Označiti: vlak

Gardner je kritizirao ponašanje Darryna Bindera na stazi nakon utrke

MotoGP vijesti
Nakon utrke, Remy Gardner želio je razgovarati s Darrynom Binderom o njihovom dvoboju na stazi. Svoju premijernu utrku u elitnoj klasi opisao je kao katastrofu. Trkači su u dvoboju sudjelovali praktički tijekom cijele nedjeljne utrke. Australac je, međutim, uspio prestići suparnika tek na kraju - u dvadesetom krugu. Unatoč bodu na svom debiju, Tech3 trkač je imao veće ambicije. Misli da je mogao doći do dvanaestog mjesta da nije proveo toliko vremena u borbi s mlađim Binderom. "Iako nismo tamo gdje bismo željeli da bude, lijepo je osvojiti prvi bod. Osjećao sam se dobro posebno na početku utrke. Sama konačna brzina nije bila toliko visoka koliko sam očekivao tako da bilo je teško prestići." “U jednom trenutku sam mislio da mogu sustići Doviziosa i Vinalesa, ali prije
Enea Bastianini je svoju prvu pobjedu u MotoGP-u posvetio pokojnom Faustu Gresiniju

Enea Bastianini osvojio je svoju prvu MotoGP pobjedu u Kataru izvanrednom vožnjom koju je posvetio Faustu Gresiniju, osnivaču Gresini tima, koji je preminuo prošle godine, ali je pogriješio na startu i pao na peto mjesto, a zatim se probio kroz utrku u prvi plan. Bastianini je dosta pridonio pobjedi i prije početka utrke, kada je odabrao stražnju gumu srednje tvrdoće, dok je većina natjecatelja izabrala meku. https://twitter.com/Bestia2006/status/23 "Jako sam sretan. Već smo vidjeli veliki potencijal u testovima, ali kada smo došli ovdje, napravili smo još jedan korak naprijed s postavkama i elektronikom. Jučer, za prvi put u kvalifikacijama, vozio sam se do
Espargaro: Honda se vratila

Nakon što je na početku sezone osvojio treće mjesto, Pol Espargaro je jasno dao do znanja: Honda se vratila Unatoč dobrim nastupima na treninzima, mlađi od braće Espargaro nije ušao u uži izbor favorita za pobjedu. No, Španjolac je poveo u startu utrke i stekao gotovo dvije sekunde prednosti u odnosu na progonitelje. Vodeću poziciju držao je do sedamnaestog kruga, kada ga je na startno-ciljnoj ravnini prvi prestigao Bastianini, a nakon greške pri kočenju u prvom zavoju Brad Binder. Unatoč propuštenoj prilici za prvu pobjedu u elitnom razredu, Španjolac je bio više nego zadovoljan trećim mjestom. Prema njegovim riječima, ni bez greške se ne bi mogao izboriti za pobjedu. No, dokazao je da je najteže razdoblje Honde prošlo. https://twitter.com/MotoGP/status/1500491002515279873 "Di
Jack Miller je dao ostavku zbog “izgubljenog” Ducatija

Jack Miller je objasnio da je u utrci za Veliku nagradu Katara na stazi Lusail dao ostavku zbog problema s elektronikom motora. Australac je kvalifikacije završio na četvrtom mjestu i obećao borbu za postolje, no nakon početka utrke došlo je do problema zbog kojih je u prvom krugu pao na šesto, a potom sve do šesnaestog. Trkač Ducati otkrio je da je došlo do greške u sinkronizaciji elektronike, zbog čega su izgubljene informacije o stvarnom položaju motocikla na stazi. Timovi programiraju upravljačku elektroniku prema mjestu na stazi, tako da puni gas u zakrivljenom dijelu staze znači drugačiji način ubrzanja nego na avionima. Miller je rekao da je pri ubrzanju u zavojima jedinica iz sebe izvlačila svu snagu, a na avionima je samo postupno dodavala. “Nemam pojma
Zabrinuti Martin: Aprilia je također bila brža u avionu

Jorge Martin će sutra u Barceloni na preventivni pregled zbog pada i bolova u ruci. Gotovo više od moguće ozljede, nakon početka sezone brine ga nekonkurentnost u utrci za jesen. "Nisam najbolje sišao sa startne linije. Enea i ja smo se zamalo sudarili, pa sam malo olabavio gas i izgubio dosta mjesta. Odavde je sve krenulo nizbrdo." Dodatni problem mu je predstavljalo to što u avionu nije uspio prestići Aleixa Espargara na Apriliji. Izgubio je i mjesto protiv Alexa Rinsa. Za njega je utrka bila gotova kada ga je Francesco Bagnaia poveo sa sobom kada je pao na kočnice u prvom zavoju. Dok je klizio u pijesku, Španjolac se našao u sendviču oba motocikla. https://twitter.com/MotoGP/status/1500562170517536769 "Prvi put sam stvarno
Quartararo nakon devetog mjesta u uvodu sumnja u šanse za obranu naslova

