Poglajen, Lodi i Trček novi prvaci!

Autor članka: , objavljeno 18. rujna 2013.

Posljednjim ovogodišnjim događajem na domaćem kružnom prvenstvu u brzini, koji se održao na češkom trkalištu u Brnu, Zoran Poglajen i Mathias Lodi postali su prvaci.

Peti trkački vikend, nakon otkazivanja utrke na mađarskom Pannoniaringu, koji je bio planiran za prvi vikend u listopadu, zamijenjen je onim u Brnu, koji je najpoznatiji po MotoGP seriji. U sklopu FIA-CEZ utrke, naši su se dječaci proteklog vikenda, 13. i 15. rujna 2013., natjecali u dvije utrke. Cijeli vikend protekao je po lošem, hladnom vremenu. Zoran Poglajen, Jure Marinšek (obojica novi Renault Clio Cup 5,5), Željko Čumurdžič s prethodnom generacijom Clia i David Šuster s Alfom Romeom 2013i, natjecali su se u generalci bržim trkaćim automobilima na vrlo raznovrsnom i tehnički zahtjevnom gotovo 2.0 km dugom trkalištu. TS. Aleš Bužga, Tomaž Trček, Matthias Lodi, Klemen Popit, Andro Pertot, Luka Glazer i Metod Počkaj natjecali su se u Fiat Grande Punti LEMA GP kupu.

Subotnja utrka, koja se odvijala po kiši, najbolje je završila u generalnom poretku za Zorana Poglajna ispred Jure Marinšeka. David Šuster je prvi put u karijeri, što mu je bila jedina 13. utrka, zauzeo izvrsno treće mjesto. Nažalost, Željko Čumurdžić i Luka Glazer utrku su završili u šestom odn peti krug. U LEMA GP kupu Matthias Lodi pobijedio je u uzbudljivom triatlonu ispred Alfreda Kramera ml. i Tomaž Trček, a slijede Aleš Bužga, Andro Pertot, Klemen Popit i Metod Počkaj.

Nedjeljna utrka odvijala se na suhoj stazi, ali uz malu rosu. Još je jednom Zoran Poglajen svladao konkurenciju i konačno potvrdio naslov prvaka, a slijede ga Željko Čumurdžić i ponovno na postolju David Šuster. Nažalost, Jure Marinšek dao je ostavku zbog tehničkih problema u osmom kolu. U LEMA GP kupu Alfred Kramer ml. ispred Matthiasa Lodija, koji je postao prvak. Slijedili su ih Luka Glazer, Tomaž Trček, Aleš Bužga, Andro Pertot i Metod Počkaj. Nažalost, Klemen Popit morao je dati ostavku u petom krugu zbog tehničkih problema.

Tomaž Trček postao je prvak u bodovanju mladih vozača do 21 godine s 395 bodova, Andro Pertot zauzeo je drugo mjesto s 340 bodova, a Jure Marinšek treće s 303 boda.

U subotu se održala još jedna dvosatna inercijska utrka, a ovog puta izvrsno su nastupile obje posade Matej Sešel - Jaka Marinšek i Tomaž Trček - Jure Marinšek. Obje momčadi natjecale su se u kupu Renault Clio. Nadobudni omladinci Tomaž i Jure pobijedili su izvrsnim, stalnim utrkama bez grešaka, što je posljednjih godina slovenskog trčanja u kružnim brzinama, bez sumnje najveći uspjeh unutar CEZ-a. Uz malo sreće, Matej i Jaka propustili su postolje i utrku završili na nezahvalnom četvrtom mjestu.

I direktor KHD-a u krovnoj udruzi AŠ2005 Drago Božič, kao i organizator LEMA GP kupa Mirko Marinšek, zadovoljni su ovom sezonom i već kroje planove za nadolazeću 2014. godinu.