Quartararo je objavio MotoGP testiranje, Vinales najbrži

Autor članka: , objavljeno 3. svibnja 2021.

Maverick Vinales bio je najbrži u ponedjeljak na probnom danu nakon Jerezove utrke za Veliku nagradu Španjolske. Tvornički Yamaha trkač je nakon 1 kruga postavio vrijeme 36.879:101, nakon što je njegov timski kolega Fabio Quartararo propustio testove zbog zdravstvenih problema. Vinalesa je tijekom maratona mamila tehnika pa je jednom morao stati na stazi. Motor njegovog M1 ostao je bez ulja, pa je testni dan nakratko prekinut, uslijed čega testni program Yamahe nije pretrpio veća oštećenja.

Quartararo, koji je u nedjeljnoj utrci ostao bez pobjede kada je izgubio vlast u desnoj ruci, nakon utrke se vratio kući kako bi se konzultirao s liječnicima i odlučio o liječenju problema prije utrke za VN Francuske u Le Mansu za dva tjedna.

Drugo i treće vrijeme postigao je Suzukijev trkač Alex Rins prije aktualnog svjetskog prvaka Joan Mira, koji je ponovno testirao prototip jedinice za sezonu 2022. I on i Rins su u međuvremenu testirali postavke za utrku u Le Mansu.

Među najbržim petorkom bili su Takaaki Nakagami, koji je testirao brojne inovacije za Hondu, uključujući novi aerodinamični oklop, koji je poprilično podsjećao na Yamahu, te Johann Zarco, koji je bio brži od Hondinog trkača Pola na Ducatiju. Espargaro, koji je snimio još dva pada među 89 oduzetih krugova.

Dan u prvih deset završili su Miguel Oliveira, Luca Marini, Franco Morbidelli i novi vodeći po strijelcima Svjetskog prvenstva Francesco Bagnaia.

Na utrci u Jerezu Marc Marquez je na trećem slobodnom treningu osjetio posljedice subotnjeg pada, no one nisu nestale ni u ponedjeljak, pa je osmerostruki svjetski prvak odvozio samo sedam krugova, a potom dan završio s bolovima u vratu.