Označiti: utrka

Dvostruka pobjeda Ferrarija u Melbourneu, Verstappen podnio ostavku

Formula 1
Carlos Sainz pobjednik je utrke u Melbourneu. Španjolac je poveo u drugom krugu kada je iskoristio pogrešku tada vodećeg Maxa Verstappena. Nizozemac je potom odustao na kraju četvrtog kruga zbog problema s bolidom i tako prokockao priliku za desetu uzastopnu pobjedu. Momčadski kolega Charles Leclerc bio je drugi, a Lando Norris zauzeo je posljednju stepenicu postolja. https://twitter.com/F1/status/1771771064655258036 Lokalni Oscar Piastri bio je četvrti. Sergio Perez s Red Bullom danas nije bio konkurentan najboljima i završio je na petom mjestu. Fernando Alonso bio je šesti, a timski kolega Lance Stroll sedmi. Prvih deset kompletirali su Yuki Tsunoda, kojemu su ovo prvi bodovi ove sezone, Nico Hulkeberg i Kevin Magnussen. Tim Haas j
Acosta o svojoj prvoj utrci: Kao gubitak nevinosti - sve je super dok ne zabrljaš

MotoGP vijesti
Pedro Acosta oduševio je već u svojoj prvoj utrci u MotoGP klasi. Nakon što je startao s desetog mjesta, brzo se probio među najbolje i dugo je bio u igri čak i za pobjedničko postolje. U posljednjem dijelu ipak je platio neiskustvo i nakon problema s istrošenim gumama završio na devetom mjestu. U intervjuu za španjolski DAZN duhovito je usporedio svoju prvu utrku s gubitkom nevinosti. Razumljivo je bio vrlo zadovoljan svojim nastupom, a ponosan je i na odnos koji je u kratkom vremenu uspio uspostaviti s reprezentativcima. "Uvodni dio utrke je bio jako dobar. Prvih petnaest krugova je bilo kao iz snova. Bilo je skoro predobro za prvi put i naravno onda je malo puklo. Bilo je to kao gubitak nevinosti. Sve je super do u nekom trenutku zabrljaš. I ja sam sa
Bagnaji otvaranje sezone u Kataru

Francesco Bagnaia suvereni je pobjednik prve utrke nove sezone MotoGP klase u Kataru. Zbog problema Raula Fernandeza startala je sa zakašnjenjem od nekoliko minuta te je zbog toga skraćena za jedan krug. Aktualni svjetski prvak preuzeo je vodstvo u prvim krugovima utrke i njegovo vodstvo nakon toga više nije bilo ugroženo. Na postolju su mu se pridružili Brad Binder i Jorge Martin. https://twitter.com/MotoGP/status/1766885254046867537 Marc Marquez završio je četvrti ispred Enea Bastianinija i Alexa Marqueza. Prošlogodišnji pobjednik Fabio Di Giannantonio bio je sedmi. Aleix Espargaro nije uspio iskoristiti drugo startno mjesto te je nakon lošeg starta završio na osmom mjestu. Pedro Acosta je prvi u MotoGP klasi nakon dobrog starta za koji je čak bio u borbi
Ricciardo ljut na Tsunodu: Ponaša se kao dijete

Formula 1
Yuki Tsunoda bio je vrlo nezadovoljan odlukom tima nakon što je morao ispustiti timskog kolegu Daniela Ricciarda ispred sebe na kraju utrke. Vozači tima Visa Cash App RB tada su bili odmah iza Kevina Magnussena na trinaestom i četrnaestom mjestu. Japanac je bio na najtvrđoj verziji guma, dok je Australac imao najmekšu verziju na trkaćem automobilu. Na prijedlog potonjeg, tim je odlučio zamijeniti mjesta između dva vozača kako bi Ricciardo iskoristio prednosti mekih guma i pokušao osvojiti koji bod. Na kraju strategija nije uspjela i dva su trkača završila jedan za drugim na trinaestom i četrnaestom mjestu. Tsunoda je pokazao svoje nezadovoljstvo strategijom tima u krugu nakon utrke dok su se dva vozača vraćala prema
Hamilton: Zaostatak je veći od očekivanog

Formula 1
Lewis Hamilton je nakon prve utrke sezone priznao da je zaostatak za Red Bullom veći nego što je ekipa Mercedesa očekivala prije početka trkaćeg vikenda. Britanac je utrku završio kao sedmi - 50 sekundi iza pobjednika Maxa Verstappena. Timski kolega George Russell prošao je nešto bolje, završio je na petom mjestu, četiri sekunde ispred njega. "Mislim da smo svi u momčadi pomalo razočarani. Željeli smo i očekivali bolji rezultat." "Bila je to vrlo zahtjevna i ujednačena utrka. Istrošenost guma bila je relativno visoka. Još uvijek moramo poboljšati puno stvari ako se želimo približiti najboljima. Zaostatak za Red Bullom je veći nego što smo očekivali." Nakon nešto lošijeg starta utrke, Hamilton je prošao puno bolje u cilju jer se približio sunarodnjaku Noru
Sainz zadovoljan: Zaostatak za Perezom manji od očekivanog

