vettel Red Bull 01: 36.435 20 2. Lewis Hamilton Mercedes 01: 36.568 17 3. Adrian Suti
U drugom Raikkonenu

Nakon fantastičnog početka sezone, Kimi Raikkonen također je na drugom treningu zauzeo prvo mjesto ispred Vettla i Masse u Maleziji. Finchov najbrži krug bio je, naravno, postavljen neposredno prije kiše, koja je praktički prekinula trening pola sata prije kraja. Naravno, ovo nije zaustavilo akciju, već samo uhvatilo najbrža vremena, jer su se timovi i trkači željeli pripremiti i za kišnu utrku. Srećom, u Sepangu je bilo dovoljno vruće da se staza počela brzo sušiti, ali do kraja treninga jednostavno nije bila potpuno suha. Vrijedno je spomenuti četvrto mjesto Alonsa u Ferrariju prije Webbra i Grosjeana. Rosberg, di Resta, Hamilton i Sutil slijedili su deseto mjesto, ali imao je mehaničkih problema. Možda je također vrijedno spomena rotacija Gieda van der Garda kad je počela padati kiša i Hulkenberga, koji nije zamijenio pr.