Označiti: utrka

Martin je pobjedom okrunio savršen vikend u Misanu

Jorge Martin trijumfalno je pobijedio u glavnoj utrci u Misanu. Marco Bezzecchi i Francesco Bagnaia i ovaj su put završili na pobjedničkom postolju. Kao i jučer četvrti je bio Dani Pedrosa ispred Mavericka Vinalesa, Miguela Oliveire i Marca Marqueza. Svoj najbolji plasman u elitnom razredu ostvario je Raul Fernandez osmim mjestom. Luca Marini i Johann Zarco kompletirali su prvih deset. https://twitter.com/MotoGP/status/1700852862996099137 Rezultati: RacerCountryTeamTime/Lagging1Jorge MartinSPAPramac Ducati (GP23)41m 33.421s2Marco BezzecchiITAMooney VR46 Ducati (GP22)+1.350s3Francesco BagnaiaITADucati Lenovo (GP23)+3.812s4Dani PedrosaSPAR ed Bull KTM (RC16) + 4.481s5Maverick ViñalesSPAAprilia Racing (RS-GP23)+10.510s6Miguel OliveiraPORRNF Aprilia (RS-GP22)
Bagnaia suvereni pobjednik utrke u Spielbergu

Francesco Bagnaia pobjednik je MotoGP utrke u Spielbergu. Na postolju su mu se pridružili Brad Binder i Marco Bezzecchi. Luca Marini bio je četvrti ispred Alexa Marqueza, Mavericka Vinalesa i Jorgea Martina. Fabio Quartararo, Aleix Espargaro i Enea Bastianini kompletirali su prvih deset. Franco Morbidelli bio je jedanaesti, ispred Marca Marqueza koji je završio na dvanaestom mjestu kao najbolji vozač Honde. https://twitter.com/MotoGP/status/1693242689502736724 Rezultati: RacerCountryTeamTime/Lagging1Francesco BagnaiaITADucati Lenovo (GP23)42m 23.315s2Brad BinderRSARed Bull KTM (RC16)+5.191s3Marco BezzecchiITAMooney VR46 Du cati (GP22)+7.708s4Luca MariniITAM ooney VR46 Ducati ( GP22) +10.343s5Alex MarquezSPAGresini Ducati (GP22)+11.039s6Ma
Espargaro: Vidio sam Binderovu grešku pa nisam napao u finišu

Aleix Espargaro je znao da je Brad Binder pretrčao zelenu površinu koja označava granice staze, pa nije niti pokušao prestići Južnoafrikanca u zadnjem dijelu posljednjeg kruga. Unatoč oštećenju motocikla na startu utrke, Španjolac je danas bio jedan od najbržih trkača na stazi. Isprva je vozio dosta usamljenu utrku, ali se onda uspio približiti vodećoj skupini. U posljednjem dijelu borio se s Bradom Binderom i Jorgeom Martinom za posljednje mjesto na postolju. Prošle godine, Espargaro je impresionirao na ovom mjestu prestigavši ​​Jacka Millera i Brada Bindera u posljednjoj šikani posljednjeg kruga za četvrto mjesto. Ove godine, međutim, takav manevar za treće mjesto nije bio potreban, jer su povjerenici kaznili Brada Bindera nakon završetka utrke. U osmom zavoju posljednjeg kruga pretrčao je zelenu površinu i s trećeg mjesta
Quartararo je prilikom pada ozlijedio lakat

Fabio Quartararo je prilikom pada na današnjoj utrci zadobio ozljedu lakta, a ujedno je pogoršao i stanje slomljenog prsta zbog kojeg će najvjerojatnije morati na operaciju. Nakon uspješne sprinterske utrke, u kojoj je završio treći, francuski se trkač nadao da će dobar rezultat ponoviti iu nedjelju. No, glavnu je utrku startao vrlo loše i s četvrtog mjesta skliznuo na dvanaesto. U sedmom zavoju trećeg kruga pogriješio je i pri padu u pijesak odnio svog sunarodnjaka Johanna Zarcoa koji ga je upravo pokušavao prestići. Zarco je također imao loš start u utrci i želio je brzo nadoknaditi izgubljena mjesta. https://twitter.com/MotoGP/status/1672939800091820033?t=ICjJsZeBld2e8XqrH7AXtQ&s=19 "Neće biti problema s laktom. Boljet će neko vrijeme, a onda će bol nestati. Što se tiče prsta, dobro
Bagnaia je pobjedom prije ljetne stanke povećala vodstvo u ukupnom poretku

Francesco Bagnaia pobjednik je posljednje utrke prije ljetne stanke u nizozemskom Assenu. Na postolju su mu se pridružili Marco Bezzecchi i Aleix Espargaro. https://twitter.com/MotoGP/status/1672950556254429191 Španjolac je završio četvrti neposredno ispred Jorgea Martina, ali Brad Binder je kažnjen od strane povjerenika utrke nakon cilja. Kao i jučer, na zelenu podlogu je uletio u osmom zavoju posljednjeg kruga, zbog čega je mjesto na postolju morao prepustiti Espargaru. Jorge Martin bio je peti. https://twitter.com/MotoGP/status/1672950136597520384 Alex Marquez završio je šesti ispred Luca Marinija usprkos dugoj kazni kruga. Takaaki Nakagami, Franco Morbidelli i Augusto Fernandez kompletirali su prvih deset. Rezultati:
Bezzecchi nakon iznimne vožnje do premijerne pobjede i vodstva u ukupnom poretku

