Tim Geiser je opet nedostižan

Autor članka: , objavljeno 18. svibnja 2015.

Druga utrka za UNIOR MX prvenstvo Slovenije pokazala je da će Tima Gajsera ove godine biti teško uloviti. Na početku se okupila simpatična skupina najboljih motociklista, koji su se zapravo borili za drugo mjesto u elitnoj MX open klasi. Gejzir je jednostavno na najvišoj razini kvalitete, jer spada u sam vrh MX2 kategorije širom svijeta. Drugo mjesto pripalo je Peteru Irtu, a treće Klemenu Gerčaru.

Utrka koju su u idealnim vremenskim uvjetima organizirali idealni članovi AMD Brežice, okupila je 86 natjecatelja u devet kategorija. Tim Gajser još je jednom pokazao svoje majstorstvo i impresionirao gledatelje duž staze atraktivnom i beskompromisnom vožnjom. Klemen Gerčar očito se oporavljao od lakše ozljede koju je zadobio u njemačkom prvenstvu i pokazao solidnu brzinu, a posebno iznenađenje pružio je Peter Irt koji se natječe u njemačkom ADAC prvenstvu i otvorenom prvenstvu Mađarske i zasluženo gurao između Gajsera i Gerčara.

Pridružite se našem vijesti SADA!

Među najmlađima pobijedio je Jaka Peklaj, koji je snažno pobijedio u obje utrke kategorije MX 50 Junior. Drugo mjesto pripalo je Žigi Grebencu, a treće Dariju Plantašu iz Hrvatske. Unatoč nedostajućim natjecateljima, čak 12 ih se okupilo na startu, što je dobra perspektiva za motokros mladih. Među nešto starijim, u kategoriji MX65, mladi Dolenjski up Gal Hauptman pokazao je izvrsnu brzinu, pobijedivši u obje utrke ispred hrvatskog natjecatelja Mije Ribića. Novopečeni u kategoriji Jaka Osek također je zauzeo treće mjesto s dvostrukim trećim mjestom.

Kategorija MX85 poslužila je herojskom nastupu Maxa Maussera, koji je unatoč bolesti (vrućica, mučnina i čak povraćanje) stisnuo zube, trčao od početka i uvjerljivo pobijedio u obje utrke. Maks, koji također dobro utrkuje u njemačkom ADAC-u i talijanskom državnom prvenstvu, iskoristio je besplatni trkački vikend da trenira kod kuće na utrci, što je naravno najbolji trening za jake utrke na međunarodnoj sceni. Matevž Robek i Gašper Polajžer pouzdanim vožnjama podijelili su Drogo i treće mjesto.

U kategoriji MX 125 ponovno smo vidjeli snažne performanse Luke Mileca, apsolutno najbržeg na 125 kubičnih dvotaktnih motocikala. Luka stječe iskustvo i na jakom talijanskom prvenstvu, gdje doseže najviša mjesta. Drugo mjesto pripalo je Tadeju Dolinaru, a treće Jaki Završanu unatoč velikom terenu u drugoj vožnji kada je pao u prvom zavoju, a zatim u borbi za drugo mjesto pred sam kraj. Miha Bubnič, koji je pobijedio na prvoj utrci u Pakracu, ovaj je put bio 'tek' deveti, no s obzirom na činjenicu da je trčao sa slomljenom desnom rukom, ovo je definitivno izuzetan podvig, a prije svega prikupio je važnih 29 bodova.

Među veteranima koji su već upoznali Abrahama, Alojzij Fortuna ponovno je slavio ispred Branka Kavšeka i Gorazda Vidića. Među mlađim veteranima, odnosno preko 40 godina, Bogomir Gajser, otac i trener motokros heroja Tima Gajsera, uvjerljivo je pobijedio svu konkurenciju. Na postolju su mu se pridružili Igor Pancar na drugom mjestu i Tomaž Jankovič na trećem mjestu. Spomenimo i da iako su Bogomir Gajser i Igor Pancar natjecatelji na stazi, Bogomir savjetima pomaže Janu Pancaru, jednom od najperspektivnijih mladih motociklista u našoj zemlji. Ali možda tako dobijemo još jednog budućeg prvaka.

U kategoriji MX2 (DP125) vidjeli smo izuzetan dvoboj između Jana Pancara koji je tek počeo trčati na četverotaktnom motociklu od 250 kubika i iskusnijeg Aljoše Molnara. Podijelila je isti broj bodova, ali budući da je Pancar pobijedio u drugoj vožnji, uspio je podići pehar za prvo mjesto. Anej Doplihar zauzeo je treće mjesto, dok je Luka Kutnar sletio na četvrto mjesto s istim brojem bodova. Sljedeća utrka za AMZS motocross kup natjecanje bit će 31.5. u Šentvidu Pri Stični, a za UNIOR MX prvenstvo na Dan državnosti 25.6. u Mačkovcima kako biste praznik mogli proslaviti gledajući motocross utrku.