Označiti: vn france

Petrucci je slavio pobjedu u Le Mansu, Marquez je prvi put stigao do postolja

MotoGP vijesti
Danilo Petrucci pobjednik je utrke za VN Francuske u Le Mansu, a Alex Marquez na prvo postolje stigao je nakon iznimne vožnje. Pol Espargaro također je kušao šampanjac na podiju. Utrka je započela na mokroj stazi, a skliska staza odnijela je prvu žrtvu u prvom krugu. Valentino Rossi poskliznuo se u trećem zavoju, gotovo da su ga pregazili Joan Mir i Maverick Vinales. Izbjegli su palog Yamahin trkač vozeći se kroz izletničku zonu, zbog čega su izgubili poprilično mjesta. Danilo Petrucci poveo je ispred Andree Doviziosa i Jacka Millera, a Fabio Quartararo skliznuo je na šesto mjesto. U četvrtom krugu Cal Crutchlow našao se pored Quartarara, a Alex Rins pretekao je Paula Espargara za četvrto mjesto. Lider u bodovanju prvenstva izgubio je još jedno mjesto
Formula 1 vraća se u Francusku nakon 10 godina

Formula 1
Francuski L'equipe izvještava da se Francuska vraća nakon deset godina izbivanja iz kalendara utrka prvenstva Formule 2018. Velika nagrada Francuske naći će se na kalendaru utrka za sezonu 2018., a ugovor koji su potpisali vrijedi pet sezona. Utrku je posljednji put bio domaćin francuskog Magny Coursa, a sada će se Grand Prix održati na super modernoj stazi Paul Ricard krajem kolovoza XNUMX. Staza je do sada uglavnom testirana, a tu je i sustav za umjetno navodnjavanje staze. Vijest će biti službeno potvrđena na konferenciji za novinare u ponedjeljak.
Drugi trening u Le Mansu: Lorenzo dominantan, Rossi tek deseti

Aktualni svjetski prvak Jorge Lorenzo bio je najbrži na drugom slobodnom treningu za VN Francuske. Drugoplasirani Andrea Iannone bio je iza njega tri desetinke sekunde, a Marc Marquez još dvije. Pol Espargaro postavio je četvrti put, samo desetinku lošiji od Marqueza. Andrea Dovizioso bio je peti ispred Aleixa Espargara i Mavericka Vinalesa, dok je Dani Pedrosa, najbrži trkač prvog treninga, bio osmi. Više od sekunde lošiji od Lorenza bio je Hector Barbera na devetom mjestu, koji je u drugoj tvornici Yamahe pobijedio Valentina Rossija sa dobra dva kapetana.
Rossi: Pokušat ću pobijediti Lorenza

Valentino Rossi nada se da će uplatiti drugu uzastopnu pobjedu u sezoni ovog vikenda, jer staza u Le Mansu odgovara Yamahinom motoru. Talijan je ove godine prvi put pobijedio sve natjecatelje u Jerezu, a tri puta je pobijedio na francuskom trkalištu, 2002., 2005. i posljednjih osam godina, u sezoni 2008. Prošle je godine utrku završio na drugom mjestu, iza svog suigrač Jorge Lorenzo, međutim, nada se da će posegnuti za najvišim mjestom. "U Le Mansu naš motor obično radi dobro", rekao je Rossi. "Jedini nedostatak trkališta je vrijeme, koje je ovdje vrlo nepredvidljivo. Može kiša, ali često je hladno, pa morate paziti na brojne čimbenike. Prošle sam godine vozio dobru utrku, ali nisam mogao Ne bih li pobijedio Jorgea, pokušat ću ponovo ove godine. Započet ćemo tjedan kao u Jerezu,
Cal Cruthclow zadovoljan drugim mjestom

U utrci za Veliku nagradu Francuske prošle nedjelje, član polufabričkog tima Tech 3 Yamaha, Cal Crutchlow, završio je drugi. Bio je samo iza Danija Pedrose i tako postigao svoj najbolji rezultat do sada u kraljevskoj klasi. Na četvrtom slobodnom treningu prije utrke Britanac je loše pao i slomio potkoljenicu. Unatoč ozljedi, dobio je dozvolu za sudjelovanje u utrci. Zbog spomenute činjenice njegovo je postignuće još pohvalnije. Kako je rekao, vrlo je zadovoljan rezultatom. “Lijepo je biti na pobjedničkoj pozornici i mislim da je to potpuno zasluženo. U suhim uvjetima zbog ozljede nije mogao biti toliko konkurentan. Tako sam bio odlučan u završnici utrke među prvih pet. Nisam očekivao da ću osvojiti postolje ", rekao je Cal nakon teške utrke. “Na kraju sam se uplašio Marca Marqueza
Pedrosijeva druga pobjeda u godini

Dani Pedrosa danas je postao prvi trkač MotoGP serije koji je ove godine pobijedio u dvije utrke. Španjolac je VN Francuske započeo sa šestog mjesta i uspio se probiti do suverene pobjede u mješovitim vremenskim uvjetima. Trkač Repsol Honda tako vodi u ukupnom poretku prvenstva ispred suigrača Marca Marqueza, koji je nakon lošeg starta ipak uspio doći do trećeg mjesta. Drugi je bio Cal Crutchlow. VN Francuske, Le Mans, Rezultati: Racer Team Time 1. Dani Pedrosa Repsol Honda 49: 17.707 2. Cal Crutchlow Tech 3 +4.863 3. Marc Marquez Repsol Honda +6.949 4. Andrea Dovizioso Ducati +10.087 5. Nicky Hayden Ducati +18.471 6. Álvaro Bautista Gresini +23.561 7. Jorge