Fabio Quartararo bio je razumljivo nezadovoljan nakon što je završio devetu utrku koju je završio na devetom mjestu. Već nakon prve utrke snažno sumnja u svoje šanse za obranu naslova svjetskog prvaka. Već na predsezonskim testovima francuski je trkač više puta javno kritizirao nedostatak Yamahinog napretka u pogonskom sklopu novog agregata. Nakon jedanaestog mjesta u subotnjim kvalifikacijama, uspio je izboriti samo dva mjesta u utrci i završio je deveti. Prije njega završili su natjecatelji svih ostalih pet proizvođača motocikala. Potonje je glavni razlog zašto ne može biti optimističan prije nastavka sezone. "Zabrinjava činjenica da smo prošle godine ovdje pobijedili u obje utrke, a ove godine završili daleko iza. Krenuli smo u kvalifikacije u Q1, utrku u četvrtoj startnoj liniji, činjenice zbog ka
Bastianinijeva inauguralna utrka u Kataru

Enea Bastianini pobjednik je prve utrke klase MotoGP u Kataru. Na pozornici su mu se pridružili Brad Binder i Pol Espargaro. Španjolac je vodio veći dio utrke. Stariji brat Aleix zauzeo je četvrto mjesto ispred Marca Marqueza, oba Suzukija, Peace ispred Rinsa i Johanna Zarca. Fabio Quartararo je u obranu naslova krenuo s devetog mjesta. Takaaki Nakagami je završio deset. Utrku su najbolje startali trkači Repsol Honde. Pol Espargaro preuzeo je vodstvo na startu utrke ispred momčadskog kolege Marca Marqueza. Ducatijevi trkači krenuli su nešto lošije. Jorge Martin je izgubio svoju najbolju startnu poziciju i skliznuo na sedmo mjesto. Oba Suzukija također su dobro startala, Mir je brzo s osmog mjesta prešao na četvrto. Brad Binder pozdravio je sa sedmog mjesta
Bastiani su najbrži na zagrijavanju

Enea Bastianini postavila je najbrže jutarnje zagrijavanje (1: 54.519). Drugim mjestom uspio mu se približiti Johann Zarco. Aleix Espargaro zauzeo je treće mjesto ispred Miguela Oliveira i najboljih igrača prošle sezone Fabija Quartarara i Francesca Bagnaia. Najbrži iz jučerašnjih kvalifikacija Jorge Martin postavio je sedmo vrijeme. U prvih deset završio je i Franco Morbidelli, uz Suzuki, Rins ispred Mira. Marc Marquez je prvi put ovog vikenda u desetom zavoju osjetio tvrdoću katarskog asfalta. Ipak, uspio je nastaviti i postaviti jedanaesto vrijeme. Odmah iza njega završili su Takaaki Nakagami i Alex Marquez. Vidjeli smo još dva pada - Raul Fernandez i Fabio Di Giannantonio. Španjolac u četvrtom i Talijan u prvom zavoju. Čak 20 trkača j
Bastianini: Cilj je pozornica za pobjednike

Nakon prvog mjesta u prvoj startnoj postavi, Enea Bastianini priznala je da je cilj sutrašnje utrke izlazak na pozornicu za pobjednike. Trkač Gresini već je nekoliko puta skrenuo pažnju na sebe prošle sezone, posebice na utrkama. Imao je još nekoliko problema prošle godine kada je nastupio na motociklu iz 2019. u kvalifikacijama. Ove godine, međutim, ušao je u upotrebu s prošlogodišnjom specifikacijom motocikla. Prema riječima Ducatijevih glavnih ljudi, ovaj se ne razlikuje bitno od ovogodišnjeg, a Bastianini se s njim odlično snalazi. Talijan bi ove godine mogao biti jako opasan u borbi za pobjede. Možda sutra, unatoč tome što su mnogi trkači pokazali da imaju jako dobar ritam za utrku. "Vrlo sam zadovoljan drugim mjestom. Tijekom zimskih testova trudio sam se da dođem u Katar što spremniji", rekao je.
Marquez: Nemamo ritam da se borimo za pobjedu

Marc Marquez je bio zadovoljan trećim mjestom u kvalifikacijama, ali smatra da nema pravi tempo da se sutra bori za pobjedu. Španjolac je i prije početka trkaćeg vikenda demantirao mogućnost da bi se u nedjelju mogao boriti za pobjedu, te je te riječi ponovio u subotu. Unatoč solidnom tempu koji je pokazao na četvrtom slobodnom treningu, cilj mu je za sutra ipak priviknuti se i razumjeti novi motocikl Honda. Moguće je da se ipak uspije uključiti u borbu za pobjedničko postolje. "Zadovoljan sam današnjim danom. Najviše samo pripremama za utrku na četvrtom slobodnom treningu. Imao sam dobar ritam, vremena kruga su bila dobra i kad sam bila potpuno sama na stazi. Vidjet ćemo kako će biti bit će sutra. Prva utrka u novoj sezoni, puno stranaca pa će sigurno biti zanimljivo." „I ujutro sam bio daleko od n
SlovenianEnglishItalianGermanFrenchCroatianBosnianSerbianCzechDutchRussianSpanishSlovakSwedish