Rossi je sedmi put osvojio Monza Rally

Autor članka: , objavljeno 9. prosinca 2018.

Valentino Rossi proslavio je sedmu ukupnu pobjedu na ovom godišnjem događaju pobijedivši svih devet brzih proba na reliju Monza. Svjetski motociklistički prvak tako je najuspješniji trkač na Monza Rally Showu, gdje su Robert Kubica i Sebastien Loeb također posljednjih godina slavili pobjede. Talijanu, koji je vozio jednu od četiri kategorije Ford Fiest WRC Plus, ovo je četvrta uzastopna pobjeda, a najbliži sljedbenik Teemu Suninen vozio je minutu i sedam sekundi iza Rossija nakon što je pogriješio u jednom od brzih pokušaja i izgubio puno Puno vremena.

Roberto Brivio, brat Davida Brivija, šefa Suzukijevog MotoGP tima, osvojio je treće mjesto, pobijedivši Rossijevog pomoćnika Uccia Saluccija. Svi prva četvorica vozili su iste trkaće automobile.

Tradicionalno je u reliju sudjelovao i legendarni motocross vozač Antonio Cairoli, koji je bio najbolji od ostalih trkača za volanom starijeg WRC Hyundaija i20.

Već imate svoj kalendar Valentino Rossi 2019?

Kalendar Valentino Rossi 2019 možete naručiti u našoj internetskoj trgovini klikom na ovaj link -> https://bit.ly/2Qke6zg

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPala. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!