Slovenska momčad presjekla je vrh Eurocup Clio kupa

Autor članka: , objavljeno 3. studenog 2013.

Nitko u slovenskoj LEMA momčadi nije zamišljao takav ishod sezone. U posljednjoj utrci tvrde i duge sezone Eurocupa Clia na španjolskom Motorland Aragonu Ivan Pulić slavio je zasluženu pobjedu.
Ohrabrujući rezultati slobodnog treninga pokazali su da momčad ovog vikenda ima potrebnu brzinu za vrhunski rezultat. Hrvatski vozač Ivan Pulič zauzeo je četvrto mjesto, dok je češki vozač Tomas Pekar, koji se na kraju sezone također natječe za momčad LEMA, zauzeo 13. mjesto u konkurenciji dvadeset i četiri vozača koji su stigli do završnog događaja. Tijekom sezone u svakoj se utrci istodobno natjecalo 35 natjecatelja! Vođa momčadi Mirko Marinšek bio je suzdržan prije utrka i nadao se da vozači na stazi neće učiniti ništa glupo.

U kvalifikacijama su oba vozača držala korak i popravila vrijeme. Pulić je stigao do 4. mjesta, dok je Pekar 11. za subotnju utrku. Oba vozača također su potonje završili na dobrim mjestima, Pulić 4., dok je Pekar 13. Za drugu - nedjeljnu - utrku osvojili su 3. mjesto za Pulić i 10. mjesto za Pekar. Marinšek je izjavio: „Ivan ima dobru poziciju. Ako sve bude u redu, ako se sve poklopi, možemo se nadati dobrom rezultatu. "

Tada je došla nedjelja. Napetost u momčadi eskalirala je. Uloženo je puno vremena i novca kako bi se LEMA tim probio do kraja sezone Eurocupa Clio Cupa. Renaultovo prvenstvo u europskom kupu s potpuno novim automobilima Renault Clio Cup jedna je od najviših razina utrkivanja u Europi s takvim automobilima. Pobjeda u ovakvoj utrci može se usporediti s osvajanjem europske nogometne lige!

Ivan je utrku započeo s 3. startne točke. Probio se do prvog mjesta i zadržao ga uz izuzetno brza vremena. Ništa nije prepuštao slučaju, kontrolirao je tijek utrke, kao što to čini i sam Sebastian Vettel u F1. Tomas Pekar utrku je završio na 13. mjestu. Marinšek je izjavio: „To su prave utrke! Svi Slovenci trebali bi vidjeti što znači utrkivati ​​se na velikoj pozornici u društvu najvećih i najboljih momčadi u Europi. Uspjeli smo. Ajmo sad dalje. Jedva čekam sljedeću sezonu. "

LEMA tim dokazuje da je u Sloveniji moguće utrkivati ​​se na najvišoj razini!

(Izvor: LEMA)

Ako želite, možete nam donirati brzo i sigurno putem PayPala. Svaki doprinos pomaže nama, vašem timu World of Speed!