Marco Bezzecchi suvereni je pobjednik druge utrke sezone u Argentini. Talijan je ostvario svoju prvu pobjedu u elitnom razredu nakon što je poveo u prvom krugu, a zatim ostavio suparnike daleko iza sebe. Bezzecchi je pobjedom i nulom Bagnaje preuzeo i vodstvo u ukupnom poretku. Na podiju su mu se pridružili Johann Zarco i Alex Marquez. https://twitter.com/MotoGP/status/1642585413981175809 Franco Morbidelli završio je na četvrtom mjestu ispred Jorgea Martina i Jacka Millera. Australac je osvojio čak deset mjesta u utrci. Nakon sudara s Takaakijem Nakagamijem u prvom krugu, Fabio Quartararo je klizio sve do starta, a potom uspio doći do sedmog mjesta. Luca Marini je bio osmi, dok su deset najboljih završili Alex Rins i Fabio Di Giannant
Vinales: Naporan rad se konačno isplati

Maverick Vinales bio je iznimno zadovoljan današnjim drugim mjestom na otvaranju sezone u Portimau. Trkač Aprilije, koji je zaostajao samo za Francescom Bagnaiom, trenutno zauzima drugo mjesto u ukupnom poretku. "Jako sam sretan. Naporan rad koji smo odradili ovaj vikend i tijekom cijele zime se isplatio", bile su prve riječi španjolskog trkača nakon utrke. "Želio sam pobijediti, ali Pecco je danas bio prejak. Pokušao sam mu se približiti u finišu - zakočio sam jako kasno, ali stražnja guma je već bila malo istrošena. Drugo mjesto je još uvijek veliki uspjeh. Želim da se još jednom zahvalim timu. Naš cilj mora biti biti prvi u svakoj utrci."
Bagnaia: Krenuli smo u sezonu kako smo htjeli

Francesco Bagnaia pobjednik je prve utrke sezone u Portimau. Talijanski trkač ima praktički savršen vikend nakon što je već u subotu slavio u premijernoj sprinterskoj utrci. Odmah po završetku utrke izrazio je zadovoljstvo kako je protekao cijeli vikend u Portugalu. "Za mene je ovo izuzetna utrka. Ova je bila puno mirnija od one jučer. Jako sam zadovoljan. Preko zime smo napravili izuzetan posao. Ove godine smo krenuli u sezonu onako kako su svi u ekipi željeli. Sada smo samo moram nastaviti u ovom ritmu. Trenutačno mi samo nedostaje moja zaručnica. Želio bih još jednom zahvaliti timu za sav posao koji su obavili u tvornici i na stazi." Talijanski trkač tako nakon završetka prvog trkaćeg vikenda na kontu ima maksimalnih 37 bodova. U ukupnom n
Bagnaia suverena pobjednica prve utrke u Portimau

Francesco Bagnaia pobjedom na uvodnoj utrci u Portimau na najbolji je mogući način započeo pohod prema drugom naslovu svjetskog prvaka. Na postolju su mu se pridružili Maverick Vinales i Marco Bezzecchi. Četvrto mjesto zauzeo je Johann Zarco, ispred Alexa Marqueza i KTM-ovih trkača. Brad Binder ovaj je put bio bolji od Jacka Millera. Fabio Quartararo je nakon lošeg starta uspio doći do osmog mjesta. Prvih deset kompletirali su Aleix Esparagro i Alex Rins, koji je tako bio najbolje rangirani Hondin trkač. Joan Mir je nakon odslužene kazne stigao do jedanaestog mjesta, a Takaaki Nakagami je dvanaesti. Rookie Augusto Fernandez uzeo je tri boda u svojoj uvodnoj utrci u elitnoj klasi osvojivši trinaesto mjesto. Posljednji je na cilj stigao Franco Morbidelli
Saudijska Arabija sve je bliže utrci MotoGP klase

Karavana MotoGP klase sve je bliže još jednoj utrci na Bliskom istoku. Govorimo o Saudijskoj Arabiji. Prošle je godine već potpisala ugovor s Dornom za održavanje utrke klase MotoGP u narednom razdoblju. Prema najoptimalnijim prognozama, to bi se moglo dogoditi već 2024. Država posljednjih godina dosta sredstava izdvaja za organizaciju sportskih događaja, posebice moto. Nakon utrke Formule 1, samo je pitanje vremena kada će najbolji trkači na dva kotača odmjeriti snage u ovoj zemlji. Ali želja nije samo organizirati ovakve događaje, Saudijci žele imati još vidljiviju ulogu u sportu. Saudijski princ Khalid Bin Sultan Al Faisal, koji je ujedno i predsjednik njihove auto-moto udruge, rekao je za Motorsport Magazine da u budućnosti žele imati svog trkača u MotoGP klasi.