Rossi: Zaslužio bi desetu titulu

Autor članka: , objavljeno 22. siječnja 2023.

Valentino Rossi i dalje je razočaran što nije uspio osvojiti deseti naslov svjetskog prvaka 2015. godine. Siguran je da to zaslužuje.

Jorge Lorenzo je na prošloj utrci osvojio svoj posljednji, treći naslov. Osim izravne borbe za naslov između dva Yamahina trkača, sezonu su obilježili i brojni incidenti između Rossija i Marqueza. Njihov je odnos najnižu točku doživio na utrci u Maleziji. Kada je nakon poznatog incidenta s Marquezom Valentino Rossi u posljednjoj utrci u Valenciji morao krenuti od samog početka startnog reda. Talijan je u nedjelju stigao sve do četvrtog mjesta, što uz Lorenzovu pobjedu nije bilo dovoljno za deseti naslov svjetskog prvaka.

Mnogi su bili uvjereni da je Marquez u prošlom dijelu sezone smjelim manevrima namjerno izazvao Valentina Rossija i tako pomogao Jorgeu Lorenzu u borbi za naslov. Razlog tome navodno su zamjerke koje su se nakupile od prvog dijela sezone, kada je Španjolac više puta 'izvlačio kraći kraj' u izravnim dvobojima s Rossijem.

"Malo sam razočaran što nisam uspio osvojiti deseti naslov", rekao je Rossi za Motosport-Total.

“U karijeri sam dva puta izgubio naslov u zadnjoj utrci. Zato mislim da zaslužuje desetinku."

– Bez obzira na sve, osvojio sam puno u karijeri pa se ne bih trebao buniti.

Osim sezone 2015., Talijan je izgubio naslov u posljednjoj utrci 2006. godine, kada je nakon pada završio utrku na trinaestom mjestu, no Nicky Hayden je trećim mjestom osvojio naslov.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPala. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!