Rossi zadovoljan postoljem

Autor članka: , objavljeno 13. srpnja 2015

Valentino Rossi utrku u Njemačkoj završio je na trećem mjestu, ali je unatoč tome povećao prednost nad najbližim rivalom u ukupnom poretku prvenstva Jorgeom Lorenzom. Talijan je bio nemoćan protiv Hondinih trkača na Sachsenringu, iako je pokušao pobijediti barem Danija Pedrosa. "Stube su uvijek dobrodošle", rekao je nakon utrke. „Ali uvijek želite završiti utrku više od trećeg mjesta. Ovog vikenda treće mjesto bilo je najviše što smo mogli postići jer je (Marc) Marquez bio bolji. Najvažnije je bilo da smo utrku završili prije Jorgea.

Dobra utrka je iza nas jer smo dobro odradili svoj posao. Motor je nakon zagrijavanja bio dobar i omogućio mi je brzu vožnju. Možda smo osvojili samo tri boda više, ali svejedno sam povećao prednost u prvenstvu.

Svoju bih utrku opisao kao lov na Danija. Pokušao sam ga uhvatiti, ali bio je prebrz za mene u posljednjem krugu. Istodobno, i on mi je pomogao, jer sam uspio pobjeći Jorgeu na njegovom povjetarcu. Namjerno sam vozio deset krugova iza Danija, znajući da je to presudno ako želim steći prednost nad Jorgeom. Današnje treće mjesto je presudno jer je Jorge ovdje došao nakon niza od četiri uzastopne pobjede da bi osvojio 28 bodova. Pobjeda u Assnu bila je stoga vrlo važna i bilo je vrlo važno što sam utrku završio prije njega, pa smo povećali vodstvo na 13 bodova. "

Talijanu će, međutim, sada trebati malo vremena za sebe. “Trebaju mi ​​dva tjedna odmora, jer smo do sada naporno radili. Nismo imali pauze od početka veljače. Cijelo sam vrijeme bio u teretani, u teretani, vozio sam motor, trenirao ... sad je vrijeme za odmor ”, rekao je Talijan koji je ove godine postigao 179 bodova. Yamahin suigrač Jorge Lorenzo ima 13 manje, ali ima 48 bodova prednosti u odnosu na trećeplasiranu Andreu Iannone. Marquez, koji ima samo 4 boda manje, već mu diše za vratom. Španjolac zaostaje 65 bodova za vodećim Rossijem.

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPala. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!