Turk je postao automobilista sezone 2014

Autor članka: , objavljeno 7. prosinca 2014.

Za Roka Turka, Večer prvaka, dodjela pehara i nagrada najboljim slovenskim automobilistima početkom prosinca bio je kraj vrlo uspješne sezone 2014., u kojoj je momčad imala niz uspješnih skupova za slovensko državno prvenstvo, talijanski Michelinov kup i središnji kup. Europske zone, kao i sudjelovanje u reliju za Europsko prvenstvo.

Na svečanom događaju na kraju sezone, Rok Motorsport savez Slovenije AŠ 2005, za svoj uspjeh kako na relijima u inozemstvu, tako i kod kuće, dodijelio je posebnu nagradu za najboljeg sportaša u moto-sportu, titulu automobilista godine 2014!

Ovo je bila druga zajednička sezona za Peugeot 208 R2 i Roka, no prošle godine pokazalo se da je Roku više nego pogodan za utrku i da se s njom može natjecati za najviša mjesta. Nakon malo lošijeg početka sezone na snijegu i ledu uvodnog relija za Europsko prvenstvo u Austriji, nastavak sezone 2014. bio je više nego sjajan!

Zajedno sa suvozačima Blankom Kacin i Eneom Ložnar, koji su se izmjenjivali čitajući njegove bilješke na utrkama u Italiji, osvojili su 3 pobjede i jedno drugo mjesto na talijanskom Michelin kupu. Tako je Rok već prije kraja kupa s najvećim natjecanjem proslavio naslov prvaka u skupini - na kraju je iza njega bilo 15 talijanskih trkača koji su s Peugeotom morali priznati superiornost brzog Slovenca.

Također u FIA reli prvenstvu Srednjoeuropske zone, Rok je sve odradio po planu, osim što je odluka o prvaku među vozilima s prednjim pogonom morala pričekati do posljednje utrke. Pobjeda na Croatia Rallyju, gdje su Rok i Enej slavili i u klasifikaciji Srednjoeuropske zone i u apsolutnoj FIA European Rally Cup klasi ispred automobila s pogonom na sve kotače, definitivno je bila najslađa pobjeda u sezoni. Iza njih su bila poznata imena međunarodnog automobilističkog sporta, koja su već dugo u samom vrhu europskih mitinga. Na kraju sezone u FIA Europskom kupu Rok i Enej osvojili su izvrsno 6. mjesto u ukupnom poretku, a još se više mogu veseliti naslovu prvaka u FIA reli prvenstvu srednje europske zone među automobilima s prednjim pogonom.

U domaćem prvenstvu u reliju Rok i Enej osvojili su izvrsno drugo mjesto u ukupnom poretku i naslov prvaka u diviziji 4, gdje su osvojili maksimalan broj bodova u svim relijima.

To je definitivno jedna od najuspješnijih sezona za Rok i momčad, a zajedno već planiraju nove ciljeve za nadolazeću sezonu 2015. godine.