Reli Dakar: Simon Marčič slavio pobjedu u najtežoj kategoriji

Autor članka: , objavljeno 11. siječnja 2023.

Vozači relija Dakar danas su odvozili etapu dugu 624 kilometra koju su završili sprintom dugim 114 kilometara, a nakon izvrsnog jučerašnjeg ostvarenja Tonija Mulca, danas je zablistao naš drugi predstavnik na reliju Simon Marčič. Marčič je brzinski ispit završio s vremenom od 2 sata 8 minuta i tri sekunde, što je bilo dovoljno za ukupno 39. mjesto, no Mariborčanin je bio uvjerljivo najbrži u svojoj klasi Original, najtežoj klasi natjecatelja koji se natječu bez ekipe. Današnjim postignućem napredovao je na 54. mjesto u ukupnom poretku za kojim zaostaje 11 sati, 49 minuta i 16 sekundi.

"Prvi put u karijeri pobijedio sam u najtežoj klasi, klasi original", rekao je Marčič nakon etape. "Bilo je odlično. 110 kilometara dina bez zaustavljanja. Ovo je teren koji mi odgovara."

Nakon jučerašnjeg osmog vremena testa (isprva ga je završio na šestom mjestu, ali su organizatori kasnije ispravili rezultate), Mulec je danas stazu završio s 30. vremenom u ukupnom plasmanu, iza pobjednika Rossa Brancha 16 minuta i 55 sekundi, te tako zadržala 26. mjesto u ukupnom poretku. Adrien Van Beveren postavio je drugo vrijeme, a Michael Docherty treće. Mulca je 2 sata i minute bilo dovoljno za jedanaesto mjesto u klasi Rally2, gdje nakon 10 etapa rallyja drži deveto mjesto. U ukupnom poretku motociklista vodi Kevin Benavides koji je danas bio četvrti na cilju. Drugo mjesto drži Skyler Howes, a treći je Toby Price sa zaostatkom od dvije minute i deset sekundi.

Četiri kraće, ali vrlo teške etape očekuju natjecatelje do kraja relija. Sutra će završiti etapu dugu 427 kilometara, koja će završiti brzinskim ispitom od 274 kilometra.

Među automobilistima, Sebastien Loeb slavio je svoju četvrtu etapnu pobjedu, zauzevši ukupno treće mjesto. Prošlogodišnji pobjednik Naser Al-Atijah zadržao je uvjerljivo vodstvo, dok je drugo mjesto zauzeo Lucas Morales koji ima 16 minuta prednosti ispred Loeba.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPala. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!