Označiti: wsbk

Vlasnici F1 kupili su MotoGP

Formula 1, MotoGP vijesti
Vlasnici prvenstva Formule 4,2, Liberty Media, i službeno su potvrdili kupnju Dorne, a time i većinskog udjela u motociklističkim svjetskim prvenstvima MotoGP, WSBK i MotoE, za što se očekuje da će platiti 86 milijarde eura. Liberty Media će sada posjedovati 14% MotoGP prvenstva, dok će XNUMX% ostati u vlasništvu čelnih ljudi prvenstva. Kupnja bi trebala biti konačno odobrena do kraja godine jer će je detaljno ispitati europske vlasti i tijela za zaštitu tržišnog natjecanja.
Razgatlıoğlu u prvoj utrci u Barceloni do prve pobjede za BMW

MotoGP vijesti, WSBK
Toprak Razgatlıoğlu pobjednik je prve utrke klase Superbike u Barceloni. Turčin, koji je inače utrku krenuo s najbolje startne pozicije, poveo je u posljednjem krugu utrke kada je uspio prestići do tada vodećeg Nicolu Bulegu. Talijan je vodio veći dio utrke i potpuno je popustio na kraju, što je Razgatlıoğlu iskoristio. Na postolju im se pridružio Alvaro Bautista. Španjolac je do trećeg mjesta stigao s četrnaeste startne pozicije. Utrku je najbolje startao Alex Lowes koji je s pete startne pozicije izbio u vodstvo i već stekao sekundu prednosti pred svojim progoniteljima. Na kraju četvrtog kruga ipak je pao i tako prokockao veliku priliku za svoju prvu pobjedu u klasi Superbike. Četvrti je bio Andrea Iannone, peti Andrea Locatelli, šesti Alex Lowe
Iannone o razdoblju suspenzije: Prestao sam pratiti MotoGP

U nedavnom intervjuu za web stranicu Superbike World Championshipa, Andrea Iannone govorio je o razdoblju koje je proveo izvan trkaće staze zbog doping prekršaja. Nakon četiri godine pauze Talijan se u velikom stilu vratio u klasu Superbike, gdje je već u prvoj utrci nove sezone u Australiji stao na postolje. Time je dokazao svoj talent koji nije nimalo izblijedio tijekom godina pauze. Ovo iskustvo bilo mu je jako teško. "Četiri godine nisam smio nastupiti na utrkama. Bilo mi je jako teško prihvatiti odluku suda. Moj život je tada nekako izgubio smisao. Bilo je potrebno naviknuti se na novi način života. Osjećao sam se izgubljeno." "Bolilo je kao da sam jako teško pao. Ali ako padneš, izbivaš najviše godinu dana. Odmarao sam se četiri. Teško je to opisati. Kunem se imenom
Razgatlioglu polovično zadovoljan prvim trkaćim vikendom

WSBK
Ovo je nedjelja puna događaja za Toprak Razgatlioglu. Prvo je osvojio treće mjesto u Superpole utrci po prvi put za BMW tim, a onda mu je pogon eksplodirao u trećem krugu druge utrke vikenda. "Jako sam razočaran jer nisam očekivao da ću imati problema s pogonskim sklopom," rekao je Turek nakon utrke. BMW tim je u protekle dvije sezone imao dosta problema s pouzdanošću svog motocikla. Razgatlioglu je već imao sličan problem u prvom ogledu u prosincu u Portimau. "U drugoj utrci uspio sam prestići nekoliko vozača. Bio sam na čelu, ali onda je motor otkazao. To je samo dio utrke. Nisam baš najzadovoljniji prvim vikendom nove sezone. Mogao sam recimo polovično Stajao sam na postolju za pobjednike, ali u drugoj utrci bio sam s
Rea ostala neozlijeđena: Pad me potpuno iznenadio

WSBK
Jonathan Rea je srećom prošao neozlijeđen nakon sudara u drugoj današnjoj utrci klase Superbike. Šesterostruki svjetski prvak ima vikend koji će htjeti što prije zaboraviti. Na svom debiju za Yamahu u subotu je završio na sedamnaestom mjestu, a nakon obećavajućeg starta nedjeljnu utrku završio je u trećem krugu padom u jedanaestom zavoju. "Prije svega bih želio reći da je sa mnom sve u redu. Malo me boli pad, ali srećom nije bilo ozljeda." "Dva puta sam završio na tlu ovaj tjedan, ali sam srećom ostao u jednom komadu. Današnji pad je bio potpuno neočekivan. To me još više ljuti jer se to dogodilo baš kad sam se bolje osjećao na motoru." "Kada je Toprakov motor eksplodirao, dobio sam nekoliko mjesta i odjednom se našao u vrlo dobroj poziciji. Čim
Alex Lowes najbolji u drugoj utrci klase Superbike na Philip Islandu

