Pobjeda na mitingu Friuli Venezia Giulia

Autor članka: , objavljeno 30. kolovoza 2016.

152 kilometra vijugavih talijanskih cesta, s bezbroj serpentina, koje posadama rally automobila ne dopuštaju ni trenutak odmora, bilo je mjesto ovogodišnjeg četvrtog relija za slovensko državno prvenstvo. Osim asfalta s inače izvrsnim prianjanjem, koji nikako ne oprašta od guma, uvjete su na višu razinu podigli i jako sunce i stvarne ljetne temperature iznad trideset stupnjeva. Rok Turk i Martina Lazar natjecali su se i na reliju Furlanije-Julijske krajine, brzinskim ogledima u okolici Čedada i jakom međunarodnom konkurencijom, a nakon napetih borbi u sekundama u nedjelju, zasluženo su se radovali novim velikim postignućima na cilju.

U klasi R2B Rok i Martina osvojili su prvo mjesto u Peugeotu 208 R2 i timu OPV Racing Cars, radujući se novoj pobjedi: „Uspjeli smo postići ono zbog čega smo došli na reli - pobijediti! Glavni izazov bio je pobijediti jaku talijansku konkurenciju, što smo uspjeli i na jednom od mojih omiljenih mitinga. Istodobno, nakon napetog četverostrukog sprinta, postigli smo i izvrstan rezultat u slovenskom državnom prvenstvu s drugim mjestom u generalnom poretku. " Uz drugo mjesto i nove bodove, momčad je odnijela i trofeje za prvo mjesto u diviziji 2.

Državno prvenstvo nastavlja se za 14 dana, kada će se održati miting Nova Gorica.

[vsw id = ”FGYPQQ1EoPA” source = ”youtube” width = ”425 ″ height =” 344 ″ autoplay = ”yes”]

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPala. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!