Označiti: valetino rossi

Rossi i Morbidelli objašnjavaju razloge loše utrke

Tim Petronas Yamaha imao je puno više obećanja u prvoj utrci sezone u Kataru, no vozači su bili jako razočarani. Rossi je završio na skromnom dvanaestom mjestu, a njegov suigrač Morbidelli na osamnaestom mjestu. Obojica su okrivili loše prianjanje motora na stazi i Morbidellijev tehnički kvar čak i prije početka utrke. Kvalifikacije nisu bile loše pogotovo za Rossija jer ih je završio na izvrsnom četvrtom mjestu. Morbidelli je prije prvenstva važio za skrivenog favorita u borbi za prva mjesta. Utrka je krenula lošim startom i Rossi je odmah pao na sedmo mjesto. Tada je počeo samo gubiti na težini zbog lošeg prianjanja guma. Zagušenje stražnjih guma problem je s kojim se Yamaha suočava posljednjih godina. “Sigurno smo očekivali više, pogotovo nakon jučerašnjih kvalifikacija
Rossi se zagrijao, Lorenzo se vratio u sedlo

Valentino Rossi bio je najbrži na zagrijavanju prije utrke, dok je njegov suigrač Jorge Lorenzo, koji je jučer operiran zbog slomljene ključne kosti. Talijan Rossi postavio je najbolji krug 20-minutnog zagrijavanja. S vremenom kruga od 1: 35.803 bio je za tisućinku sekunde brži od Marca Marqueza, a treći najbrži bio je Cal Crutchlow. Lorenzo je sjedio na motociklu uglavnom kako bi procijenio koliko bi bilo bolno voziti se, ali je ipak postavio brza vremena u prvom sektoru. Nakon jedanaest krugova zabilježio je osmo najbolje vrijeme zaostavši za Rossijem za 0.715 sekundi.