WSBK
Alex Lowes pobjednik je druge utrke klase Superbike na Philip Islandu. Vozač Kawasakija je pobjedu u potpunosti odnio na kraju utrke, kada je s vanjske strane uspio proći dotad vodećeg Alvara Bautistu. Španjolac je vodio od nastavka utrke - ona je prekinuta u četvrtom krugu zbog pada Jonathana Rea. Na pobjedničkom postolju pridružio im se Danilo Petrucci. Andrea Iannone postigao je četvrti gol. Potonji je odlično krenuo u utrku s četrnaeste startne pozicije i probio se u vodeću skupinu. Nakon pauze malo je zaostao za vodećima, ali je uspio iskoristiti pad Andree Locatellija i stići tik ispod postolja za pobjednike. Nicolo Bulega, pobjednik jučerašnje prve utrke, bio je peti. https://twitter.com/WorldSBK/status/1761647270515048517
Lowes u Superpole utrci do svoje prve pobjede u četiri godine

WSBK
Alex Lowes pobijedio je na Superbike Superpole utrci na Philip Islandu. Engleskom trkaču ovo je prva pobjeda nakon dugo godina, kada je slavio na ovom borilištu. Poveo je na početku drugog kruga kada je u prvom zavoju prestigao Andrea Iannonea. Potonji je potom zbog problema s motociklom pao na ljestvici i završio na četrnaestom mjestu. Lowes je odlučujuću prednost stekao u posljednjim krugovima, kada je uspio pobjeći suparnicima za dobru sekundu. Andrea Locatelli uspio se sabrati nakon lošeg starta, kada je bio čak deseti, te je agresivnom vožnjom uspio doći do drugog mjesta. Toprak Razgatlioglu, koji je prvi put kao član BMW tima zauzeo treće mjesto na postolju. Turčin je u fotofinišu uspio prestići Alvara Bautistu koji je za
Iannone: Mislim da sanjam

Andrea Iannone je razumljivo bio iznimno zadovoljan nakon što je završio treći u prvoj Superbike utrci sezone. Kako je priznao, nije očekivao da će se u svojoj prvoj utrci u novoj konkurenciji uspjeti izboriti za mjesto na pobjedničkom postolju. Talijan je iznenadio već u kvalifikacijama, kada je zauzeo drugo mjesto, a potom i poveo u utrci. Nakon početnog vodstva uspjeli su ga prestići samo Nicola Bulega i Andrea Locatelli. Nakon utrke je o svom povratku na trkaće staze rekao: "Nevjerojatno. Ovo stvarno nisam očekivao. Trenutno se osjećam kao da sanjam. Nevjerojatno je biti na tako visokoj razini u prvoj utrci sezone. Osjećaj na motociklu bio je nevjerojatan." "Dobio sam veliku podršku i to mi znači više od današnjeg rezultata" "Trenutno prštim od energije. Kada prev.
Rea: Trenutno smo izgubljeni

Nova sezona klase Superbike nije krenula po željama Jonathana Ree. Sjeverni Irac, koji je na kraju prošle sezone nakon devet godina napustio Kawasaki i ove godine sjeo na motocikl Yamahe, imao je dosta problema u prvoj utrci na Philip Islandu. U kvalifikacijama je zauzeo tek jedanaesto mjesto. U uvodnom dijelu utrke uspio se probiti među najbolje, ali je potom izgubio dosta vremena tijekom obveznog zaustavljanja radi promjene guma. Na stazu se vratio kao osamnaesti zajedno s Alvarom Bautistom, koji je pao u uvodnom dijelu utrke, ali je uspio podići motocikl. Rea nije mogao pratiti tempo španjolskog trkača i završio je sedamnaesti. "Za mene je to jedna od najzahtjevnijih utrka u mojoj karijeri. Loše sam startao sa startne pozicije, ali sam onda uspio prestići nekoliko trkača. Odlučio sam s
Bulegi Superbike otvaranje sezone na Phillip Islandu, Iannone treći

Nicolo Bulega pobjednik je prve utrke nove sezone klase Superbike. Aktualni svjetski prvak klase Supersport dominantnom je vožnjom proslavio svoj debi u klasi Superbike. Andrea Locatelli bio je drugi, a Andrea Iannone, također debitant u ovoj klasi, treći. https://twitter.com/WorldSBK/status/1761263139910279326 Toprak Razgatlıoğlu završio je četvrti. U svojoj prvoj utrci za BMW, Turčin je osvojio peto mjesto, jer su mu stjuardi dali kaznu od 1,2 sekunde zbog prebrzog zaustavljanja. Minimalno obavezno vrijeme je jedna minuta i dvije sekunde. Alex Lowes bio je četvrti. Već je i uvodna utrka sezone ponudila izuzetne događaje na stazi. Pogotovo u prvim krugovima, kada smo vidjeli mnoga pretjecanja na samom vrhu. Debut je poveo na početku drugog kruga