Records Day u Indianapolisu

Autor članka: , objavljeno 10. kolovoza 2014.

Na prilično slabo posjećenoj Moto GP utrci u američkom Indianapolisu, utrka je završila kao i sve ove godine. Marc Marquez pobijedio je u desetoj utrci zaredom. Time je izjednačio rekord Michaela Doohana iz 1997. S tom razlikom što je Australac te godine završio treću utrku sezone na drugom mjestu, kao i četrnaestu. Tako je zabilježio 12 pobjeda, dva druga mjesta i ostavku na posljednjoj domaćoj utrci te godine. S druge strane, Marquez je na putu do 100% dosadašnjih rezultata, barem je tako nakon deset ovosezonskih utrka, a pred njim je još osam. Tako je trenutno zabio 250 bodova, a do kraja sezone još ih ima 200. Kad smo već kod bodova, u ovoj je utrci postavljen još jedan metak, Valentino Rossi, s današnjim trećim mjestom u karijeri je zabio 4000 bodova, što nitko drugi je uspio u tome.

Inače, utrka za Marqueza nije bila tako laka kao što se činilo na cilju. U uvodnim krugovima Marc je tako vozio iza (pomalo iznenađujuće) Andrea Dovizios i Valentino Rossi. Tada je lagani sudar potonjeg pomiješao redoslijed, a Lorenzo se također umiješao u borbu za pobjedu, kratko vrijeme kušajući vodstvo u desetoj utrci u godini. U nastavku utrke, međutim, Dovizioso sa svojim Ducatijem nije mogao pratiti vodeći trio. Marquez je tako suvereno utrku priveo kraju na prvom mjestu, a na postolju je nakon manje Rossijeve pogreške Lorenzo završio drugi, a Rossi treći. U ukupnom poretku Valentino je i dalje na trećem mjestu s četiri boda, jer je danas njegov najveći suparnik za drugo mjesto u ukupnom poretku Pedrose završio odmah iza njega na četvrtom mjestu.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPala. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!