Jesu li utrke na Slovakiaringu odlučivale o prvenstvu?

Autor članka: , objavljeno 29. kolovoza 2013.

Između 23. i 25. kolovoza 2013., slovenski natjecatelji u kružnom prvenstvu u brzini okupili su se drugi put ove godine na trkaćoj stazi Slovakiaring. Dvije utrke vjerojatno su bile presudne i u borbi za naslov državne prvakinje.

Vikend su obilježili Zoran Poglajen u generalnom poretku otvorenog državnog prvenstva u kružnim brzinama s Renault Clio Cup nove generacije i Aleš Bužga u atraktivnom LEMA GP kupu.

Prva utrka vikenda, koja se održala u subotu, započela je na blago mokroj stazi. U generalnom plasmanu pobijedio je Zoran Poglajen, a slijede ga Jure Marinšek, novak u kružnim utrkama Simona Premrl i David Šuster. Nažalost, Željko Čumurdžić završio je svoj nastup u četvrtom kolu. U LEMA GP kupu pobijedio je Aleš Bužga s malim Fiatom Grande Puntom ispred Luke Glazera i Andra Pertota, a slijedili su ga Samo Golob, Tomaž Trček, Matthias Lodi i Klemen Popit.

Druga utrka za vikend bila je na rasporedu u nedjelju, a samo je ova završila iza sigurnosnog automobila. U "generalci" je ovaj put pobijedio i Zoran Poglajen, a slijede Jure Marinšek, Željko Čumurdžić, Simona Premrl i David Šuster. U LEMA GP kupu Aleš Bužga po drugi je put pobijedio ispred Luke Glazera i Andra Pertota, a slijedili su ga Samo Golob, Matthias Lodi i Tomaž Trček. Klemen Popit morao je dati ostavku zbog tehničkih problema.

Prema riječima Draga Božiča, direktora kružnih brzinskih utrka na AŠ 2005, utrke predviđene za 21. i XNUMX. listopada na mađarskom Panoniaringu otkazane su. Ako nema zamjenskog događaja, već imamo dva prvaka, nova prvaka. Zoran Poglajen osvojio je naslov državnog prvaka u kružnim utrkama Republike Slovenije, a Mattthias Lodi u LEMA GP kupu. Tomaž Trček postao je najuspješniji mladi vozač do XNUMX godine u kružnim utrkama ove sezone.