Formula 1
Carlos Sainz vozio je vrhunski u prvoj utrci svoje posljednje sezone s Ferrarijem, završivši treći. Posebno ga je na kraju obradovao relativno mali zaostatak za drugoplasiranim Sergiom Perezom. Španjolac je za Meksikancem zaostao samo dvije sekunde. Nakon što je startao s četvrtog mjesta, u uvodnom dijelu utrke dvaput je pretekao timskog kolegu Charlesa Leclerca pri kočenju u prvom zavoju, a potom je prošao i Georga Russella. U drugom dijelu, unatoč tome što je bio na tvrđim gumama, uspio je držati ritam drugoplasiranog Sergija Pereza. "Jako sam zadovoljan današnjim nastupom. Nisam imao najbolji start, ali sam dobro kontrolirao trošenje guma i imao jako dobar ritam. Uspio sam prestići Charlesa i Georga i popeti se na podij. :"D
Di Giannantonio u Kataru do prve pobjede, Bagnaia drugim mjestom i padom Martina nadomak drugog naslova svjetskog prvaka

Fabio Di Giannantonio pobjednik je utrke u Kataru. Talijan, koji nema zajamčeno mjesto u narednoj sezoni, četiri kola prije kraja prestigao je tada vodećeg Bagnaija i ostvario prvu pobjedu u elitnom razredu. Drugi je bio Francesco Bagnaia koji je odlično krenuo u utrku s četvrtog startnog mjesta i suvereno vodio do kraja utrke. Unatoč tome, povećao je prednost pred Jorgeom Martinom na 21 bod, a nakon nesretnog starta Španjolac nije uspio pronaći pravu brzinu i završio je tek deseti. Luca Marini završio je na pobjedničkom postolju. https://twitter.com/MotoGP/status/1726295798869282865 Maverick Vinales bio je četvrti ispred Brada Bindera i Alexa Marqueza. Fabio Quartararo kroz cilj je prošao kao sedmi. Upotpunili su prvih deset
Zarco u Australiji do premijerne pobjede u elitnom razredu

Johann Zarco pobjednik je utrke u Australiji. Francuskom trkaču ovo je prva pobjeda u elitnom razredu. Na pobjedničkom postolju pridružili su mu se Francesco Bagnaia i Fabio Di Giannantonio, kojima je ovo prvo mjesto na pobjedničkom postolju. Bagnaia je drugim mjestom povećao vodstvo u ukupnom poretku. Sada ima 27 bodova više od Jorgea Martina, četvrti je Brad Binder, a peti Jorge Martin. Španjolac je vodio cijelu utrku, ali se rizik s posljednjom mekom gumom nije isplatio i bio je potpuno nemoćan pred napadima suparnika u zadnjem krugu. Šesti je bio Marco Bezzecchi, ispred Jacka Millera i Aleixa Espargra. Alex Marquez i Enea Bastianini kompletirali su prvih deset. Maverick Vinales završio je na jedanaestom mjestu
Quartararo: U finišu sam mogao izbliza vidjeti slabosti našeg motocikla

Fabio Quartararo iskoristio je padove Marca Marqueza i Francesca Bagnaije u današnjoj utrci i po prvi put nakon Austina zauzeo podij. Nakon pogreške Jorgea Martina na kraju utrke, francuski je trkač bio čak i na drugom mjestu nakratko prije nego što ga je Španjolac vratio. Unatoč tome, vozač Yamahe bio je zadovoljan svojom izvedbom, jer je mogao izbliza promatrati trenutno najbolji motocikl, a ujedno vidjeti Yamahine slabe točke. "Ovo je vrlo zahtjevan dan za mene. Tijekom cijele utrke bio sam otprilike sekundu i pol iza Bagnaije i Martina, a Bezzecchi je bio daleko ispred." "Posebno u zadnjem krugu, mogao sam izbliza vidjeti nedostatke našeg motocikla. Prema onome što sam vidio, pred nama je puno posla ako se želimo boriti s najboljima sljedeće sezone. Nadam se da možemo
Bagnaia: Ne znam koji je razlog pada, trenutno se ne osjećam najbolje na motociklu

Francesco Bagnaia završio je premijernu utrku u Indiji bez bodova nakon pada u četrnaestom krugu utrke. Jorge Martin je drugim mjestom smanjio prednost u ukupnom poretku na samo 13 bodova. Na pitanje koji je glavni razlog današnjeg odlaska u mirovinu, Talijan je odgovorio: "Ne znam točno što se dogodilo. Odlučio sam koristiti najtvrđu smjesu guma sprijeda dok su ostali Ducatiji imali srednju tvrdoću. Tijekom cijelog vikenda imao sam puno problema pri kočenju. Stražnji dio motocikla je dosta plesao, a prednji se često blokirao. Morao sam voziti potpuno na granici ako sam htio ostati naprijed, a kad voziš punom brzinom možeš pasti . Marco je jednostavno bio prejak danas, ali sam se mogao boriti za drugo mjesto s Jorgeom." “Ritam je bio slika